Na co warto zwrócić uwagę kupując drabiny rozstawne?

Drabina rozstawnaDrabiny rozstawne przydają się nie tylko przy pracy specjalistycznej, ale są często wybierane również do użytku domowego. Wybór ten, powinien być zawsze odpowiednio przemyślany. Wyselekcjonowany produkt musi cechować się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zanim więc dokonasz zakupu, dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając model drabiny rozstawnej!

Materiał wykonania drabin rozstawnych

Drabiny rozstawne mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, jednak najbardziej uniwersalne konstrukcje wytwarzane są z aluminium. Dzięki temu dostępne na rynku modele drabin rozstawnych są wyjątkowo lekkie, poręczne oraz bardzo trwałe. Ich dużym plusem jest również fakt, że są odporne na korozję i wilgoć, dzięki czemu nie trzeba ich w żaden sposób zabezpieczać przed działaniem szkodliwych procesów. Ważnym kryterium jest także cena. Drabiny z włókien szklanych oraz stalowe są znacznie droższe od modeli aluminiowych, co wpływa na to, że można je znaleźć w wyposażeniu zarówno domowym, jak i specjalistycznym. Drabiny rozstawne to przede wszystkim wysoki poziom stabilności, dzięki czemu niezależnie od wykonywanej pracy będziesz odpowiednio zabezpieczony. Podczas zakupu zwróć jednak uwagę na to, czy drabina posiada zamocowane stopki antypoślizgowe, a także czy jej stopnie będą dla Ciebie wygodne.

Do domu, do ogrodu, dla profesjonalistów

Drabiny rozstawne to sprzęt, który każdy z nas powinien posiadać. Nawet jeśli obecnie nie planujesz remontu, drabina z pewnością będzie przydatna do wymiany żarówki, uporządkowania szaf, czy do prac w ogrodzie. Dobry zakup to zakup na lata - warto więc zainwestować w produkt, który jest praktyczny i funkcjonalny. Wyposażenie domu uzupełni drabina jednostronna, natomiast dla profesjonalistów najlepszym wyborem będą modele dwustronne. Sprawdzą się one podczas różnego rodzaju prac, m.in. montażowych, porządkowych czy instalacyjnych. Dodatkowo, warto również zwrócić uwagę na to, czy drabiny rozstawne wybranego producenta spełniają odpowiednie normy i posiadają odpowiednie atesty. Ważnym standardem w przypadku drabin jest norma PN-EN 131, określająca zastosowanie produktu, jego maksymalne obciążenie, a także klasę.

Twoje potrzeby najlepiej zdeterminują wybór odpowiedniego modelu drabiny. Warto rozpocząć od zapoznania się z ofertą producentów, którzy znani są z wysokiej jakości i trwałości sprzętu. Przykładem jest marka ALVE, która oferuje certyfikowane drabiny rozstawne, chwalone zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów!

Komentarze