Kołki do karton-gipsu - rodzaje i zastosowanie

Kołki do karton-gipsuŚciany z karton gipsu to popularny sposób wykańczania zabudowy. Spośród wielu możliwych kołków do karton gipsu warto wybrać odpowiednie, specjalistyczne kołki od dobrego dostawcy, co pozwoli na bezpieczne mocowanie bez uszkodzenia struktury płyty.

Kołki do karton gipsu do lekkich montaży

Najczęściej spotykane w marketach budowlanych są uniwersalne kołki rozporowe do karton gipsu, kołki motylkowe i ślimaki. Dwa ostatnie nadają się jedynie do montowania lekkich, lub dość lekkich przedmiotów, takich jak dekoracje i niewielkie szafki. Zaletą kołków uniwersalnych jest możliwość montażu w podłożu mieszanych (np. karton gips i cegła), a dłuższe wersje tych kołków poradzą sobie nawet z większymi obciążeniami, takimi jak szafki czy umywalki. Do większości cięższych mocowań lepiej jednak stosować specjalistyczne stalowe kołki do karton gipsu.

Mocowania dla profesjonalistów - kołki do karton gipsu

Najpewniejszym sposobem mocowania w płytach karton gips są specjalistyczne stalowe kołki, które blokują się w obrębie pustej przestrzeni za płytą. Rozwiązania tego typu mają szereg zalet, przede wszystkim możliwość wielokrotnego montażu i demontażu oraz większe obciążenie, które wytrzyma podłoże. Zapobiegają też uszkodzeniu płyty i zapewniają duże bezpieczeństwo montowania. Najbardziej uniwersalne są kołki typu molly, wkręcane w płytę przy użyciu specjalistycznych szczypców. W tym czasie, wsunięta już w otwór część kołka rozszerza i zapiera się na płycie od tyłu. Kotwy przechylne umożliwiają z kolei indywidualną regulację każdego punktu mocowania, na przykład pochylonego. Można w ten sposób zamontować np. umywalkę, pisuar i inne produkty w grubych ścianach i stropach. Rozszerzająca się automatycznie w każdym położeniu kotwa sprężynowa przyda się wówczas, gdy mocowania nie można wbić tak głęboko w pustą przestrzeń, jak kotwy przechylnej. Inne rozwiązania warte wzmianki to parasolki (podobne do kołków motylkowych, ale umożliwiające zamocowanie cięższych sprzętów) i kołki uchylne z metalu lub nylonu, dobre do stosowania w wąskich przestrzeniach wypełnionych tworzywem.

Kołki do karton gipsu dla przedsiębiorców

Specjalistyczne kołki do karton-gipsu przeznaczone dla firm budowlanych i osób na co dzień wykonujących prace montażowe warto kupować od najlepszych hurtowych dostawców. Przykładem może być znana firma Würth (sprawdź ofertę na: https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produktow/Koki-do-gips-kartonu-podoza-drazonego/31114505.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN). Jest to gwarancja przystępnych cen za sprzęt najwyższej jakości oraz wykwalifikowanej obsługi, która świetnie zna zarówno sprzedawane produkty, jak i potrzeby rynku. Oprócz kołków różnych typów można w ten sposób kupić także niezbędne narzędzia (np. profesjonalne szczypce do mocowania kołków wyposażone w grzechotkę) czy gotowe zestawy kołków (zawierające np. asortyment kotew do pustych przestrzeni i narzędzia montażowe).

Ocena: 5.0

Komentarze