Letnie inspiracje: zasłony w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesne zasłonyNowoczesne wnętrza kojarzą się z minimalizmem i ostrożnym doborem dodatków. Z niewiadomych powodów zapominamy o wnętrzach w stylu glamour, urban jungle czy boho. A przecież w tych wnętrzach zasłony są niemal obowiązkowe.

Zasłony - nie tylko w bogato zdobionych wnętrzach

Zasłony są dość uniwersalnym dodatkiem i elementem dekoracji wnętrz. Sprawdzą się w bogato zdobionych, kolorowych wnętrzach boho, zielonych urban jungle czy błyszczącym stylu glamour. Ale myliłby się ten, kto by sądził, że do zimnego stylu industrialnego nie pasują zasłony. Różnica tkwi w tkaninie - w minimalistycznych wnętrzach lepiej sprawdzą się zasłony gładkie. Takie same można powiesić też we wnętrzach w stylu glamour. Z kolei styl urban jungle i boho wyraźnie preferuje wzorzyste zasłony czerpiące inspiracje z flory i fauny. Małe lub duże kwiaty, wielobarwne motyle, egzotyczne zielone liście palmowe - tego lata będą królowały we wnętrzach zasłony kolorowe niczym lato.

Nowoczesne zasłony

Modne zasłony - letnie inspiracje marki Eurofirany

Lato za oknem i lato w domu? A dlaczego nie! Nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzając letni salon zainspirować się naturą. Tego lata, zgodnie z trendami proponowanymi przez Eurofirany, będą królowały lekkie tkaniny w kolorach lata. Nie zabraknie zasłon w kwiaty, ale znajdzie się miejsce też dla tych gładkich, w zdecydowanych, żywych kolorach lata. Mocna żółć i intensywna zieleń będą przeciwwagą dla delikatnych tkanin w pastelowych kolorach. Istotny będzie kolor, ale i sama tkanina. Nie powinna być wizualnie ciężka. W lecie raczej nie sprawdzą się grube i wizualnie ciężkie zasłony. Lepiej postawić na lekki poliester. Szczególnie cenne będą tkaniny o właściwościach przyciemniających wnętrza. To one zadbają, by do salonu lub sypialni nie wpadło za dużo promieni słonecznych, a wraz z nimi ciepła. Sprawdzą się też doskonale w pokojach dziecinnych oraz w kuchni.

Nowoczesne zasłony

Jak elegancko upiąć zasłony

Wybór zasłon, które ładnie zaprezentują się jako ozdoba okna, to dopiero połowa sukcesu. Żeby osiągnąć zamierzony efekt, warto zadbać o odpowiedni sposób ich powieszenia. Na oknach powinna rządzić symetria. To ona sprawi, że zasłony ładnie się zaprezentują, zarówno w dzień, gdy będą rozsunięte, jak i wieczorem, gdy przysłonią całe okno.

Do powieszenia zasłon najlepiej nadają się taśmy marszczące lub przelotki. To dzięki nim zasłony układają się w równomierne pionowe fale i niezależnie od stopnia zasłonięcia doskonale prezentują na oknie. W dzień, kiedy zasłony są odsłonięte, można je dodatkowo przewiązać w połowie taśmą lub sznurem. Częstym zabiegiem jest upięcie za pomocą chwostów. Jeśli jest na to miejsce, można pokusić się o przesłonięcie karnisza ozdobnym lambrekinem - podpowiada Jowita Łabys, dekoratorka i blogerka marki Eurofirany.

Eurofirany to rodzinna firma, która przez dwadzieścia osiem lat przekształciła się w sieć kilkudziesięciu salonów w całej Polsce oraz sklep internetowy. Jej ideą jest dostarczanie klientom wysokiej jakości tkanin oraz artykułów służących dekoracji wnętrz. Sprzedaje gotowe produkty, a także oferuje szycie na wymiar firan, zasłon i rolet. Ostatnio wprowadziła na rynek trzy ciekawe kolekcje: Ella Line, Diva Line, Reina Line. Na stronie internetowej eurofirany.com.pl prowadzony jest blog firmowy z ciekawymi propozycjami aranżacyjnymi i szczegółami nowego programu: Metamorfoza Twojego Wnętrza.. W wybranych salonach oraz sklepie internetowym za zakupy można płacić w ratach.

Komentarze