Mieszkanie z dużym balkonem - zalety

Mieszkanie z dużym balkonemJakie są zalety mieszkania z tarasem? Co zrobić, żeby balkon stał się prawdziwym domowym azylem? Dowiedz się, jak zaaranżować duży balkon, by stworzyć klimatyczne miejsce do odpoczynku i zabawy.

Mieszkanie z tarasem a mieszkanie z balkonem

Mieszkania z dodatkową przestrzenią stają się coraz bardziej pożądane przez klientów. Bardzo wiele osób szuka tylko i wyłącznie mieszkań z tarasem czy ogrodem. Dodatkowa przestrzeń to nie tylko powiększenie metrażu lokalu, ale przede wszystkim namiastka domu na wsi i prawdziwego kontaktu z naturą. Deweloperzy coraz częściej oferują zatem mieszkania z dużym balkonem, tarasem czy ogródkiem. Jednym z nich jest ECO Scala, którego wrocławska inwestycja Osiedle Słowik stworzona została specjalnie z myślą o rodzinie. Tego typu mieszkania z tarasem we Wrocławiu znajdują się na Psim Polu - niezwykle spokojnej i cichej dzielnicy, która pozwala na relaksujący odpoczynek od hałaśliwego miasta.

Mieszkanie z balkonem - dla kogo

Mieszkania z balkonem to doskonałe rozwiązanie dla osób z dziećmi. Ich największą zaletą jest możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Duży balkon to także duże możliwości aranżacyjne. Bez problemu można umieścić na nim meble wypoczynkowe czy hamak. Kolejnym plusem jest oczywiście obcowanie z naturą i możliwość stworzenia własnego małego ogrodu, który może stanowić doskonały azyl i miejsce zabaw dla dzieci. Inwestycja w mieszkanie z tarasem - http://www.osiedleslowik.pl/mieszkanie-z-tarasem, będzie strzałem w dziesiątkę także dla osób ze zwierzętami.

Mieszkanie z dużym balkonem jest idealne dla studentów czy singli, którzy cenią sobie życie towarzyskie. Odpowiednia i przemyślana aranżacja balkonu pozwoli stworzyć miejsce idealne do spotkań z przyjaciółmi.

Duży balkon - aranżacje

Mały ogród

Hodowanie roślin na balkonie przynosi nie tylko korzyści estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Zielone rośliny takie jak bluszcz pospolity, draceny czy paprocie skutecznie oczyszczają powietrze, co jest niezwykle istotne w przypadku mieszkania w centrach miast. Część wszechobecnych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu jest zatrzymywana przez liście, co ułatwia zdrowszy wypoczynek na zewnątrz. Dobrym pomysłem jest także zasadzenie aromatycznych ziół. Mięta, bazylia czy tymianek mają wpływ nie tylko na smak potraw, ale także na pobudzenie zmysłów.

Rodzinny azyl

Taras czy balkon może być doskonałym miejscem na odpoczynek w gronie rodzinnym. Idealnie sprawdzą się zatem komplety wypoczynkowe, hamaki, pufy czy leżaki. Decyzja, w jaki stylu chcesz zaaranżować swoją przestrzeń należy tylko do Ciebie. W ofercie producentów mebli ogrodowych znajdziesz bardzo dużo propozycji mebli drewnianych, ratanowych, plastikowych czy metalowych. Jeżeli marzy Ci się wspólne rodzinne śniadanie - pomyśl także o pasującym do mebli stoliku. Całość możesz ozdobić klimatycznym oświetleniem i zapachowymi świecami.

Miejsce zabaw

Na balkonie czy tarasie można stworzyć prawdziwy raj dla dzieci. Mini plac zabaw to gratka dla najmłodszych. Ustawienie na tarasie małej, przenośnej zjeżdżalni czy piaskownicy nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Możesz rozważyć także dmuchany basenik w okresie letnim. Warto zadbać również o leżaki dla rodziców, by móc odpoczywać w promieniach słońca jednocześnie pilnując swoich pociech.