Lampy stojące podłogowe - jak kupować, by trafić i uniknąć rozczarowania?

Lampa stojąca podłogowaLampy stojące podłogowe to jeden z najchętniej wybieranych typów oświetlenia dodatkowego. Lampy takie zazwyczaj nie są głównym źródłem oświetlenia w danym pomieszczeniu. Wykorzystywane są natomiast jako źródło dodatkowe - czyli oświetlenie punktowe - za pomocą którego możemy rozjaśniać wybrane przez nas części pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli planujesz zakup lampy stojącej podłogowej - poniżej podpowiadamy jak się do tego zabrać, na jakie cechy dostępnych produktów warto zwrócić uwagę oraz o czym nie można zapomnieć podczas przeglądania lamp.

Lampy stojące podłogowe - do różnych pomieszczeń

Lampy stojące stosujemy w różnych pomieszczeniach. Zarówno w tych dziennych, jak i tych przeznaczonych na sen i odpoczynek. Lampy stojące wykorzystywane są na wiele sposobów. Niekiedy wytwarzają delikatne, rozproszone światło - które po nakierowaniu na sufit rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu, tworząc przyjemny półmrok lub nieco jaśniejszą poświatę.

Lampy, których strumień światła nakierowujemy na konkretne punkty, to najczęściej lampy ustawiane obok foteli, biurek lub kanapy. Z lamp takich korzystamy w czasie czytania książek, przeglądania prasy oraz wykonywania prac manualnych. Niekiedy wykorzystujemy lampy stojące w ten sposób, że ich strumień światła nakierowujemy na ścianę. Odbijając się od jej powierzchni, wytwarza jasną łunę rozjaśniającą najbliższe otoczenie.

Poza tym, lampy stojące często ustawiamy po prostu w kątach pomieszczeń - korytarzy, przedsionków, holów, salonów oraz sypialni. Wówczas, lampa może być używana jako po prostu dodatkowe źródło oświetlenia, które uruchamiamy wieczorem, gdy naturalne światło słoneczne zachodzi.

Polecane rodzaje lamp stojących podłogowych - najmodniejsze i najciekawsze

Lampy stojące posiadał olbrzymi potencjał aranżacyjny. Znajdziemy zarówno lampy w klasycznych, standardowych formach, jak i zupełnie nowoczesne modele, przypominające dzieła sztuki nowoczesnej.

Wśród modeli zyskujących w ostatnim czasie na popularności znajdują się lampy serii Smokey, produkowane przez holenderską firmę Zuiver. Lampy te prezentują połączenie stylu industrialnego oraz minimalistyczno-skandynawskiego. Składają się z futurystycznej, szklanej kuli osadzonej na solidnym, metalowym stelażu oraz trzech szczupłych, skośnych nóżkach. Kula została wykonana ze szkła dymionego, dzięki czemu uwalniane oświetlenie jest rozproszone oraz przyjemne dla oczu.

Fanom bardziej tradycyjnych form polecamy modele serii Charlie tego samego dostawcy - są to lampy o prostej, schludnej konstrukcji, łączącej klasyczne formy z nowoczesnym wzornictwem. Lampy te prezentują nieco „warsztatowy styl” i nadają się do pomieszczeń urządzonych zarówno elegancko jak minimalistycznie.

Jeśli natomiast szukasz form zupełnie nowoczesnych - wówczas polecamy lampy podłogowe linii Grow. Lampy te składają się z ekranów pokrytych nadrukami prezentującymi roślinno-botaniczne motywy. Po zapaleniu lampa emituje przyjemne, delikatnie zielone światło, które relaksuje oraz wprowadza przyjemny nastrój. W lampy tego typu zaopatrzysz się na: tomix.pl.

Lampy linii Archer to propozycja dla fanów rozwiązań zupełnie nietypowych. Lampy te zawierają metalowe, owalne abażury z licznymi, okrągłymi prześwitami. Po uruchomieniu wywołują lampy Archer cudowny efekt iluminacyjny. Ich obudowa prezentuje styl industrialny, jednak lampa pasuje również do stylizacji typu boho, rustykalnych oraz nowoczesnych.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze