Meble z technorattanu - dobra inwestycja do ogrodu?

Meble z technorattanuEleganckie i trwałe meble to wspaniała ozdoba ogrodu. Warto zainwestować w rozwiązanie, które zapewni wygodny odpoczynek i jednocześnie będzie odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Meble ogrodowe z technorattanu

Meble ogrodowe z technorattanu to jedno z ciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku. Mają wszystkie zalety, które powinno posiadać dobre wyposażenie do ogrodu - doskonale znoszą wilgoć i niskie temperatury, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wyróżniają się estetycznym wyglądem. Jednocześnie zakup mebli z tego materiału jest dosyć dużym wydatkiem. Czy warto inwestować w takie produkty oraz jak o nie dbać?

Czym jest technorattan?

Technorattan to tworzywo, które doskonale imituje naturalny materiał rattan jednocześnie jest znacznie bardziej trwałe. Rattan to drewno otrzymywane z tropikalnych palm, które jest wyjątkowo elastyczne, dlatego można je wykorzystywać do tworzenia estetycznych i dekoracyjnych mebli. Technorattan wyglądem do złudzenia przypomina drewno, jednak jako materiał syntetyczny znacznie lepiej znosi działanie niekorzystnych warunków oraz upływ czasu. Dzięki dużej trwałości znajduje zastosowanie między innymi do produkcji mebli ogrodowych.

Technorattan jest wytwarzany z wysokiej jakości polietylenu. Materiał charakteryzuje między innymi stosunkowo duża elastyczność, która sprawia, że jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także na duży nacisk. Producenci tego tworzywa szacują jego trwałość na około 10-15 lat. Jednocześnie jest to stosunkowo ekologiczny materiał - jego produkcja nie powoduje powstawania dużych ilości szkodliwych substancji i może zostać poddany recyklingowi. Nie zawiera substancji toksycznych, dlatego nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Może być wykorzystywany w miejscach, gdzie przebywają dzieci oraz gdzie podawane jest jedzenie.

Gdzie jest wykorzystywany?

Technorattan jest stosowany do produkcji wielu przedmiotów. Wyplata się z niego siedziska i całe zestawy meblowe, a także donice oraz inne elementy dekoracyjne. Z tego syntetycznego materiału można tworzyć estetyczne elementy wyposażenia, które nadają się do wykorzystania wewnątrz domu, a także na tarasach, balkonach i w ogrodzie, gdzie wyplatane meble doskonale komponują się w otoczeniu roślin. Trwałość oraz duża estetyka tego materiału sprawiają, że nadaje się on doskonale także jako element eleganckich, gustownych aranżacji. Na rynku można znaleźć wiele różnych ciekawych mebli wykonanych z tego tworzywa, które sprawdzą się zarówno w tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych zestawieniach.

Meble ogrodowe z syntetycznego tworzywa wysokiej jakości wyróżniają się przede wszystkim dużą trwałością, która jest znacznie wyższa niż w przypadku ich odpowiedników z naturalnego drewna. Takie elementy wyposażenia mogą stać w ogrodzie przez cały rok bez ryzyka, że zostaną uszkodzone przez niskie temperatury, wilgoć lub działanie promieni słonecznych. Możliwość przechowywania mebli na zewnątrz to kolejna zaleta, którą mają meble ogrodowe technorattan. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda się zaoszczędzić sporo przestrzeni w garażu lub innym miejscu, gdzie magazynowane jest wyposażenie ogrodu.

Jak dbać o technorattan?

Meble z takiego materiału nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy przetrzeć je zwykłą szmatką ze środkiem do czyszczenia syntetycznych powierzchni, a odzyskają idealny wygląd. Tworzywo wykazuje dużą odporność na powstawanie plam. Nie ma potrzeby stosowania specjalnych preparatów lub przeprowadzania pracochłonnej renowacji. Pod tym względem wyróżnia się na tle mebli z naturalnego drewna, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przy zakupie mebli z tego materiału trzeba jednak brać pod uwagę, że nie da się ich malować zwykłą farbą w domowych warunkach. Dlatego zmiana koloru krzesła, czy stołu będzie niemożliwa.

Wiele osób zastanawia się, czy zakup mebli z technorattanu jest dobrym rozwiązaniem. Wątpliwości dotyczące tego tworzywa może budzić przede wszystkim jego stosunkowo wysoka cena. Nie da się ukryć, że na rynku da się znaleźć sporo tańszych mebli, zwłaszcza do ogrodu, gdzie można wstawić krzesła i stoliki ze zwykłego plastiku. Warto jednak brać pod uwagę wysoką trwałość syntetycznego tworzywa, a także fakt, że zachowuje bardzo dobry wygląd przez wiele lat oraz nie wymaga specjalnego miejsca do przechowywania. Wszystko to sprawia, że zakup mebli z takiego może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które szukają solidnych, estetycznych i trwałych produktów

Meble wykonane z tego tworzywa są estetycznym rozwiązaniem, które będzie się pięknie prezentować w praktycznie każdym ogrodzie. Stosunkowo duży wybór różnorodnych projektów sprawia, że można znaleźć zestawy pasujące praktycznie do każdego otoczenia. Takie meble przypadną do gustu nawet bardzo wymagającym osobom, które poszukują produktów wyróżniających się głównie wysoką jakością. Chociaż nie jest to najtańsze z rozwiązań dostępnych na rynku, jednak duża trwałość sprawia, że zakup takiego wyposażenia do ogrodu można uznać za opłacalną inwestycję.

Autor: www.ogrodolandia.pl

Komentarze