Materac dla pary - wybierz dobrze!

Materac dla parySpanie we dwoje wcale nie musi być kłopotliwe lub niewygodne - wszystko zależy od tego, jaki model materaca znajdzie się w naszej sypialni. Istotne jest to, by powierzchnia wkładu dla dwóch osób idealnie podtrzymywała sylwetki obojga partnerów i pozwalała im znaleźć najwygodniejszą pozycję snu. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje materaca dla pary - wybierz dobrze!

Materac dla pary

Perfekcyjnie dopasowany materac dla pary powinien zapewniać możliwość prawidłowego ułożenia ciała, a w efekcie efektywnej regeneracji organizmu. Dlatego też istotną kwestią jest wybór wkładu o zbalansowanej twardości powierzchni (spełniającej oczekiwania każdego z partnerów), która będzie elastyczna, a jednocześnie pozwoli odczuwać właściwe wsparcie newralgicznych partii sylwetki. Poza tym materac dwuosobowy musi wyróżniać się wysoką jakością wykonania, gwarantującą odporność na uszkodzenia mechaniczne spowodowane częstym użytkowaniem i dużym obciążeniem. Zaletę będą ponadto stanowić antyalergiczne komponenty ułatwiające utrzymywanie materaca w czystości, a także wpływający na jego poziom higieniczności przyjemny w dotyku pokrowiec przeznaczony do prania.

Jak wybrać materac dwuosobowy?

Podczas zakupu materaca dwuosobowego trzeba zwrócić uwagę na to, jakie komponenty znajdują się w jego wnętrzu. Odpowiednie połączenie właściwości poszczególnych materiałów sprawi bowiem, że nie będziemy odczuwać drgań ani skrzypienia spowodowanych ruchami drugiej osoby. Według opinii zadowolonych klientów świetnym rozwiązaniem jest między innymi wybór materaca zawierającego wytrzymałe sprężyny typu Multipocket, których rozmieszczenie w pojedynczych kieszonkach powoduje, że mogą one pracować niezależnie od siebie. W konsekwencji osoby śpiące mogą cieszyć się z zalet elastyczności punktowej, a jednocześnie nie przeszkadzać sobie nawzajem. Oprócz materacy sprężynowych dla par polecane są również wkłady wytwarzane dzięki zastosowaniu nowoczesnych pianek, w tym modele z pianką memory, doskonale przystosowujące się do krzywizn kręgosłupa, a zarazem zdolne utrzymywać właściwą temperaturę ciała w ciągu nocy.

Materac dla pary

Materac dla pary - wybierz dobrze!

Wygodny sen we dwoje

By znaleźć najlepszy materac dla par nie trzeba wychodzić z domu - wystarczy jedynie zapoznać się z szeroką ofertą znanego na całym świecie producenta materacy Hilding Anders. Spośród dostępnych modeli dedykowanym parom wzrok przykuwają perfekcyjnie wykonane i niezwykle innowacyjne modele piankowe - na przykład Hilding Rumba odznaczający się 7 strefami twardości (utworzonymi w wyniku wykorzystania pianki Visco i Velvet Touch), świetną wentylacją i pralnym pokrowcem Medicott Velur. Z kolei tym, którym zależy na wyjątkowo trwałej konstrukcji o podwyższonej twardości, z pewnością przypadnie do gustu równie niedrogi model sprężynowy Hilding Pasodoble wzbogacony o naturalne włókno z agawy i poprawiającą wentylację wkładu taśmę 3D. Najlepszy komfort wypoczynku każdej parze zapewni natomiast profilowany materac Hilding Makarena zawierający sprężyny Multipocket, gwarantujący wytrzymałość wkładu antybakteryjny lateks, a także zmniejszającą napięcie mięśni piankę Visco.

Materac dla pary powinien posiadać specjalne właściwości, które sprawią, że każdy z partnerów będzie się komfortowo wysypiał. Przed wyborem konkretnego modelu warto sprawdzić jego twardość, w tym wytrzymałość na obciążenia i poziom elastyczności. Nie bez znaczenia pozostaje też antyalergiczność komponentów materaca i łatwość utrzymania ich w czystości. Jeśli rozpatrzymy zakup właśnie pod kątem powyższych cech, z pewnością uda nam się kupić idealny materac dwuosobowy.

Komentarze