Mieszkanie czy dom? - dylemat kupujących

Dom czy mieszkanie?O tym, że w dzisiejszych czasach powstaje wiele nowych inwestycji nieruchomościowych, nie trzeba nikogo uświadamiać. W głowach potencjalnych kupujących rodzi się natomiast nowy dylemat – godny XXI wieku. Kupić mieszkanie czy może dom? Która opcja okaże się wygodniejsza, atrakcyjniejsza i… tańsza?

Polacy coraz chętniej wybierają inwestycje deweloperskie z pierwszego rynku zamiast kupować mieszkania po kimś, z rynku wtórnego. Nie można się dziwić tym decyzjom, ponieważ nowe wnętrza są łatwiejsze do zaprojektowania, na ogół nie wymagają poprawek, kojarzą nam się ze świeżością, czystością i swobodą aranżacji.

Jednak pewna sprawa wciąż pozostaje nierozstrzygnięta - lepiej kupić mieszkanie? A może skupić się na domu?

PERSPEKTYWA CENOWA

Cena jako jeden z kluczowych czynników decydujących o atrakcyjności nieruchomości będzie odgrywała ważną rolę w procesie decyzyjnym każdego potencjalnego kupującego. Okazuje się, że dom może być tańszą opcją niż mieszkanie. Wszystko jednak zależy głównie od lokalizacji. Mówi się, że dom najlepiej jest kupić pod miastem. I jest to prawda. Bardzo często domy zlokalizowane w niedalekiej odległości od dużego miasta są o wiele tańsze niż mniejsze od nich mieszkania zlokalizowane w metropolii.

Sprawdź ofertę na domy w Baninie https://dommoichmarzen.eu/

KAWAŁEK PRZYRODY TYLKO DLA SIEBIE

Miejsce, w którym żyjemy, powinno być miejscem, które daje nam spokój, ciszę i pozwala odpocząć od codziennego biegu, zgiełku i problemów – na przykład w pracy czy w szkole. Dodatkowo bardzo ważne są atrakcje, jakie może nam dać. Decydując się na mieszkanie – jesteśmy skazani na cztery ściany, czasem mając do dyspozycji balkon. To miłe ze strony deweloperów, że dodają do mieszkań balkony. Jednak dom to zupełnie inna historia. Tu mamy do czynienia nie z balkonem, ale z własnym ogródkiem i nierzadko również z tarasem.

DOM TO JEDNAK DOM

Jakich argumentów byśmy nie wysuwali na pierwszy plan - zawsze zauważymy, że dom to jednak dom. Jest większy, łatwiej go zagospodarować i nie jest obłożony sąsiadami z każdej możliwej strony. Dom daje poczucie większego bezpieczeństwa, nie wymaga od nas współdzielenia z obcymi ludźmi klatki schodowej czy skrzynki na listy. Możemy w nim ustalić takie zasady, jakie nam najbardziej odpowiadają i nie martwić się o to, że muzyka po godzinie 22 gra o kilka tonów za głośno.

Ocena: 5.0