Monitoring na budowie - dlaczego warto go mieć?

Monitoring na budowieBudowa domu wiąże się z dużymi kosztami. Inwestor musi nie tylko zakupić niezbędne materiały, ale także wynająć ekipę budowlaną, która zadba o każdy aspekt powstawania nowej inwestycji. Na budowie, pod nieobecność inwestora, może dochodzić do różnego rodzaju sytuacji - materiały mogą znikać, ekipa budowlana nie pojawić się w pracy itp. Aby trzymać rękę na pulsie i móc nadzorować przebieg budowy bez konieczności codziennego bywania na miejscu, na budowie warto zainstalować monitoring.

Monitoring budowy - dlaczego warto w niego zainwestować?

Budowa własnego domu wiąże się z bardzo dużymi kosztami oraz odpowiedzialnością. Każdy inwestor pragnie, aby zakupione przez niego materiały zostały wykorzystane zgodnie ze sztuką i z jak najmniejszymi stratami. Ponadto, idealnie byłoby, gdyby cały proces budowy nowej inwestycji przebiegał szybko, sprawnie i bez opóźnień. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Wielu inwestorów, zwłaszcza tych, którzy nie mogą osobiście czuwać nad przebiegiem budowy od czasu do czasu pojawiając się na miejscu i weryfikując postępy, szybko zauważa, że ekipa wcale nie spieszy się z realizacją inwestycji. Każde opóźnienie skutkuje jednak podwyższeniem wydatków oraz może stwarzać niedogodności dla inwestora.

Aby uniknąć tego typu sytuacji oraz na bieżąco czuwać nad przebiegiem prac, warto zainstalować na placu budowy monitoring WiFi. Nowoczesne rozwiązania tego typu pozwalają na śledzenie w czasie rzeczywistym przebiegu budowy, kontrolowanie ilości zużywanych materiałów oraz ustrzeżenie się przed ich kradzieżą, do której może dojść pod nieobecność ekipy w nocy. Kamery IP WiFi rozmieszczone we wszystkich istotnych miejscach placu budowy pozwalają inwestorowi trzymać rękę na pulsie oraz szybko reagować w razie stwierdzenia nieprawidłowości. Oprócz przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym, kamery IP WiFi pozwalają także na nagrywanie oraz odtworzenie filmu w dogodnym momencie. Wbudowana funkcja podczerwieni przydaje się natomiast w nocy, kiedy często dochodzi do kradzieży materiałów.

Jakie kamery IP WiFi warto wybrać do monitoringu budowy?

Kamery IP WiFi to nowoczesne urządzenia, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pozwolić użytkownikowi na monitoring wszystkich miejsc, które chce mieć pod kontrolą. Na szczególną uwagę zasługują urządzenia, które przesyłają obraz na smartfon, co pozwala na wygodne śledzenie przebiegu prac na ekranie swojego telefonu. Aby z nich korzystać konieczne jest jednak posiadanie łącza internetowego na miejscu budowy, gdyż urządzenia tego typu przesyłają obraz za pośrednictwem sieci WiFi. Alternatywą dla nich mogą być natomiast kamery GSM, które działają w oparciu o transmisję danych w ramach pakietu dostępnego na karcie SIM operatora.

Sprawdź ofertę kamer na: https://www.wideorejestratory24.pl/kamery-ip-monitoring.

Wybierając kamery ip wifi na budowę i tworząc spersonalizowany system monitoringu warto zdecydować się na urządzenia o dobrej rozdzielczości obrazu (HD lub Full HD) oferujące dodatkowo funkcję rejestrowania obrazu w nocy . Tego typu urządzenia są wyposażone w diody IR, które pozwalają na uzyskanie dobrego i czytelnego obrazu w ciemności. Kamery z funkcją podczerwieni warto umieścić w szczególności w miejscu, w którym składowane są materiały budowlane, co pozwoli uniknąć ich kradzieży.

Komentarze