Lampy wiszące we współczesnych wnętrzach

Wisząca lampaZmiany w obowiązujących trendach w branży wnętrzarskiej zachodzą nie tylko w stosunku do mebli, tkanin i dodatków, ale także oświetlenia. To ostatnie w ciągu ostatnich dziesięcioleci przeszło dużą metamorfozę i stało się znacznie bardziej zróżnicowane i ciekawe. Dziś aranżując salon, czy inną przestrzeń w domu nie jesteśmy już skazani wyłącznie na żyrandol i możemy korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest szeroki asortyment różnorodnym lamp wiszących.

Dobór oświetlenia do konkretnego wnętrza uzależniony jest w dużej mierze od jego funkcji i przeznaczenia. Warto jednak zaznaczyć, że jest taka kategoria opraw oświetleniowych, która doskonale spisuje się praktycznie w każde wnętrze, pozostając przy tym w pełni funkcjonalnym oświetleniem. Mowa tu o lampach wiszących, których ogromna różnorodność czyni je niejako lampami "na każdą okazję".

Lampy wiszące do salonu

Współczesny salon to zwykle otwarta przestrzeń, która w płynny sposób przechodzi w kuchnię, przedpokój, a niekiedy również inne pomieszczenia. Wydzielenie strefy przeznaczonej do wypoczynku wymaga zatem takich zabiegów jak zastosowanie wyróżniających to miejsce z całej przestrzeni mebli oraz dającego możliwość komfortowego wypoczynku oświetlenia. W roli tego drugiego stosuje się zwykle zawieszone nad kawowym stolikiem lampy wiszące, które mogą się różnić w zależności od przyjętego przez inwestora stylu aranżacyjnego. Szeroki wybór opraw w stylu glamour, nowoczesnym, industrialnym i wielu innych pozwala dostosować pomieszczenie do oczekiwań i gustu użytkowników. Ciekawe lampy Azzardo.com.pl nie tylko umożliwią oświetlenie strefy wypoczynkowej, ale wprowadzają do pomieszczenia klimatyczny nastrój oraz ożywią wnętrze ciekawym designem.

Lampy wiszące do jadalni

Oświetlenie nad stołem w jadalni pełni dwie, ważne funkcje. Z jednej strony oświetla blat stołu i dodaje atrakcyjności ustawionym na nim potrawom, z drugiej pomaga w tworzeniu przyjemnej atmosfery przy spożywaniu posiłków. Warto zwrócić uwagę, że formę lampy uzależnia się zwykle od wielkości oraz kształtu stołu. Jeśli w jadalni ustawiony zostanie duży, masywny stół drewniany, to w podobnej stylistyce powinno zostać utrzymane również oświetlenie.

W jadalni zastosowanie znajdują zarówno oprawy z jednym (zazwyczaj nad stołem okrągłym lub kwadratowym), jak i kilkoma źródłami światła. W tym drugim przypadku żarówki osłonięte kloszem lub w wersji saute (najczęściej styl industrialny) mogą być zawieszone luźno lub zamontowane w jednej linii, co tworzy bardziej uporządkowany układ.

Podobnych lamp możemy się też spodziewać nad barkiem lub wyspą kuchenną.

Lampy wiszące w pokojach

We wnętrzach innych pokoi żyrandole znajdują zastosowanie znacznie częściej niż w salonie. Warto jednak zwrócić uwagę, że i w nich można montować lampy wiszące o oryginalnych, nowoczesnych kształtach. Również w tym przypadku bardzo istotna jest funkcja pomieszczenia i jego przeznaczenie. W zależności od tego, czy jest to pokój dziecięcy, gabinet, czy sypialnia rodziców zastosowane rozwiązania mogą być zgoła odmienne.

Szeroki wybór lamp wiszący daje projektantom wnętrz oraz osobom, które urządzaniem swoich mieszkań zajmują się samodzielnie szerokie pole do popisu. O tym, że wybór wśród dostępnych na rynku lamp wiszących jest ogromny, może świadczyć różnorodność zastosowanych w ich produkcji materiałów. Począwszy od drewna, poprzez metal, szkło, beton, plastik, bambus, wiklinę, kryształ po takie materiały jak masa perłowa oraz ptasie pióra. Rozejrzyj się za swoją wymarzoną lampą i zaczaruj za jej pomocą wnętrze.