Oryginalne taborety, które sprawdzą się w nowoczesnej kuchni

Stół kuchennyKlasyka czy nowoczesność - każda z nich adaptuje taborety kuchenne. Jako meble nieodzowne od wielu lat służą do siadania, odkładania różnych rzeczy, jako podpórka pod nogi, a także są pomocne, gdy zajdzie potrzeba sięgnięcia do najwyższej półki. Co ciekawe, choć tańsze od krzeseł, taborety kuchenne są solidne i zajmują mało miejsca. Stabilność, możliwość wsunięcia pod stół i prostota zagwarantowała im wielu wiernych fanów.

Oprócz tak oczywistych kwestii jak kolor (od niewyróżniających się do wyrazistych), wielkość (poczynając od najmniejszych stołków do wysokich hokerów) czy kształt (z płaskim, okrągłym lub kwadratowym siedziskiem), szczególną uwagę należy zwrócić na materiał, z jakiego jest wykonany taboret kuchenny. Od rodzaju surowca użytego do wyprodukowania stołka będzie zależeć to, czy wkomponuje się w zaprojektowany wcześniej styl kuchni.

Plastik jako lekka nowoczesność

Hokery plastikowe idealnie wpasowują się w nowoczesny design, a lekkość tworzywa, z jakiego są wykonane sprawia, że są przyjemne w użytkowaniu i popularne. Jednak ważnym kryterium powinna okazać się w tym przypadku wytrzymałość taboretu. Solidnie wykonany nie będzie się odkształcał, a jeśli zainwestuje się w model z oparciem, można być pewniejszym jego odporności na ciężar. Przy zakupie warto przyjrzeć się wyprofilowaniu stołka, które doda komfortu w korzystaniu z niego jako zamiennika krzesła. Plastikowe nowoczesne taborety kuchenne wpasują się we wnętrze o awangardowym stylu.

Skóra = luksus

Skórzany taboret kuchenny kojarzy się nie tylko z wygodą, ale również luksusem. Skórzana tapicerka zapewnia elegancję oraz jest praktyczna. Jako materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwy do czyszczenia, doskonale sprawdza się jako użyteczny element kuchni. Częstym wzorem wybieranym wśród nabywców skórzanych stołków są te oferujące oparcie oraz możliwość obracania się. Surowiec, jakim jest skóra, może nadać wnętrzu futurystycznego lub klasycznego designu. Wydaje się być ponadczasowy, a łatwość w utrzymaniu go w czystości, przysparza mu niemałej popularności wśród najczęściej wybieranych modeli.

Ekologiczny akcent czyli drewno w roli głównej

Stołki mogą się wyróżniać, ale wcale nie muszą. Jeśli ważnym jest, aby pozostawały niewidoczne, ale wpasowywały się w ogólny styl kuchni, warto powrócić do naturalnych, tradycyjnych rozwiązań jakie daje drewno. Zawsze będzie ono pozostawać stylowym dodatkiem, który dopełni całość projektu wnętrza. Stołki w drewnie mogą nawiązywać do klasyki krzeseł barowych, wysokich taboretów bez oparcia, ale także pójść w stronę nowoczesności - krzeseł obracanych czy posiadających trzy nogi lub też regulowaną wysokość. Nowoczesne taborety kuchenne mogą być wykonane z klasycznego materiału, jakim jest drewno, a jednocześnie kształtem i funkcjonalnością przypominać bardziej współczesny styl.

Klasyka w parze z nowoczesnością czyli metalowy taboret kuchenny

Rodzaj taboretu z surowca, którym jest metal, jest najczęściej spotykanym w lokalach jak i bistrach czy barach. Wybierany zwłaszcza przez zdolność do świetnego komponowania się z nowoczesnymi aranżacjami jest najpopularniejszym stołkiem w miejscach zaprojektowanych w awangardowym stylu. Nowoczesne taborety kuchenne to świetny wybór zarówno w takich miejscach jak i domowych kuchniach pretendujących do bycia na czasie.

Producenci oferują wiele różnorodnych modeli hokerów. Prześcigają się w ciekawych designach taboretów, eksperymentując nie tylko z oryginalną estetyką (np. nieregularne kształty), ale również funkcjonalnością i wyposażeniem w dodatkowe opcje. Nietypowe rozwiązania determinują choćby projekty z regulowaną wysokością czy te wyposażone w schowek.

Taborety kuchenne mogą być oryginalnym dodatkiem dla wnętrza kuchni, nadając jej nowoczesnego wyglądu. Są idealne dla wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, glamour, vintage, ale również w klasycznym, tradycyjnym. Przy wyborze należy pamiętać o tym, by pasował do całości stylu kuchni, aby mógł być jej dopełnieniem. Niekoniecznie musi się jednak chować i wtapiać w otoczenie. Jeśli ma być głównym punktem pomieszczenia, może kontrastować z zabudową kuchni, stając się dla niej elementem dekoracyjnym.

Autor: www.miratek.pl.

Komentarze