Meble, ściany w pokoju młodzieżowym - trendy wnętrzarskie 2021

Modny pokój młodzieżowyUrządzenie pokoju młodzieżowego może sprawić wielką radość. Pamiętaj jednak, że w okresie dorastania najważniejszy jest rozwój dziecka - wtedy wyodrębnia się jego indywidualność. Ponieważ może to być proces dość burzliwy, przygotuj się na częste zmiany otoczenia, w którym zamieszkuje Twój nastoletni syn lub córka. Warto więc przede wszystkim urządzić pokój tak, aby te częste zmiany umożliwić.

Pokój nastolatka - inspiracje na 2021

Rok 2021 w pokojach młodzieżowych to kontynuacja trendów, które od jakiegoś czasu modne są we wszystkich domach - skandynawskiego i minimalistycznego. Ma to przede wszystkim tę zaletę, że mało inwazyjne elementy przestrzeni, nastolatek będzie mógł urządzić po swojemu, kiedy przyjdzie mu na to ochota. Zatem pokój młodzieżowy w 2021 roku to przede wszystkim minimalistyczne meble. Pamiętajmy, że wiek nastoletni to przede wszystkim rozwój, zmiany i wzrastanie w swoich pasjach - dobry pokój młodzieżowy powinien wszystkie te elementy w rozwoju młodego człowieka ułatwiać.

Możemy jednak po uzgodnieniu z dzieckiem pokusić się o zamontowanie w pokoju poszczególnych elementów. W 2021 najważniejsze są pomysłowe detale - podpórki czy minimalistyczne szafki, a także ciekawe żarówki wystające surowo z sufitu w stylu industrialnym.

Meble i ściany w pokoju młodzieżowym

Kolor ścian w pokoju młodzieżowym powinien jak najbardziej odzwierciedlać charakter dziecka. Dlatego nie jest dobrym pomysłem narzucanie konkretnej barwy ścian w pokoju nastolatka. Najlepiej, jeśli ściany będą w kolorach beżowych lub bieli (wpasuje się to w minimalistyczny trend, który jest ostatnio bardzo modny), jednak z zaznaczeniem, że nastolatek będzie mógł sam pomalować ściany na dowolny kolor, kiedy przyjdzie taki czas. Jakie kolory ścian możecie wybrać wspólnie? Warto, żeby pokój odznaczał się kreatywnym klimatem i energetycznymi barwami, stąd dobrym pomysłem będą ściany w kolorze żółci, niebieskim czy zielonym. Jeśli natomiast Twoje dziecko potrzebuje nieco spokojnego klimatu, możesz wprowadzić go za pomocą pastelowych barw. Dobrym uzupełnieniem pokoju młodzieżowego będą także ulubione plakaty nastolatka, do tego jednak najlepsze są białe ściany.

Jeśli chodzi o meble, to tak jak zostało już wspomniane, funkcjonalne będą wszystkie niewielkie, minimalistyczne meble w jasnych kolorach. Pamiętaj o dużym biurku do nauki oraz rozwijania pasji nastolatka, wygodnym łóżku, a także odpowiednich gadżetach - może Twojemu dziecku marzy się hamak albo fotel bujany? Najważniejsze jest, żeby nastolatek czuł się w swoim pokoju jak najlepiej.

Podział pokoju młodzieżowego

W organizacji przestrzeni, a szczególnie w roku 2021, gdy nauka i znaczna część aktywności przeniosła się do Internetu, ważne jest odpowiednie podzielenie przestrzeni. W małym pokoju może to być dużym wyzwaniem, jednak można zastosować kilka tricków. Przede wszystkim ważne jest oddzielenie strefy nauki od przestrzeni odpowiedzialnej za wypoczynek i sen. Można to zrobić nawet za pomocą małego parawanu, a jeśli to niemożliwe, niech biurko i inne elementy związane z pracą będą stały w odpowiedniej odległości od siebie. Pozwoli to Twojemu dziecku zachować komfort psychiczny i równowagę potrzebną w codziennym, pełnym wyzwań funkcjonowaniu.

Komentarze