Nowe mieszkanie w Katowicach: blisko centrum, ale bez smogu. Czy to jest w ogóle możliwe?

Mieszkania w KatowicachKatowice rokrocznie znajdują się na czołowych pozycjach rankingów miast najbardziej przyjaznych mieszkańcom. W tej beczce miodu jest jednak spora łyżka dziegciu. Mowa o fatalnej jakości powietrza (choć oczywiście nie jest to problem tylko Katowic). Doszliśmy do momentu, w którym jednym z kryteriów wyboru nowego mieszkania jest jak najniższy poziom zanieczyszczenia powietrza w danej lokalizacji.

Z drugiej jednak strony nabywcy nie chcą rezygnować z komfortu, jaki daje miejska infrastruktura. Czy można połączyć te teoretycznie sprzeczne oczekiwania? Okazuje się, że tak. W Katowicach powstaje właśnie nowe osiedle idealnie odpowiadające na potrzeby mieszkańców w tym zakresie.

Bardowskiego 1: mieszkania w zielonej części Katowic

Bardowskiego 1 to nowa inwestycja deweloperska realizowana na katowickim osiedlu Witosa. Łącznie powstanie tutaj 150 mieszkań o różnych metrażach. Za projekt odpowiada uznany w Katowicach deweloper, firma TDJ Estate, która ma na swoim koncie m.in. bardzo udaną inwestycję Osiedle Franciszkańska. Tym razem inwestor przygotował znakomitą propozycję dla osób, które chcą zamieszkać w pobliżu centrum Katowic, ale jednocześnie zwracają uwagę na to, czym oddychają.

Bardowskiego 1 to kameralne osiedle mieszkań. Największym atutem tej inwestycji jest znakomita lokalizacja. Budynki powstają na osiedlu Witosa, w pobliżu autostrady A4 oraz Drogowej Trasy Średnicowej. Dzięki temu dojazd do ścisłego centrum miasta zajmuje zaledwie kilka minut, nawet w porze natężonego ruchu. Co więcej, proekologiczni czy po prostu oszczędni mieszkańcy nie muszą korzystać z własnego samochodu - mają do wyboru również komunikację zbiorową czy rower (przy inwestycji biegną ścieżki rowerowe).

Osiedle mieszkań - Katowice

Mogłoby się wydawać, że taka lokalizacja jest hałaśliwa i nie ma wiele wspólnego z czystym powietrzem. To jednak tylko pozory. Nowe osiedle w Katowicach zapewnia mieszkańcom dostęp do licznych terenów zielonych, w tym lasów, nieodległego Parku Śląskiego, Placu św. Herberta czy stawu Maroko. Bliskość natury ma bezpośrednie przełożenie na lepszą jakość powietrza. Tym samym mamy tutaj do czynienia z absolutnie unikalnym połączeniem wygody, bezpieczeństwa i zdrowych warunków do życia w ramach jednej lokalizacji.

Nowe osiedle w Katowicach, które wpisuje się w ekologiczny trend

Problem smogu duszącego nasz kraj to wina przede wszystkim tzw. niskiej emisji, czyli indywidualnych kotłowni węglowych. Znamienne jest, że osoby szukające nowego mieszkania zwracają baczną uwagę na to, by zamieszkać z dala od tzw. "kopciuchów". Osiedle Bardowskiego 1 odpowiada na tę potrzebę.

Kameralna nieruchomość została także zaprojektowana w taki sposób, aby miała jak najmniejszy wpływ na stan środowiska naturalnego. Stąd decyzja katowickiego dewelopera o zainwestowaniu sporych środków w doskonałą izolację oraz wysokiej jakości stolarkę otworową. Dzięki temu mieszkania będą zużywać znacznie mniej energii cieplnej, jednocześnie zapewniając lokatorom wysoki komfort termiczny. Nowoczesne instalacje cieplne i wodociągowe zminimalizują ewentualne straty energetyczne, co także przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Żyć "eko", ale też komfortowo

Zamieszkanie w otoczeniu przyrody wcale nie oznacza kompromisowego podejścia do własnej wygody. Osiedle Bardowskiego 1 zostało stworzone głównie z myślą o jak najwyższym komforcie mieszkańców. Stąd nowoczesna, funkcjonalna architektura budynków oraz bardzo przemyślane układy mieszkań, które dają spore pole do popisu w zakresie preferowanej aranżacji wnętrz.

Tymi nowymi mieszkaniami w Katowicach zdecydowanie powinny się zainteresować osoby stawiające na bezpieczeństwo. W każdym lokalu znajdzie się indywidualny wideodomofon, dzięki czemu ma się 100% pewność, kto właściwie wchodzi na teren budynku.

Na osiedlu nie zabraknie oczywiście miejsc parkingowych i części wspólnych, które będą sprzyjać integracji mieszkańców. Pojawią się ścieżki spacerowe, plac zabaw, ławeczki - wszystko po to, aby stworzyć doskonałe warunki do odpoczynku dla całych rodzin oraz osób starszych.

Niewątpliwym atutem osiedla jest to, że deweloper TDJ Estate odda do użytku mieszkania bezczynszowe, a więc takie, które są najbardziej poszukiwane wśród inwestorów indywidualnych z Katowic. Brak konieczności comiesięcznego opłacania czynszu oznacza, że w portfelach mieszkańców zostanie więcej pieniędzy, które można zaoszczędzić np. na wakacje czy wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.

Nowe mieszkania na osiedlu Witosa będą dostępne w różnych metrażach, co pozwoli znaleźć dla siebie lokal idealnie pasujący do indywidualnych potrzeb, jak również mieszczący się w założonym budżecie.

Osiedle Bardowskiego 1 to jedna z najciekawszych nowych inwestycji deweloperskich w Katowicach. Nieczęsto zdarza się przecież, aby na rynek pierwotny trafiały mieszkania w tak świetnej lokalizacji, które jednocześnie gwarantują bliski kontakt z przyrodą i wolność od wszechobecnego smogu.

Ocena: 5.0