Naturalna kuchnia? Postaw na drewno!

Krzesło do kuchniDrewniana kuchnia to zdecydowanie piękny wygląd i ponadczasowy design. Meble wykonane z naturalnego surowca posiadają szereg zalet, dlatego są wybierane częściej od syntetycznych zamienników z płyty MDF, nawet pomimo wyższej ceny. Jakie są zalety drewna w kuchni?

Zalety drewna w przestrzeni kuchennej

Drewniane meble kuchenne mają mnóstwo zalet. Wśród nich należy wymienić najważniejsze czynniki wpływające na atrakcyjność drewna w przestrzeni kuchennej:

  1. Drewno to przede wszystkim materiał najwyższej jakości. Takie meble nigdy się ze zestarzeją, łatwo je również odnowić.
  2. Kuchnia drewniana to wybór ekologiczny. Z racji, iż materiał naturalny jest dużo trwalszy od sztucznych surowców, posłuży dłużej w niezmienionej formie. Dotyczy to zarówno frontów kuchennych, jak i krzeseł. Naturalne meble zdecydowanie wolniej ulegają eksploatacji, przez co dłużej spełniają swoją rolę. Dzięki temu minimalizuje się częstotliwość wymiany mebli, co istotnie wpływa na ograniczenie odpadów, a tym samym jest ekologicznym działaniem mającym na celu ograniczenie ilości śmieci.
  3. Odporność na uszkodzenia. Każdy mebel drewniany jest dużo bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, niż syntetyczny odpowiednik.
  4. Łatwa i tania naprawa. W przypadku zarysowania, bądź zepsucia kawałka mebla drewnianego, istnieje możliwość szybkiego naprawienia go przez stolarza. Dzięki temu kuchnia drewniana jest długowieczna i pozostaje odporna na zadrapania.
  5. Krzesło do kuchni

Jaki gatunek drewna będzie idealny?

Należy podkreślić, że nie każdy rodzaj drewna będzie dobry do zastosowania w przestrzeni kuchennej. Meble kuchenne mają ciągły kontakt z żywnością, dlatego też do ich produkcji powinno używać się litego drewna, a nie sklejek zawierających chemikalia. Producenci najczęściej decydują się na wykorzystanie surowca jakim jest drewno olchowe, dębowe, sosnowe oraz z orzecha amerykańskiego. W wyższym pułapie cenowym znajduje się drewno egzotyczne, przykładowo mahoń czy palisander.

W zależności od dostępnych środków finansowych, można zdecydować się na tańszą wersję z ogólnodostępnego krajowego drewna, bądź droższe, jednakże bardziej ekskluzywne wyroby wykonane z egzotycznych surowców.

Krzesło do kuchni

Drewniane krzesła - dlaczego warto?

Ponieważ krzesła drewniane wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością i estetycznym wyglądem. Oferta dostępna tutaj lub w tego typu zachodnich sklepach, z pewnością wyróżnia się wizualnie! Bardzo ważne są również właściwości, przede wszystkim higroskopijność oraz antystatyczność. Krzesła wykonane z naturalnego surowca nie "zbierają" kurzu, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób uczulonych na różne pyłki.

Mebel drewniany to długowieczny element wyposażenia wnętrza, który przez długie lata posłuży całej rodzinie. Z tej przyczyny warto zainwestować w stosunkowo droższe rozwiązanie, które ograniczy nadmierny konsumpcjonizm i będzie ekologicznym rozwiązaniem do nowoczesnego domu.

Komentarze