Lampy stołowe w stylu loft - industrialne oświetlenie uzupełniające

Lampy stołowe w stylu loftowymUrozmaicenie oświetlenia w pomieszczeniach o dodatkowe źródła światła jest cenną możliwością, która wprowadzi do domu niesamowity klimat. Szczególnie w ciemniejszych i zimniejszych porach roku, odpowiednia aranżacja oświetlenia we wnętrzach jest w stanie sprawić, ze długie wieczory staną się dużo przyjemniejsze niż dotychczas. Lampy stołowe dają nam możliwość szybkiej zmiany aranżacji i punktu oświetlenia.

Styl industrialny - czym się charakteryzuje?

Obecność cegły, drewna, metalu i szkła to rozpoznawalne składniki stylu industrial, który ma swój początek w latach 50 XX wieku. Dzisiejszy loft zalicza się do nowoczesnych stylów aranżacji. Inspirując się nim, producenci lamp tworzą produkty, które czerpiąc z loftowego charakteru idealnie wpisują się we współcześnie urządzane wnętrza. Szeroki wybór typu oświetlenia daje nam możliwości ich wszechstronnego zastosowania. Kinkiety, lampy wiszące i podłogowe oraz stołowe skutecznie doświetlą każdy kąt pomieszczenia, tworząc jednocześnie spójną całość.

Stylowe lampy stołowe - nieograniczone możliwości aranżacji

Często zachodzi potrzeba manipulacji oświetleniem, lampy stołowe umożliwiają swobodne przenoszenie i szybką zmianę aranżacji. Doświetlenie wybranej części pokoju, lub przeniesienie lampy w okolice kanapy, by móc wygodnie zatopić się w ulubionej lekturze jest bardzo proste i nie wymaga wielkich przemeblowań. Nie można także zapominać o tym, jak dużą rolę lampy stołowe odgrywają podczas pracy przy biurku. Nie zależnie od tego, czy odrabiane jest szkolne zadanie domowe, czy rozliczane ważne budżety, odpowiednio dobrana lampa, każdemu ułatwi pracę.

Jakie lampy stołowe wybrać?

Efektownym dodatkiem do lamp loftowych są żarówki LED dekoracyjne, które w połączeniu z industrialną lampą dają absolutnie urzekający efekt ozdobny. Lampę stołową możemy zamówić z tej samej serii co inne lampy (wisząca, kinkiet), ale jeśli mamy już lampy, z których jesteśmy zadowoleni i brakuje nam tylko kilku źródeł oświetlenia dodatkowego, to właśnie wtedy lamy stołowe, które można poustawiać dowolnie na meblach, będą idealnym rozwiązaniem. Lampy stołowe w stylu industrialnym, które dobrze będą wyglądać na wysokich meblach i parapetach, można podzielić na kilka głównych typów:

  • Blok do wkręcenia żarówki - gwint żarówki (zwykle E27), wkręcamy w stojący bloczek. Najczęściej lampa tego typu ma kształt owalny lub kwadratowy, wykonana z drewna, betonu lub marmuru. Wybór tworzyw jest oczywiście podyktowany cechami loft.
  • Metalowe klatki - lampy w kształcie brył, wyglądające jak klatki lub lampiony, o różnych kształtach, umożliwiają uzyskanie imponującego efektu świetlnego i ciekawej aranżacji.
  • Metalowe regulowane - lampy, które przypominają miniatury lamp podłogowych, zwykle metalowe, czasem z drewnianymi dodatkami. Umożliwiają wkręcenie żarówki w pozycji przypominającej uliczną latarnię.
  • Lampy z przydymionymi kloszami - korzystają zazwyczaj z połączenia szkła i metalu. Szklane przydymione klosze przyciemniają nieco światło, dodając mu klimatu.

Artykuł powstał we współpracy z multilampy.pl.

Komentarze