Jakie żelazko do prasowania firan w pionie wybrać?

Żelazko do prasowania firanPrasowanie firan - czy rzeczywiście trzeba? Żelazko czy generator pary do prasowania firan wybrać? Jakie najlepsze żelazko do prasowania firan w pionie?

Choć może nie prasuje się ich często, potrafią uprzykrzyć życie nawet te kilka razy do roku. Prasowanie firanek nie należy do najprzyjemniejszych czynności i nawet ci, którzy lubią stać przy żelazku, narzekają na lejący się materiał, który tak trudno idealnie wygładzić. Kiedy jednak korzystasz z nowoczesnego żelazka z generatorem pary, nie musisz się już tak trudzić. Możesz wyprasować firanki po tym, jak powiesisz je na karniszu.

Prasowanie firan - czy rzeczywiście trzeba?

Na wielu internetowych stronach dotyczących domowych porad przeczytasz, że firanek wcale nie trzeba prasować. Wystarczy wyprać je na delikatnym programie bez wirowania, lekko odcisnąć z wody i rozwiesić na karniszu. Z niektórymi firankami ten trik rzeczywiście może się udać i materiał sam się rozprostuje. Jednak nigdy nie będzie idealnie gładki tak, jak po wyprasowaniu.

Jeśli w salonie lub kuchni masz duże okna, a w nich firany, tkanina musi wyglądać schludnie. Nawet niewielkie zagniecenia będą mocno widoczne na materiale o dużym rozmiarze. Ale zamiast męczyć się z prasowaniem firanek na desce, wypróbuj nowocześniejszy sposób - prasowanie ich w pionie. Do tego potrzebujesz dobrego żelazka z generatorem pary. To małe AGD nie tylko ułatwi Ci rozprasowywanie firan, ale przyspieszy też codzienne prasowanie koszul, dziecięcych ubranek czy pościeli.

Jakie żelazko do prasowania firan wybrać?

Infografika

Fot.: Co powinieneś wiedzieć o prasowaniu firan w pionie? Infografika

https://www.braunhousehold.com/

Przy prasowaniu w pionie nie dociskasz stopy żelazka do tkaniny, bo jest to niemożliwe.

Jak usuwa się zagniecenia bez deski do prasowania? Pomogą w tym żelazka z generatorem pary. Tak jak i tradycyjny sprzęt do prasowania, i te żelazka wytwarzają strumień pary wodnej. Jest jednak on silnie skoncentrowany i "wyrzucany" pod bardzo dużym ciśnieniem. Para wodna wnika w tkaninę i rozprasowuje zagniecenia.

Przy prasowaniu w pionie wyrzut pary zastępuje docisk stopy żelazka. Jeśli chcesz prasować bez wysiłku, mieć możliwość nie tylko likwidowania zagnieceń, ale też odświeżania ubrań długo wiszących w szafie, wybierz żelazko z generatorem pary. Poniżej przegląd modeli na każdą kieszeń.

Tani generator pary do prasowania firan - urządzenie do 600 zł

Żelazko do prasowania firan

Fot.: Tani generator pary do prasowania firan

CareStyle 2 to najmniejsze żelazko z generatorem pary od firmy Braun. Doskonale sprawdzi się w małych mieszkaniach, bo wygodnie je przechowywać i używać (wyciągnięcie żelazka z szafki zajmuje dosłownie chwilę, więc nie musi stale stać na desce do prasowania). Choć ten generator pary to niewielkie urządzenie, ma ogromne możliwości.

Stopa Eloxal swoim kształtem przypomina deskę snowboardową i gładko sunie po każdym materiale. Bez względu na to, w którą stronę poruszasz żelazkiem, zawsze prasuje się tak samo wygodnie, a zagniecenia zawsze dokładnie się rozprasowują.

Jeśli zdarzy Ci się przejechać po suwaku czy guzikach, nie musisz się o nic martwić. Stopa żelazka wykonana jest z materiału 2 razy twardszego niż stal nierdzewna, więc niestraszne jej zarysowania. Urządzenie o mocy 2200 W wytwarza parę 110 g/min, co pozwala na szybkie rozprasowanie zagnieceń. Używając dodatkowego wyrzutu pary (300 g/min), możesz wygładzić wiszącą tkaninę, np. firany czy zasłony. Żelazko CareStyle 2 Braun kosztuje mniej niż 600 zł.

