Materac z pianki termoelastycznej - zadbaj o swoje zdrowie!

Materac z pianki termoelastycznejUrządzając swoją sypialnię, intymną strefę zapewniającą poczucie bezpieczeństwa i sprzyjającą wartościowemu relaksowi, warto zwrócić uwagę na detale. Dominująca w pomieszczeniu kolorystyka, umeblowanie, oświetlenie i zastosowane materiały wpływają na jakość odpoczynku i funkcjonalność przestrzeni. Sercem całej aranżacji bez wątpienia jest łóżko.

Warto pamiętać, że nawet nowoczesny mebel z katalogu najlepszego producenta nie będzie dobrze spełniał swojego zadania, jeśli nie zostanie wyposażony w materac dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jaki materac wybrać, aby zapewnić organizmowi optymalne warunki do regeneracji? Wszystkim osobom poszukującym niezawodnego wyposażenia do sypialni prezentujemy materace z pianki termoelastycznej o wyjątkowych właściwościach.

Wygodny materac: co jest ważne?

Ból pleców i głowy, rozdrażnienie, problemy z koncentracją, nasilenie objawów alergii, a nawet zwiększenie łaknienia - to tylko część konsekwencji, jakie niesie ze sobą spanie na źle dobranej powierzchni. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma materac. Co jest ważne podczas kupowania tego elementu wyposażenia sypialni? Przede wszystkim jego twardość. Struktura materaca powinna zapewniać kręgosłupowi równomierne podparcie na całej długości. O tym, jaki poziom twardości będzie odpowiedni, decyduje przede wszystkim waga użytkownika. Osobom lekkim polecane są modele miękkie, natomiast cięższym - twardsze. Ponadto, każda osoba śpiąca w łóżku powinna mieć do dyspozycji przestrzeń o szerokości minimum 70 cm.

Nowoczesny materac z pianki termoelastycznej - kosmiczna technologia w Twojej sypialni

W sklepach z wyposażeniem do sypialni znajdziesz szeroki wybór materacy o zróżnicowanej strukturze. Obecnie ogromną popularnością cieszą się materace z pianki termoelastycznej - tworzywa stworzonego przez naukowców NASA na potrzeby produkcji poduszek powietrznych. Cechą charakterystyczną pianki zwanej memory foam jest zdolność do dopasowywania się do kształtu ciała. Pod wpływem ciepła i nacisku użytkownika pianka otula ciało, zapewniając równomierne podparcie dla każdej partii mięśni i kręgosłupa. Kładąc się na materacu, poczujesz, że delikatnie się w nim zapadasz.

Materace punktowo reagują na nacisk i tłumią wszelkie ruchy, więc idealnie sprawdzają się jako uzupełnienie łóżek, z których korzystają dwie osoby. Co ciekawe, spanie na materacu z pianki termoelastycznej sprzyja utrzymaniu stałej temperatury ciała, co pozytywnie wpływa na układ krążenia i komfort w czasie nocnego wypoczynku. Ortopedzi polecają materace z innowacyjnej pianki osobom borykającym się z bólami pleców i stawów. Ponadto oddychająca, plastyczna pianka wykorzystywana jest do produkcji materaców przeciwodleżynowych. Co ważne, mogą korzystać z niej również alergicy.

Gdzie kupić materac z memory foam?

Największy wybór materacy z memory foam oferują sklepy internetowe. Na przykład w wirtualnym salonie MebleZET znajdziesz wygodne materace w kilku rozmiarach, dzięki czemu bez trudu dobierzesz model pasujący do ramy łóżka.

Komentarze