Meble dziecięce ze skandynawskim rodowodem

Dziecięce mebleZastanawiasz się, jak urządzić pokój dziecka? Istnieje dużo propozycji, jednak zdaniem wielu rodziców najbardziej funkcjonalnym i komfortowym rozwiązaniem jest styl skandynawski. Meble dziecięce sprawdzą się zarówno w przypadku maluchów, jak i większych dzieci, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i przytulną atmosferę. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na meble dziecięce w stylu skandynawskim? Jak urządzić wnętrze?

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Minimalizm, funkcjonalność, przytulność i ponadczasowe piękno. Tak można opisać wysokiej jakości meble w stylu skandynawskim. Świetnie sprawdzają się w pokoju dziecka, gdzie powinna dominować harmonia. Meble skandynawskie występują w neutralnych, pastelowych kolorach - błękit, róż, zieleń, beż, szarość czy żółć. Takie barwy uspokajają, relaksują i nadają wnętrzu przytulnego charakteru. Warto pamiętać, że meble w pokoju nie mogą być przytłaczające. Dużo lepszym rozwiązaniem są lekkie, proste formy, minimalizm i względy praktyczne. Mogłoby się wydawać, że utrzymanie porządku w pokoju dziecka jest prawie niemożliwe. Jednak funkcjonalne i ergonomiczne meble mogą rozwiązać ten problem. Poczucie ładu i porządku może mieć duży wpływ na rozwój malucha. W końcu pokój dziecka to miejsce do zabawy, snu, odpoczynku i nauki. Powinien dawać swobodę, komfort i pobudzać kreatywność.

Jakie meble wybrać do pokoju dziecka? Praktyczne rozwiązania

Wbrew pozorom urządzanie pokoju dziecka nie musi być dużym wyzwaniem. Należy jednak pamiętać o połączeniu kilku głównych elementów, czyli funkcjonalności, bezpieczeństwie i estetyce. Dzieci dużo czasu spędzają w swoim pokoju, dlatego warto dobrze przemyśleć, jakie meble powinny znajdować się we wnętrzu. Najważniejsze jest oczywiście łóżko, które powinno być wygodne, funkcjonalne i estetycznie wykonane. Prawdziwą atrakcją dla maluchów są łóżka-domki. Składają się z dwóch elementów, czyli łóżka z materacem oraz nadstawki w kształcie domku, gdzie dzieci mogą chować swoje skarby. Modele wyposażone są w komin, okna i drabinki. Barierki uniemożliwiają wypadnięcie malucha z łóżka. W przyszłości można przebudować mebel do zwykłego łóżka dla starszego dziecka. Inną możliwością są łóżka z poręczami zabezpieczającymi i praktycznymi szufladami, gdzie można chować pościel, koce czy poduszki. Natomiast dla rodzeństwa dobrym rozwiązaniem są piętrowe łóżka zabezpieczone barierkami lub podwójne łóżko z dodatkowym wysuwanym materacem. Takie rozwiązania oferuje producent mebli FLEXA, gdzie kompleksowo zaopatrzysz się w piękne i solidne meble do pokoju dziecięcego.

Wśród mebli w stylu skandynawskim dostępne są również szafy, szafki, komody i regały, w których dziecko może przechowywać zabawki, książki czy akcesoria szkolne. Warto zdecydować się na modułowe meble, które można rozbudowywać, tworząc dodatkową przestrzeń do przechowywania. Niezbędnym meblem w pokoju dziecka jest solidne biurko. Najlepszym wyborem jest biurko z uchylnym blatem i regulowaną wysokością, dzięki czemu dziecko nie będzie musiało nachylać się i zachowa odpowiednią postawę.

Wybierając meble dziecięce w stylu skandynawskim, należy zapewnić dziecku dobre warunki do rozwoju. Meble powinny rosnąć wraz dzieckiem, dzięki czemu nie będzie trzeba ich często wymieniać. Styl skandynawski jest niezwykle uniwersalny, ponadczasowy i szybko nie wyjdzie z mody. Jeżeli dziecko będzie chciało odmienić swój pokój, wystarczy zmienić dodatki np. tekstylia, ozdoby, lampy, ramki na zdjęcia czy zasłony.

Komentarze