Dobre żelazko z generatorem pary do zasłon i firan do 800 zł

Żelazko do prasowania firan

Fot.: Żelazko z generatorem pary do zasłon i firan

Potrzebujesz żelazka, którym bez problemu wyprasujesz tkaniny w pionie? Sprzętu, który przyspieszy prasowanie większych ilości ubrań i nie będzie bardzo drogi? CareStyle 3 IS 3132 WH to model wyższy i też bardziej zaawansowany niż CareStyle 2. To małe AGD charakteryzuje się większą mocą niż jego poprzednik, a także mocniejszym wyrzutem pary (120 g/min, dodatkowy - 400 g/min). Sprzęt pomieści 2 l wody, zatem wystarczy jej na prasowanie przez ok. 2,5 h. Żelazko CareStyle 3 również wyposażono w stopę odporną na zarysowania i sunącą bez problemu po materiale w każdym kierunku.

Generator pary wyposażono w specjalny tryb iCare, który dostosowuje temperaturę prasowania do tkanin. Dzięki temu bez zmieniania ustawień możesz prasować różne materiały, nie martwiąc się, że je zniszczysz. Jeśli prasujesz bardzo delikatne tkaniny, w tym firany, możesz wybrać specjalny tryb ECO, który nie tylko delikatnie rozprasuje zagniecenia, ale też zużyje mniej energii. Żelazko z funkcją odświeżania w pionie umożliwi wyprasowanie wiszących na karniszu firanek i zasłonek.

Generatora pary możesz użyć też wtedy, kiedy chcesz odświeżyć firanki bez prania ich. Funkcja prasowania w pionie sprawdzi się też w przypadku sukienek czy koszul długo wiszących w szafie. Technologia DoubleSteam z aktywnymi strefami pary i silnym wyrzutem pary w pionie i poziomie ułatwia usuwanie zagnieceń na delikatnych firankach i zasłonach z ciężkich materiałów. Prasując firany bez użycia deski do prasowania, uzyskasz w pełni zadowalający efekt, a przy tym zaoszczędzisz czas na przyjemniejsze zajęcia.

Najlepsze żelazko do prasowania firan w pionie do 1100 zł

Żelazko do prasowania firan

Fot.: Żelazko do prasowania firan w pionie

Jeśli żelazko ma służyć przez lata, zdecyduj się na taki model jak Braun CareStyle 7 PRO. To urządzenie pozwoli w krótkim czasie rozprasować firany i zasłony w pionie, ale też bardzo ułatwi codzienne prasowanie drobnej odzieży.

Tryb Turbo przeznaczony do grubych materiałów skutecznie usuwa bakterie z ręczników czy pościeli. Świetnie nadaje się też do prasowania dziecięcych ubranek. Mocny wyrzut pary na poziomie 500 g/min daje świetne efekty przy prasowaniu firanek w pionie. Tkaniny nie tylko będą idealnie wygładzone, ale też pozbawione kurzu (prasowanie w pionie to w rzeczywistości funkcja odświeżania odzieży).

Żelazko wyposażono w duży 2-litrowy wyjmowany zbiornik na wodę. Urządzenie ma system Auto-off, który wyłącza żelazko po 10 minutach od ostatniego używania. Jeśli więc przypadkiem zapomnisz odłączyć stację od prądu, nie musisz się martwić, że urządzenie się przegrzeje.

Co ważne, urządzenie ma specjalny system automatycznego usuwania kamienia Fast Clean, dzięki któremu żelazko pracuje wydajniej przez lata. Stacja informuje o konieczności uruchomienia programu odkamieniania, a sam proces trwa niecałą minutę. Nie musisz przy tym ani potrząsać urządzeniem, ani przepłukiwać go wodą po zakończeniu odkamieniania. Wystarczy tylko, że wylejesz wodę z otwieranej szufladki. Czysta stacja parowa wolna od kamienia to bezpieczne ubrania - żelazko nie pozostawi na odzieży fragmentów osadu. CareStyle 7 PRO sprawdzi się idealnie jako sprzęt do prasowania wiszących firan i zasłon. Silny wyrzut pary rozprostuje nawet mocne zagniecenia na ciężkich tkaninach.

Korzystając ze stacji parowej, nie musisz męczyć się z prasowaniem lejących się materiałów na desce do prasowania. Powieś firany na karniszu i wykorzystaj opcję odświeżania. W kilka chwil Twoje firanki będą wyglądały jak nowe.

Komentarze