Nowoczesne projekty domów z poddaszem

Projekt domu z poddaszemWspółczesne rozwiązania architektoniczne nastawione są na realizację przede wszystkim praktycznych przestrzeni mieszkalnych. Ograniczenie planu budowy wymaga przemyślanego rozłożenia poszczególnych pomieszczeń, czy zaplanowania instalacji, takich jak wodna, elektryczna, czy gazowa. Współcześni klienci świadomi są coraz mniejszego przywiązania dzieci do domów rodzinnych.

Współczesne rozwiązania architektoniczne nastawione są na realizację przede wszystkim praktycznych przestrzeni mieszkalnych. Ograniczenie planu budowy wymaga przemyślanego rozłożenia poszczególnych pomieszczeń, czy zaplanowania instalacji, takich jak wodna, elektryczna, czy gazowa. Współcześni klienci świadomi są coraz mniejszego przywiązania dzieci do domów rodzinnych.

W czasach, gdy możliwe jest zamieszkanie w dowolnym mieście, co sprzyja migracji i rozwojowi kariery, wiele osób bardziej ceni możliwość wynajmu mieszkania, czy jego kupna, niż budowy domu. Z drugiej strony niewielkie miejscowości, położone wokół dużych aglomeracji miejskich, tak samo jak przedmieścia, to doskonałe miejsca do budowy domu.

Z jednej strony możliwy jest stosunkowo szybki dostęp do centrum, z drugiej można liczyć na chwilę wyciszenia i spokój od tętniącego życiem miasta. Dlatego wiele osób, o ustabilizowanej karierze, posiadających rodzinę, decyduje się właśnie na ten wariant. Powstaje teraz pytanie, jaki projekt domu wybrać?

Zalety domu z poddaszem

Całkowity koszt budowy domu, włącznie z jego wykończeniem oraz urządzeniem, to spora inwestycja. Dlatego wiele osób poszukuje rozwiązań, które pozwolą na redukcję kosztów, przy jednoczesnym, optymalnym wykorzystaniu przestrzeni użytkowej. Przede wszystkim takie rozwiązania pozwala na właściwe oddzielenie przestrzeni dziennej, także gościnnej, do której zaliczyć można salon wraz z kuchnią, od nocnej, intymnej, ulokowanej na poddaszu, gdzie znajdują się pokoje dziecięce oraz sypialnia.

Wykorzystanie podziału piętrowego budynku pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie działki, niż ma to miejsce w przypadku obiektu parterowego. Warto też pamiętać, że dom z poddaszem pozwala na stworzenie takich elementów architektonicznych, jak balkony, czy tarasy, które posiadają zarówno walory praktyczne, jak i estetyczne, a także ułatwiają podziwianie okolicy z lepszej perspektywy, w szczególności, jeśli działka znajduje się w malowniczym terenie.

Trzeba również wziąć pod uwagę, że domy z poddaszem to rozwiązanie o wiele bardziej ergonomiczne, które ułatwia ogrzanie powierzchni mieszkalnej, z uwagi, iż powietrze ciepłe unosi się ku górze.

Dom z poddaszem - dla kogo?

Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę kilka kryterium. Przede wszystkim to rozwiązanie dedykowane jest rodzinom z dziećmi, które potrzebują przestrzeni mieszkalnej o odpowiednim metrażu, a także możliwości podziału domu na sfery dzienne oraz nocne.

Dodatkowo, jeśli dzieci są już starsze, na pewno zależy im na własnym pokoju i odrobinie prywatności. Natomiast w przypadku osób starszych lepsze okazują się rozwiązania parterowe. Przede wszystkim dlatego, iż nie ma w nich potrzeby przemieszczania się pomiędzy piętrami, dodatkowo przeważnie osoby te nie potrzebują, aż tak dużej powierzchni mieszkalnej.

Nowoczesne projekty domów

Dla osób, które interesują projekty domów z poddaszem stworzona została specjalna oferta gotowych rozwiązań, które wkomponowują się w oczekiwania współczesnego rynku. Z jednej strony istnieje możliwość budowy domu o ograniczonej powierzchni, z jej maksymalnym wykorzystanie, co sprawdza się w szczególności na mniejszych działkach.

Dostępne są także rozwiązania domów pokaźnych, z dużą ilością miejsca, a także garażami. Trzeba pamiętać, że obiekty z przyłączonym, krytym miejscem postojowym dla samochodów wymagają także większej ilości miejsca na działce. Dlatego możliwa jest budowa domu parterowego, który wcale nie będzie posiadał murowanego garażu.

Oczywiście zadaszenie dla samochodu jest bardzo, dlatego w świetnie sprawdzają się wiaty garażowej, które są ekonomicznym rozwiązaniem i mają szereg zalet. Najczęściej wykonywane są z drewna, co przekłada się na ich walory estetyczny i mogą wchodzić w skład architektury ogrodowej. Nie ma również potrzeby stosowania odpowiedniego podłoża pod tego rodzaju konstrukcję, co przekłada się na krótki czas realizacji projektu.

Domy z poddaszem - czy warto?

Tak na prawdę wszystko zależy od preferencji klientów, ich wieku, czy rozmiarów działki. Ważne jest, aby każdy projekt dostosowany był do indywidualnych potrzeb i gustów poszczególnych osób. Oczywiście domy z poddaszem to bardzo nowoczesne, komfortowe przestrzenie, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie działek o niewielkim rozmiarze, jednak w budownictwie nie istnieją tak na prawdę lepsze i gorsze projekty, a takie, które dostosowane są do klientów i nie.

Z pewnością wybór domku z poddaszem będzie doskonałym rozwiązaniem, dla rodzin, którym zależy na posiadaniu pomieszczeń dziennych oraz oddzielnej strefy nocnej, a także wydajnym wykorzystaniu ogrzewania centralnego.

Nowoczesne projekty domów z poddaszem znajdziesz tutaj: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-parterowego-z-poddaszem/

Komentarze