Mikrocement w kuchni - gdzie i jak warto go zastosować?

Mikrocement w kuchniZalety mikrocementu coraz chętniej wykorzystywane są nie tylko w łazienkach, ale również i w kuchni. Jego walory praktyczno-użytkowe, w połączeniu z elegancką teksturą, sprawiają, że doskonale spisuje się on w różnych, nowocześnie urządzonych przestrzeniach. Plastyczność mikrobetonu ułatwia z kolei dopasowanie go do rozmaitych form oraz określonej stylistyki.

Mikrocement - jak go wykorzystać w kuchni?

Mikrocement można wykorzystać na wiele sposobów. Doskonale sprawdzi się zarówno na podłogach, jak i na ścianach. A to dopiero początek jego możliwości.

Mikrocement z powodzeniem można zastosować również na blatach. Te powinny być odporne na wilgoć i zabrudzenia. Co więcej, muszą być nie tylko praktyczne, ale i atrakcyjne wizualnie - wszystkie te właściwości posiada mikrocement. Dzięki zawartym w nim żywicom blaty są szczelne i niestraszne im zalanie kawą czy nawet winem. Materiał ten pozwala uzyskać gładką i równą powierzchnię - takich możliwości nie daje blat ani z kwarcu, ani z granitu. Jeśli preferujesz jednak blaty drewniane, możesz zastosować mikrocement na towarzyszącym im ścianach, np. w sąsiedztwie białych, minimalistycznych szafek oraz czarnych dodatków.

Mikrocement znakomicie zaprezentuje się również na frontach kuchennych mebli. Szeroka paleta kolorów i odcieni szarości oraz wiele odmian tego materiału daje Ci - tak naprawdę - tysiące możliwości. Kolejnym jego atutem jest łatwość i szybkość aplikacji, dzięki czemu możesz uzyskać wymarzony efekt w niedługim czasie. Co więcej, możesz atrakcyjnie łączyć mikrocement ze stalą, szkłem, drewnem i surowym betonem . Stylowo i elegancko będzie wyglądał również w towarzystwie marmuru. Mikrocement doskonale komponuje się z większością materiałów i dodatków często stosowanych we wnętrzach kuchennych.

Duże znaczenie ma to, że mikrocement łatwo jest utrzymać w czystości - jeżeli więc marzysz o sterylnej kuchni, beton cire - bo tak brzmi inna nazwa mikrobetonu - jest właśnie dla Ciebie. Jest to również materiał bardzo elastyczny, z którym możesz stworzyć np. ciągłą powierzchnię, podzielona na struktury w pionie i poziomie. Doskonale nada się również do tworzenia kuchennych półek.

Mikrocement w kuchni - o czym warto pamiętać?

Bardzo ważny jest właściwy układ oraz ilość poszczególnych warstw mikrobetonu, a także sposób ich zabezpieczenia. Inny układ warstw należy zastosować na ścianie, a inny na podłodze. Do konkretnej struktury mikrobetonu oraz sposobu jej użytkowania należy również odpowiednio dobrać ilość warstw powłoki zamykającej z poliuretanu, która pomoże uzyskać danej powierzchni optymalną szczelność.

Źródło: https://asdstudio.pl.

Komentarze