Okap kuchenny, a styl kuchni

Okap kuchennyZastanawiasz się jaki model okapu wkomponuje się w styl twojej kuchni? Poznaj rozwiązania dopasowane do designu pomieszczenia.

Dawniej zapytani o to, czym powinien odznaczać się okap kuchenny odpowiedzielibyśmy, że sprzęt tego rodzaju powinna cechować wysoka efektywność wentylacji i dobre pochłanianie zapachów. Oczywiście pod uwagę brane były również wymiary urządzenia oraz to, czy zostało ono skonstruowane z myślą o zabudowaniu. Jednak czasy się zmieniają i dziś - poza zaletami technicznymi - zdecydowana większość osób bierze pod uwagę również aspekty estetyczne. Jak się bowiem okazuje, nowoczesne okapy kuchenne nierzadko odznaczają się zarówno świetnym działaniem, jak i niecodziennym, oryginalnym wyglądem. Jak zatem dopasować okap do stylu kuchni?

Do kuchni klasycznej

Zdecydowana większość z nas posiada kuchnię w stylu klasycznym, a więc składającą się z kompletu mebli kuchennych, płyty indukcyjnej bądź też kuchenki gazowej oraz innych, niezbędnych sprzętów stanowiących wyposażenie opisywanej przestrzeni. Warto przy tym zauważyć, iż z reguły decydujemy się na kolory jasne, w tonacjach od kremowych aż po romantyczne pastele. W przypadku tego rodzaju rozwiązań warto zainwestować w tradycyjny okap szufladkowy, który wręcz idealnie dopasuje się do wnętrza naszej kuchni. Przykładowym, godnym polecenia modelem tego rodzaju jest okap Akpo WK-4 Neva eco 60 inox. Ten typ sprzętu sterowany jest w sposób mechaniczny, co zdecydowanie ułatwia obsługę urządzenia. Akpo WK-4 Neva eco 60 inox to okap bardzo cichy i zarazem wydajny. Nowoczesna konstrukcja, a także użycie wysokiej jakości materiałów stanowią gwarancję bezawaryjnego funkcjonowania przez długi czas.

Do kuchni nowoczesnej

W obecnych czasach jednym z popularniejszych trendów designerskich jest styl uwzględniających nowoczesne rozwiązania. Co to oznacza? W praktyce design nowoczesny wykorzystuje materiały takie jak stal czy też szkło. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna kolorystyka ograniczająca się w dużej mierze do barw klasycznych, a więc srebra, bieli czy też czerni. Zaletą tego rodzaju kuchni jest przede wszystkich oszczędność formy oraz ponadczasowy, uniwersalny styl. Jaki okap wybrać do kuchni nowoczesnej? W tym przypadku warto sięgnąć po model posiadający wymieniony powyżej cechy. Jaki konkretnie? W kuchni nowoczesnej świetnie sprawi się okap kominowy Gorenje DVG600ZBE. Model ten wykonany został ze stali szlachetnej połączonej z ponadczasowym, czarnym szkłem, dzięki czemu będzie on stanowił wspaniałe uzupełnienie stylu nowoczesnego. Na uwagę zasługują również parametry urządzenia. Okap kominowy Gorenje DVG600ZBE wyposażony został m.in. w dwa tryby pracy, oświetlenie halogenowe oraz proste do czyszczenia filtry przeciwtłuszczowe zmywalne.

Do kuchni rustykalnej

Styl rustykalny stanowi swego rodzaju połączenie designu prowansalskiego i retro. To prawdziwy ukłon w stronę natury, pobielanego drewna, zapachu ziół i aromatu domowych potraw. Nic zatem dziwnego, że na kuchnię rustykalną decydują się z reguły miłośnicy sielskiej atmosfery wsi, rozwiązań ekologicznych, a nierzadko również osoby o duszy romantycznej. W przypadku tego typu designu świetnie sprawdzi się okap ścienny Franke Country Scotland FCS 902. Model Franke Country Scotland FCS 902 posiada m.in. łatwy do czyszczenia filtr przeciwtłuszczowy, oświetlenie żarówkowe oraz dwa rodzaje sterowania.

Autor - www.emag.pl.

Ocena: 5.0