Kto powinien skorzystać z ciepłego montażu okien?

Ciepły montaż okienStolarka okienna ma ogromny wpływ na izolację termiczną budynku. To od niej zależy jak dużo ciepła będzie przenikać na zewnątrz i jakie koszta takie ubytki cieplne będą generować. Dlatego warto dobrze przemyśleć dobór okien i zdecydować się na taki sposób ich montażu, który zagwarantuje im odpowiednią szczelność - podniesie to późniejszy komfort korzystania z budynku.

Czym jest ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien to potoczna nazwa nowoczesnego systemu montażu stolarki okiennej, składającego się z trzech warstw uszczelnienia. Pierwszą, zewnętrzną warstwę stanowi taśma paroprzepuszczalna. Druga, środkowa warstwa to pianka poliuretanowa. Trzecią warstwą, wewnętrzną, jest natomiast taśma paroszczelna. Rolę izolatora pełni tu głównie pianka, taśmy zaś mają za zadanie chronić ją przed szkodliwym działaniem wody poprzez odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, a jednocześnie zapobieganie jej przenikaniu do wewnątrz. Więcej na ten temat na domszczelny.pl.

Jakie są największe zalety takiego montażu okien?

Trójwarstwowy montaż okien gwarantuje najlepszą możliwą izolację termiczną, która nie tylko zapewnia wyższy komfort cieplny w trakcie użytkowania budynku, ale też przekłada się na wymierne korzyści finansowe, ponieważ pozwala ograniczyć wydatki na jego ogrzewanie. W taki montaż okien warto zainwestować również ze względu na gwarantowaną przez niego izolację akustyczną - sięga ona poziomu -63 dB, bez problemu wycisza więc uciążliwe dźwięki, w tym hałas ruchliwej ulicy. Zaletą ciepłego montażu okien jest ponadto wodoszczelność - dzięki niej na glifach okiennych nie tworzy się pleśń.

Dla kogo ciepły montaż okien będzie dobrym wyborem?

Ciepły montaż okien to rozwiązanie uniwersalne, może więc z niego skorzystać praktycznie każdy. Polecamy je zarówno do prywatnych domów i mieszkań, jak i firm, biurowców czy zakładów przemysłowych, a także obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, urzędy i szpitale. Sprawdzi się w mieście, na jego obrzeżach i na wsi. Dowolny budynek, niezależnie od lokalizacji i przeznaczenia, można - i warto! - wyposażyć w okna montowane w warstwie ciepła, zapewniając mu w ten sposób niezbędną izolację termiczną i akustyczną.

Komentarze