Jakie korzyści niesie ze sobą zamontowanie sterownika pompy CO?

Inteligentne wnęrzeSterowniki pompy CO to coraz częściej spotykane urządzenia elektroniczne, które współpracują z pompą centralnego ogrzewania. Dlaczego warto zdecydować się na zamontowanie tego rodzaju sterownika w swojej instalacji CO?

Większość domów w Polsce posiada centralne ogrzewanie, które współpracuje z kaloryferami albo z systemami wodnego ogrzewania podłogowego. W instalacjach tego rodzaju stosuje się także pompy CO, które mają na celu wymuszenie obiegu wody - wówczas ogrzewana woda może ogrzewać pomieszczenia. Tego typu ogrzewanie jest wydajne, ale może być awaryjne. Aby zmniejszyć ryzyko awarii można zastosować sterownik pompy CO - https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-pompa/sterowniki-pomp Czym jest tego typu urządzenie i jakie są główne korzyści wynikające z jego montażu?

Czym jest sterownik pompy CO i jakie ma zastosowanie?

Urządzenie elektroniczne takie, jak sterownik pompy CO, ma na celu automatyzację pracy pompy centralnego ogrzewania. Wyposażone jest w czujnik temperatury - odczyty z czujnika tego typu są następnie używane do sterowania pompą, która w określonych temperaturach włącza się i wyłącza. Sterowniki pompy CO mogą posiadać także dodatkowe funkcje, na przykład:

  • funkcja antystop - zapobiega zastaniu pompy CO w okresie letnim, uruchamiając ją co jakiś czas,

  • funkcja antyzamarzania - uruchamia pompę w niskich temperaturach, aby zapobiec zamarzaniu wody w instalacji CO.

Dlaczego warto zamontować sterownik pompy CO?

Zamontowanie sterownika pompy centralnego ogrzewania niesie ze sobą wiele korzyści. Warto wskazać przede wszystkim na możliwość automatycznego ustawienia parametrów pracy pompy na podstawie temperatury, na zmniejszenie awaryjności tego typu urządzenia, ponieważ pompa nie pracuje wtedy stale. Także można uzyskać większą wydajność działania kotła centralnego ogrzewania i zapobiegać sytuacjom, w których instalacja zamarza. Te wszystkie zalety powodują, że sterownik pompy CO to bardzo dobry zakup, który sprawdzi się w każdej mniejszej instalacji centralnego ogrzewania. Z dostępnymi ofertami można zapoznać się już teraz w internecie.

Komentarze