Kuchnia

Płyty indukcyjne - za i przeciw

Płyta indukcyjnaPłyty indukcyjne to niewątpliwa innowacja w gotowaniu i w wyglądzie współczesnych kuchni. Technologia używana podczas gotowania to nowoczesny proces indukcji elektromagnetycznej, niezwykle bezpieczny i energooszczędny.

Więcej…

 

Patelnie i garnki granitowe - właściwości, użytkowanie

Patelnia granitowaPatelnia granitowa może budzić mieszane uczucia, z jednej strony wygląda jak naczynie z zamierzchłych czasów, z drugiej charakteryzuje się niepowtarzalnymi właściwościami. W naszym artykule postaramy się przedstawić wszystkie właściwości tego naczynia oraz obalić mity.

Więcej…

   

Co trzeba wiedzieć przed zakupem ekspresu do kawy?

Ekspres do kawyDla wielu osób kawa jest czymś więcej niż napojem - kojarzy się z porannym rytuałem, pobudza, poprawia koncentrację, a czas na jej wypicie traktuje się jako relaks. Kawa parzona po turecku i zalana wrzątkiem, tak popularna jeszcze dwie dekady temu, dziś odchodzi w zapomnienie, wyparta przez aromatyczne espresso, deserowe cappuccino czy lekkie latte.

Więcej…

 

Szklane i ceramiczne naczynia do pieczenia. Porównujemy możliwości

Ceramiczne naczyniaPrzyrządzanie zdrowych i smakowitych dań nie byłoby możliwe, gdyby nie naczynia żaroodporne. To dzięki nim możemy zapiekać potrawy w piekarniku, czyniąc je soczystymi, pełnymi aromatów i niezwykle smacznymi. Do wyboru mamy dwa główne typy naczyń, które sprawdzą się na tę okazję, a mianowicie naczynia szklane oraz naczynia ceramiczne. Które z nich będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania?

Więcej…

   

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Aranżacja w stylu angielskimKuchnia w stylu angielskim to ciepłe i przytulne wnętrze, które łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Ważnym elementem wyposażenia są liczne dodatki, jakie wprowadzają do kuchni typowo sielski i domowy klimat.

Styl angielski to idealny pomysł na aranżację u każdego, kto lubi przytulne, jasne wnętrza i drewniane meble.

Więcej…

 

Blachy do pieczenia - rodzaje, właściwości, technologie

Blachy do pieczeniaZ całą pewnością nic nie smakuje tak dobrze, jak domowe wypieki własnej roboty. Ich zapach rozkosznie unosi się we wnętrzu mieszkania, a smak rozpieszcza podniebienia.

Więcej…