Jakie mogą być meble?

Meble w salonieJakie mogą być meble? Wybór odpowiednich mebli do sypialni, pokoju dla dziecka, pokoju dziennego czy nawet kuchni, czasami jest naprawdę trudną decyzją. Nie czynią ją wcale prostszą bogate oferty przeróżnych producentów mebli kierowane do potencjalnych klientów.

Możemy bowiem obecnie przebierać w meblach, zarówno pod względem ich rodzajów, jak i proponowanych kolorystyk. By choć trochę ułatwić sobie tę decyzję, warto ustalić jasne kryteria, jakimi będziemy się kierować przy wyborze mebli do swojego domu czy mieszkania.

Jednym z nich jest z pewnością wysokość kwoty, którą możemy przeznaczyć na zakup nowego nabytku. Na szczęście nawet jeśli dysponujemy niewielkim budżetem i nie możemy sobie pozwolić na zakup nowego kompletu mebli prosto z salonu meblarskiego, nie oznacza to, że nasze zakupy muszą zakończyć się fiaskiem. W takich przypadkach warto poszukać innych, równie interesujących ofert. Jedną z alternatyw są chociażby odwiedziny w komisie meblowym. Często można tam znaleźć wiele naprawdę dobrych mebli, których z różnych przyczyn poprzedni właściciel się pozbywa. Może się tak zdarzyć, gdy na przykład stwierdził, że obecne meble nie pasują już do nowego wystroju pomieszczenia lub po prostu mu się znudziły. Dzięki temu często całkiem dobre meble trafiają do komisu, gdzie czekają na nowego właściciela. Innym pomysłem jest śledzenie aukcji internetowych, na których często można wyśledzić okazyjne oferty. Warto również popytać członków rodziny lub znajomych, bo być może oni słyszeli o jakiś interesujących ofertach sprzedaży mebli wśród swoich sąsiadów czy znajomych. Jeszcze inną opcją jest zastanowienie się, czy naszych dotychczasowych mebli nie można po prostu… przerobić.

W sieci bez trudu znajdzie się wiele porad, jak odnowić stare meble. Nierzadko po takiej renowacji dawne meble zyskują całkiem nowy wygląd i z pewnością niejeden odwiedzający nas gość, będzie mógł nam ich pozazdrościć, nawet nie domyślając się, że to nasze odświeżone stare meble. Kolejne ważne kryterium, jakim powinniśmy się kierować, kupując meble, to oczywiście rodzaj materiału, z jakiego mają być wykonane. Przemyślmy zatem, czy wolelibyśmy, by były wykonane np. z drewna, płyty wiórowej czy płyty MDF. Jeśli zdecydujemy się na meble z litego drewna, staniemy z kolei przed wyborem, czy ma to być drewno sosnowe, dębowe, olchowe, brzozowe czy może bukowe. Równie ważna jest oczywiście kolorystyka, czyli czy ma być to drewno jasne czy ciemne, czy ma to być naturalny kolor drewna czy może meble mają być barwione. Warto również zastanowić się nad stylem, w jakim miałyby być wykonane nasze wymarzone meble.

W tym przypadku wiele zależy od tego, czy jesteśmy zwolennikami antyków, mebli stylizowanych na dawne epoki, czy może mebli w zupełnie innym, nowoczesnym stylu? A może najbardziej cenimy meble klasyczne? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania. Niezależnie od tego, jaka będzie odpowiedź, różnorodność światowego rynku mebli z pewnością sprawi, że każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli będziemy zainteresowani antykami, warto w poszukiwaniu meblowych perełek udać się do sklepów, które specjalizują się właśnie w sprzedaży antyków. Zastanówmy się także czy wolimy meble bardziej uniwersalne czy może bardziej oryginalne, zakupione zgodnie z obowiązującymi w danym czasie trendami na rynku?

Pierwszą opcję warto wziąć pod uwagę również wtedy, gdy jesteśmy zwolennikami częstych, a nawet radykalnych zmian (np. kolorystki pomieszczenia), a nie chcemy stale wymieniać mebli. W tej sytuacji czasami dobrze jest zainwestować właśnie w takie meble, których zarówno styl, jak i kolor, są na tyle uniwersalne, że będą pasować do wielu wnętrz. Warto zatem podczas zakupu mebli zastanowić się, czy w najbliższej przyszłości nie będziemy planować diametralnej zmiany wystroju mieszkania. Może się bowiem zdarzyć, że zakupione wcześniej meble nie będą już po prostu pasować do wnętrza. Pamiętajmy, że meble to nierzadko zakup na wiele lat, dlatego zaplanujemy go dobrze, by nie podjąć pochopnej decyzji i móc cieszyć się przez długie lata meblami, spełniającymi w pełni nasze oczekiwania, a tym samym nie narażać się na duże koszty związane z ich częstą wymianą.

Komentarze