Kuchnia

Akcesoria przydatne w każdej kuchni

Akcesoria kuchenneW każdej kuchni niezbędne są różnego rodzaju sprzęty i akcesoria. Bez niektórych z nich możemy się obyć, ale czy warto, jeśli są w stanie usprawnić naszą pracę i zapewnić optymalne warunki - np. do przechowywania żywności? Dzięki prostym i nowoczesnym akcesoriom możemy oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze - ale to nie wszystko. Pozwolą nam one rozwijać kulinarną kreatywność i cieszyć się jej spektakularnymi efektami.

Więcej…

 

Doradzamy jak wybrać podszafkowy okap do zabudowy

Okap podszafkowyKuchnia wymaga bardzo dobrej wentylacji. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać do tego pomieszczenia okap kuchenny o odpowiednich parametrach i cechach. Spośród wielu różnych rodzajów tego typu AGD, okapy podszafkowe najlepiej nadają się do zabudowy do małych kuchni. Doradzamy czym się kierować i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia.

Więcej…

   

Płyty indukcyjne - za i przeciw

Płyta indukcyjnaPłyty indukcyjne to niewątpliwa innowacja w gotowaniu i w wyglądzie współczesnych kuchni. Technologia używana podczas gotowania to nowoczesny proces indukcji elektromagnetycznej, niezwykle bezpieczny i energooszczędny.

Więcej…

 

Patelnie i garnki granitowe - właściwości, użytkowanie

Patelnia granitowaPatelnia granitowa może budzić mieszane uczucia, z jednej strony wygląda jak naczynie z zamierzchłych czasów, z drugiej charakteryzuje się niepowtarzalnymi właściwościami. W naszym artykule postaramy się przedstawić wszystkie właściwości tego naczynia oraz obalić mity.

Więcej…

   

Co trzeba wiedzieć przed zakupem ekspresu do kawy?

Ekspres do kawyDla wielu osób kawa jest czymś więcej niż napojem - kojarzy się z porannym rytuałem, pobudza, poprawia koncentrację, a czas na jej wypicie traktuje się jako relaks. Kawa parzona po turecku i zalana wrzątkiem, tak popularna jeszcze dwie dekady temu, dziś odchodzi w zapomnienie, wyparta przez aromatyczne espresso, deserowe cappuccino czy lekkie latte.

Więcej…

 

Szklane i ceramiczne naczynia do pieczenia. Porównujemy możliwości

Ceramiczne naczyniaPrzyrządzanie zdrowych i smakowitych dań nie byłoby możliwe, gdyby nie naczynia żaroodporne. To dzięki nim możemy zapiekać potrawy w piekarniku, czyniąc je soczystymi, pełnymi aromatów i niezwykle smacznymi. Do wyboru mamy dwa główne typy naczyń, które sprawdzą się na tę okazję, a mianowicie naczynia szklane oraz naczynia ceramiczne. Które z nich będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania?

Więcej…