Kominek dla każdego. Jak dobrać rodzaj do budynku?

KominekKominek to dziś klasyczny element wystroju mieszkania. Z jednej strony daje nam ciepło i może stanowić wsparcie dla systemu centralnego ogrzewania. Z drugiej, oferuje wyjątkowy klimat i dodaje uroku przestrzeni, w której się znajduje. Z uwagi na mnogość rozwiązań, dziś na kominek może pozwolić sobie każdy. Jakie urządzenie grzewcze najlepiej sprawdzi się w domu lub mieszkaniu?

Kominek w każdym domu

Jeszcze kilkanaście lat temu możliwości montażu kominka były dość mocno ograniczone. Na takie rozwiązanie mogli pozwolić sobie przede wszystkim mieszkańcy domów posiadających tradycyjny przewód kominowy. Na szczęście technologia rozwinęła się na tyle, że dziś na posiadanie wkładu kominowego może zdecydować się praktycznie każdy. W dodatku sami możemy zdecydować tym, czy wybrane rozwiązanie ma być wsparciem dla istniejącego już systemu grzewczego, czy będzie spełniać jedynie funkcję estetyczną.

Kominek w domu wolnostojącym

Tu możliwości jest najwięcej - w końcu kominek można wybudować w sposób tradycyjny lub z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań. Do wyboru są wkłady otwarte i zamknięte.

Wkład otwarty to metoda tradycyjna - kominek podłączony jest do przewodu kominowego i w ten sposób oddaje ciepło z paleniska. Takie rozwiązanie sprawdzi się u osób, którym nie zależy na jego praktycznych aspektach.

Druga, nowoczesna metoda to kominki z obiegiem zamkniętym. Te o wiele lepiej sprawdzają się jako dodatkowe źródło ogrzewania, a mnogość systemów pozwala dobrać rozwiązanie, które będzie dla nas najkorzystniejsze. Producenci oferują m.in. biokominki, kominki gazowe, wkłady z płaszczem wodnym itp.

Kominek w bloku? To możliwe

Bogata oferta kominków z obiegiem zamkniętym to szansa dla mieszkańców bloków, którzy do tej pory nie mogli pozwolić sobie na takie udogodnienie. Taki system nie wymaga wykonywania dużych prac remontowych, a sam wkład kominkowy możemy umieścić w dowolnym pomieszczeniu - salonie, łazience, kuchni lub sypialni. Ponadto same możliwości zasilania kominka nie wymagają już od nas np. składowania drewna. To bezpieczne, wygodne i praktyczne.

Sposób na remont

Spragnieni kominka w domu lub mieszkaniu mogą skorzystać z oferty pożyczki gotówkowej w Santander Consumer Banku - banku od kredytów. Formalności można załatwić, nie wychodząc z domu - przez internet lub telefon, a dzięki uproszczonej procedurze pieniądze mogą trafić na konto nawet w ciągu 24 godzin.

Komentarze