Łazienka

Łazienka z drewnem - gatunki drewna, impregnacja, aranżacje

łazienka z drewnemDrewniana łazienka jest wnętrzem luksusowym, bardzo eleganckim, a jednocześnie przyjaznym człowiekowi. Od lat obserwujemy powrót do naturalnych materiałów, aranżacje które są nie tylko piękne, ale też praktyczne, a zastosowane w nich materiały jak najbardziej naturalne.

Więcej…

 

Optyczne powiększenie małej łazienki

Aranżacja małej łazienki - optyczne powiększenieEstetyczne i praktyczne urządzenie niewielkiej łazienki stanowi znaczne wyzwanie dla projektanta wnętrz. Właścicielom małego mieszkania wydaje się, że po wstawieniu niezbędnej armatury i mebli na przechowywanie kosmetyków pozostanie tylko ciasna, nieprzyjemna klitka. Na szczęście, przy zastosowaniu kilku sprytnych trików można optycznie powiększyć małą łazienkę i sprawić, że będzie przytulna i elegancka, a przy tym funkcjonalna. Przyjrzyjmy się kilku praktycznym sposobom na zaaranżowanie przestrzeni w małej łazience.

Więcej…

   

Kąpiel w małej łazience - brodziki do kabiny

Nowoczesna aranżacja łazienkiRzymskie termy potrafiły pomieścić nawet trzy tysiące osób. Greckie łaźnie i nowożytne uzdrowiska Vincenza Priessnitza były równie przestronne, czego nie można powiedzieć o wielu łazienkach, w których przychodzi zażywać kąpieli. Jak zatem dobrze wykorzystać małą przestrzeń, aby w pełni cieszyć się błogą chwilą wyciszenia?

Więcej…

 

Najnowsze trendy w aranżacji łazienki

Nowoczesne aranżacje łazienkiPlanujesz remont lub kupiłeś mieszkanie w stanie deweloperskim? Szukasz inspiracji? Z pewnością przejrzysz wiele stron internetowych, przeczytasz kilkadziesiąt artykułów, zanim podejmiesz decyzję jak będzie wyglądało twoje wnętrze. Skoncentrujmy się na dobry początek na łazience, gdyż tutaj w perspektywie ostatnich dziesięciu lat sporo się zmieniło. Poniżej kilka najnowszych trendów.

Więcej…

   

Na co zwracać uwagę wybierając płytki podłogowe do łazienki?

Płytki podłogowe do łazienkiZanim rozpocznie się remont łazienki, trzeba wybrać płytki. Ogromna gama kolorystyki i wzornictwa płytek łazienkowych przyprawia o zawrót głowy. Równie kłopotliwe mogą być parametry techniczne płytek. Oto najważniejsze parametry, które warto znać, ponieważ decydują o jakości i wytrzymałości płytek ceramicznych.

Więcej…

 

Gres, glazura, terakota - które płytki ceramiczne wybrać?

Nowoczesna aranżacja łazienkiDecydując się na remont mieszkania lub będąc w trakcie aranżacji nowego wnętrza, warto zastanowić się nad odpowiednim doborem płytek ceramicznych. Na rynku dostępne są płytki z gresu, terakoty i glazury. Znajomość ich charakterystycznych cech i właściwości, pomoże dobrać odpowiedni materiał do konkretnego pomieszczenia. Jakie są różnice miedzy poszczególnymi rodzajami płytek ceramicznych i które z nich warto zastosować w kuchni, a które lepiej sprawdzą się na tarasie?

Więcej…