Ogrodzenia i maty wykonane z wikliny - wybierz piękno natury

Wiklinowe panele ogrodzenioweProdukty wiklinowe zachwycają niezwykłą estetyką. Ogrodzenia i maty wykonane z wikliny wspaniale wkomponowują się w naturę i ogrodową roślinność, zapewniając jednocześnie solidną ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, a także różnego rodzaju zanieczyszczeniami czy hałasem. Czy ogrodzenia wykonane z wikliny są wytrzymałe? Jak można wykorzystać je w ogrodzie i domu?

Wytrzymałość produktów wykonanych z wikliny

Do wikliniarstwa wykorzystywane są młode pędy kilku gatunków wierzb. Poddawane są one różnego rodzaju obróbce, która zwiększa ich wytrzymałość i żywotność. Wiklina nadaje się świetnie do konstrukcji płotu czy mat ze względu na swoją wytrzymałość, a zarazem giętkość. Decydując się na kupno ogrodzenia czy paneli z wikliny, często pojawia się jednak obawa przed tym, czy konstrukcja wykonana z takiego naturalnego materiału na pewno będzie mogła służyć długo bez problemów.

Podstawą jest wybór wysokiej jakości produktu. Firma Wiklinowy-ogrod.pl oferuje ogrodzenia i maty z wikliny, które charakteryzują się niezwykle długą żywotnością (aż do 10 lat) i wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne. Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze, wykorzystywana w tym przedsiębiorstwie wiklina pochodzi z Podkarpacia i jest precyzyjnie selekcjonowana. Podlega ona również obróbkom, które zapewniają jej wytrzymałość.

Firma Wiklinowy Ogród poddaje wiklinę procesowi parzenia. Polega on na oddziaływaniu na surowiec wysokiej temperatury w połączeniu z parą wodną. Następnie wiklina jest dokładnie suszona. W rezultacie poprawiona zostaje żywotność produktu, który nabiera dodatkowo jednolitego, ciemnobrązowego koloru. Maty i ogrodzenia wykonane z wikliny poddawane są ponadto całościowej impregnacji, która polega na zanurzeniu maty czy panelu w impregnacie drewnochron. Na wysoką wytrzymałość produktów wiklinowych wpływa również precyzyjne (również ręczne) wykonanie oraz zastosowanie gęstego splotu.

Ogrodzenie z wikliny

W ofercie firmy Wiklinowy ogród znajdują się między innymi ogrodzenia z wikliny. Świetnie wpasowują się one w przestrzeń pełną roślinności i zieleni, nie stanowiąc dla niej nieestetycznego kontrastu. Wybierać można spośród specjalnych paneli, które wykonane są poprzez połączenie wikliny z drewnem. W ten sposób otrzymuje się wytrzymałe i solidne panele, gotowe do zamontowania. Jeśli jednak posiadasz już ogrodzenie i szukasz sposobu na jego upiększenie i odnowienie, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z ogrodowych płotów z wikliny. Stanowią one idealne dopełnienie ochronne dla płotów siatkowych czy stalowych. Wpłyną one pozytywnie na odseparowanie ogrodu od zanieczyszczeń i hałasu z zewnątrz. Ogrodzenia wiklinowe sprawdzą się znakomicie również na balkonie czy tarasie. Jeśli jednak szukasz bardziej delikatnego rozwiązania, w ofercie sklepu znajdziesz maty z wikliny. Dostępne w wielu rozmiarach są niezwykle proste do zamontowania na różnego rodzaju balustradach, ogrodzeniach czy altanach.

Fot. wiklinowy-ogrod.pl.

Komentarze