Mały narożnik z funkcją spania i rozkładana sofa - urządzamy małe mieszkanie!

Narożnik z funkcją spaniaPosiadanie małego mieszkania to żaden wstyd! Tak należałoby zacząć ten artykuł, by uzmysłowić wszystkim posiadaczom niewielkiego metrażu, że kompleks ten jest całkowicie niepotrzebny. Okazuje się bowiem, że małe mieszkania mają swoje liczne zalety, do których na pewno zalicza się niezwykła urokliwość wnętrz, mniejsze koszta remontu i urządzania, czy też po prostu mniej metrów do sprzątania. Poza tym niewielkie pomieszczenia można urządzić w bardzo pomysłowy sposób, który sprawi, że przestrzeni będzie po prostu więcej.

Wystarczy starannie wykorzystać przestrzeń od podłogi do samego sufitu, a do tego użyć mebli, które będą miały podwójne zastosowanie. Takie na przykład są małe narożniki z funkcją spania i rozkładane sofy, które w ciągu dnia pomieszczą na sobie całą rodzinę, a w nocy zapewnią komfortowy sen dla dwojga. Jak w takim razie urządzić wnętrz z użyciem tych mebli i na co zwrócić uwagę? O tym w dzisiejszym artykule!

Salon i sypialnia w jednym - narożnik z funkcją spania

Nie trzeba chyba nikomu oznajmiać, że narożniki w ostatnim czasie stały się bardzo modne. Przystosowane do użycia w rogu wnętrza, pozwalają zaoszczędzić miejsce i są świetnym miejscem na spotkanie ze znajomymi. Modele rozkładane pozwalają uzyskać dodatkowe miejsce do spania, dzięki czemu otrzymujemy dwa meble w postaci jednego. W ten prosty sposób nasz dzienny pokój może szybko zamienić się w sypialnię, a wszystko to przy pomocy nieskomplikowanych mechanizmów rozkładania. Oczywiście mały narożnik z funkcją spania możemy postawić także na środku salonu, co nieraz można zobaczyć w przykładowych aranżacjach nowoczesnych mieszkań. Przy małym pomieszczeniu lepiej zostać jednak przy odpowiednim zagospodarowaniu rogu. Jeśli myślimy poważnie o spaniu na narożniku, to należy zwrócić uwagę na to, jak jest skonstruowany. Niektóre modele będą bowiem dostosowane specjalnie do tego, żeby można na nich było spać dzień za dniem i nie martwić się o konsekwencje zdrowotne. Pozostałe narożniki z funkcją spania nadają się zwykle do okazjonalnego nocowania.

Rozkładana sofa do salonu ze schowkiem na pościel - odpoczynek, sen i porządek w jednym!

Małe narożniki z funkcją spania mają to do siebie, że są dość oszczędne w formie, a ich system rozkładania uniemożliwia wygodny wypoczynek w ciągu dnia. Są więc kanciaste i nigdy nie będą tak wygodne, jak przystosowane do wypoczynku fotele. Dla wielu osób popularne sofy do salonu stanowią najwygodniejsze rozwiązanie mebla wypoczynkowego. Mały salon będący równocześnie sypialnią to konieczność zakupu sofy rozkładanej, jednak i na tym możemy dodatkowo zyskać. Wiele modeli posiada bowiem ukryty we wnętrzu schowek, który będzie odpowiednim miejscem na pościel lub inne wyposażenie wnętrza. Rozkładana sofa do salonu w większości przypadków zapewni więc większy komfort zarówno wypoczynku, jak i snu, jednak ilość miejsca do siedzenia w ciągu dnia będzie trochę mniejsza niż przy narożniku.

Jasne, znaczy przestronne - kolor narożnika i sofy do salonu

Mały narożnik z funkcją spania i rozkładane sofy do salonu to zwykle meble dość przysadziste i masywne. Ze świecą możemy szukać modeli smukłych i na wysokich nóżkach, które umożliwią przenocowanie dwóch osób. Dlatego też małe mieszkanie wraz z meblami wypoczynkowymi powinno być utrzymane w jasnej tonacji, która wizualnie odciąży cały wystrój. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy niewielkie okna, które zawsze będą potęgowały wrażenie ciasnego wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy z vero.pl

Komentarze