Łóżka do sypialni nastolatka - jakie wybrać?

Łóżko do sypialni nastolatkaUrządzanie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę zdanie głównego zainteresowanego przedsięwzięciem. Jednak niezależnie od kryteriów stylu, wielkości czy architektury pomieszczenia, w każdej sypialni nastolatka jednym z najważniejszych elementów jest, było i będzie łóżko. Dlaczego ma tak duże znaczenie oraz jak wybrać odpowiednie?

Wymagania młodego kręgosłupa

Chociaż nastolatkowie słyną z wyjątkowo wybrednego gustu, nie zawsze zrozumiałego dla rodziców, podczas wyboru mebli do pokoju starszego dziecka należy kierować się nie tylko wyglądem, ale również jakością ich wykonania oraz bezpieczeństwem użytkowania. Najprawdopodobniej zakup ten będzie inwestycją na lata, podczas gdy dziecko w wieku nastoletnim nieustannie rośnie i wciąż jest pełne energii - przy zupełnie innej wadze niż sześciolatek.

Należy mieć na uwadze, że nawet w najmniejszej sypialni nastolatka koniecznym jest zmieszczenie ramy o wymiarach minimalnych 80 x 200 cm. Nastoletni organizm bardzo łatwo ulega deprawacjom postawy, przez co potrzebuje odpowiedniej przestrzeni podczas snu, aby prawidłowo się rozwijać. Dopiero po ulokowaniu łóżka w rozkładzie pokoju można planować dalsze kroki i rozpocząć przeglądanie oferty sklepów internetowych jak np. sleepinghouse.pl.

Wymagania młodego kręgosłupa

Odpowiedni materac podstawą spokojnego snu nastolatka

Jakkolwiek wybór modelu łóżka to istotny proces, jego najważniejszym elementem pozostanie materac, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Wspomniane już wymagania młodego organizmu stawiają poprzeczkę producentom wyjątkowo wysoko.

Materace dostosowane specjalnie do wymagań młodzieży produkuje między innymi szwedzka firma Hilding, której produkty w Polsce można znaleźć już od 2001 roku, np. na stronie materacelublin.eu. Wychodząc naprzeciw różnym potrzebom we wciąż zmieniających się organizmach nastolatków, materace im dedykowane (Breakdance lub Funky) cechują się inną twardością na każdej ze stron, aby odpowiednio wspierać ciało podczas snu w różnych fazach rozwoju. Firma Hilding posiada certyfikat AEH uzyskany w szwedzkim Laboratorium Sleep-Lab oraz spełnia unijne dyrektywy. Dodatkowo na materace obowiązuje wieloletnia gwarancja, co sprawia, że zakupy produktów marki Hilding są wyjątkowo bezpieczne.

Wyborowi odpowiedniego materaca dla nastolatka powinny patronować jakość materiałów oraz trwałość wykonania - nie tutaj należy szukać oszczędności.

3 kroki do łatwiejszej aranżacji

Z różnych względów sypialnie młodzieżowe zazwyczaj nie są bardzo dużymi pomieszczeniami, szczególnie jeśli wśród mieszkańców domu jest kilkoro dzieci i każdemu z nich chcemy zapewnić prywatność własnego pokoju. Jeśli pokój jest faktycznie niewielki, a samo łóżko pochłania dużą jego cześć, warto zwrócić uwagę na modele z wbudowanym pojemnikiem pod spodem. Zmieści się tam nie tylko pościel, ale będzie to miejsce na ubrania lub książki.

Chociaż wielu nastolatków osiąga wzrost i wagę osób dorosłych, warto pamiętać, że jednoosobowe łóżko będzie w zupełności wystarczającym wyposażeniem. Dwuosobowe łóżko to przyszłościowe rozwiązanie, szczególnie jeśli mowa o niemal dorosłej młodzieży, jednak będzie niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Jeśli jest to konieczny parametr, aby sypialnia mogła zmieścić dwie osoby, należy przyjrzeć się ofercie rozkładanych tapczanów.

Dzieci w wieku nastoletnim wyjątkową wagę przywiązują do mody, zatem kolor i styl będą miały szczególne znaczenie. Aby pozostawić przestrzeń na ewentualne zmiany, zalecanym jest wybór ramy łóżka w uniwersalnym kształcie i materiale. Doskonale sprawdzą się tutaj neutralne barwy, które będą stanowiły tło np. dla oryginalnej pościeli.

Łatwa aranżacja sypialni

Komentarze