Kanalizacja deszczowa. Co zrobić, jeśli się zatyka?

KanalizacjaOdprowadzanie tak zwanej deszczówki, czyli wody pozyskanej z deszczu, jest niezwykle istotną kwestią dla mieszkańców miast. Dobrze połączony i funkcjonujący deszczowy system kanalizacyjny może uchronić osoby zamieszkujące na danym terenie przed zalaniami własności, wynikającymi z intensywnych opadów. Bardzo często zdarza się jednak, że kanalizacja deszczowa jest niezadbana oraz nieustanne zapycha się powodując, że posesje zostają zalane. Aby uchronić się przed nieprzyjemnościami związanymi z intensywnymi opadami warto zadziałać prewencyjnie.

Przyczyny zapychania się kanalizacji deszczowej

Zapchanie się kanalizacji deszczowej nie jest przyjemne dla mieszkańców. Zatkana kanalizacja powoduje zalania posesji w czasie intensywnych opadów oraz nieprzyjemny odór wydobywający się ze studzienek. Dodatkowo zauważyć można również nieczystości wydobywające się z ich wnętrza. Przyczyn zatkania kanalizacji deszczowej jest wiele, jednak najważniejszą z nich jest dostawanie się śmieci do wnętrza rur. Spływające wraz z deszczówką zanieczyszczenia, liście oraz gałęzie gromadzą się we wnętrzach rur, ostatecznie zamykając stały przepływ deszczówki. Zaleganie nieczystości może doprowadzić do:

  • awarii deszczowego systemu kanalizacji
  • wydobywania się nieczystości poza obszar deszczowego sytemu kanalizacyjnego
  • słabej przyswajalności wody deszczowej
  • zalań na terenie posesji

Co zrobić w przypadku zatkania?

Specjaliści z https://www.stankan.pl radzą aby w pierwszej kolejności zlokalizować prawdopodobne miejsce awarii, a następnie skontaktować się z pogotowiem kanalizacyjnym. Profesjonaliści z pogotowia sprawnie usuną przyczynę usterki, przeczyszczą wnętrze rur za pomocą specjalistycznego sprzętu oraz zalecą termin następnej kontroli deszczowego systemu kanalizacyjnego. Częste kontrole i monitoring kanalizacji mogą uchronić nas przed nieprzyjemnościami związanymi z jej zapchaniem, dlatego stały kontakt z doświadczonym pogotowiem kanalizacyjnym jest bardzo istotnym czynnikiem w kwestii dbania o własną posesję.

Komentarze

Deszczówka
Również jestem zdania by w razie awarii kanalizacji nie próbować jej naprawiać we własnym zakresie tylko wezwać specjalistów z pogotowia.
https://sklep.bioexpert.pl/