Kiedy warto kupić fotel rozkładany do spania?

Fotel rozkładanyFotel rozkładany to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w każdym domu. Sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie lokatorzy dysponują ograniczonym metrażem i muszą sobie radzić z zagospodarowaniem niewielkiej przestrzeni. To dobre rozwiązanie również do pokoju młodzieżowego oraz gościnnego, by służyć za dodatkowe posłanie dla gości. O zaletach rozkładanego fotela opowiemy w poniższym artykule.

Fotel rozkładany do spania

Aby tego typu fotel mógł pełnić funkcję łóżka, musi spełniać odpowiednie wymagania. Przede wszystkim musi być wygodny, szeroki i zapewniać wszystkie warunki potrzebne do komfortowego spania. Oprócz tego musi pasować do danej aranżacji, być wyposażony w pojemnik na pościel, zwłaszcza jeśli ma zajmować centralne miejsce w niewielkim pomieszczeniu. Fotel rozkładany do spania przyda się w pokoju gościnnym, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni i zapewni dodatkowe miejsce do spania. Jego funkcjonalność zależeć będzie od sposobu jego rozkładania. Dlatego najlepiej wybrać taki którego rozłożenie nie wymaga większej filozofii.

Występuje on w różnych funkcjach i rozmiarach, jednak najczęściej wybierane są te jednoosobowe. Jest to dobre rozwiązanie dla singla mieszkającego w kawalerce i ceniącemu sobie przestrzeń. Za dnia pełni on funkcję kanapy, a w nocy wygodnego łóżka. Również pary zmieszczą się na takim fotelu, ponieważ z myślą o niedużych metrażach zaprojektowano fotele dwuosobowe, których wymiar przed rozłożeniem wynosi około 100 - 150 cm a po rozłożeniu sięga do prawie 190 cm. Fotel rozkładany występuje w wariantach z bokami oraz bez nich. Ten pierwszy zajmuje więcej miejsca, co trzeba mieć na względzie podczas urządzania wnętrza. Funkcjonalność takiego fotela sprawia, że można go ustawić zarówno w mieszkaniu, jak i w domu, gdyż w pełni odpowiada na indywidualne potrzeby. Niemalże każdy model można zestawić z podnóżkiem, zatem osoby którą lubią bądź potrzebują siedzieć z wyprostowanymi nogami będą zachwycone.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel rozkładany do spania?

W pierwszej kolejności należy się przyjrzeć, z jakiego materiału wykonane jest obicie. Ważne jest to, czy jest przyjemne w dotyku i zapewni komfortowy sen. Dobrze, aby było dodatkowo odporne na ścieranie i zabrudzenia. W tym zakresie sprawdzą się takie materiały jak szenil, welur oraz mikrofaza, która jest szczególnie polecana alergikom. Nie mniej ważny jest rodzaj wypełnienia, które powinno być wykonane z pianki poliuretanowej. Dostępne są również modele ze sprężynami, co daje poczucie spania w "prawdziwym" łóżku. Pozostaje jeszcze wspomniane powyżej kwestia sposobu rozkładania, ponieważ mechanizm musi działać sprawnie i lekko. Wszystkie elementy powinny być wykonane z metalu, gdyż tylko takie będą w stanie posłużyć przez wiele lat.

Fotele rozkładane do spania czy te zwykłe, standardowe to idealne wyposażenie do salonu czy pokoju dziecięcego. Można się na nim zrelaksować po ciężkim dniu w pracy lub w szkole. Pasują do każdego rodzaju wnętrza a nawet dobrze komponują się ze "starszymi" meblami.

Komentarze