Pielęgnacja hortensji - duże i piękne kwiaty to wyzwanie!

Pielęgnacja hortensjiHortensje to jedne z najpiękniejszych kwiatów na świecie. Zachwycają się nimi pod różnymi szerokościami geograficznymi, a ludzie w wielu miejscach świata hodują je, by upiększać swoje ogrody, altany czy klomby w miejscach publicznych. Jednak hodowanie hortensji to sztuka. Jak je pielęgnować, by doczekać się owoców?


Kameleon, Ty się zmień!

Hortensja ma jedną, fascynującą zaletę - wskazuje na kwasowość lub zasadowość ziemi. W jaki sposób? Aby mieć piękne kwiaty, wystarczy tu bawić się poziomem pH gleby. Hortensja bowiem zmienia kolor wraz ze zmianą podłoża. By mieć kwiaty piękne, lśniące w kolorze czerwieni trzeba postawić na glebę zasadową. Z kolei, jeśli zależy nam na liściach w kolorze niebieskim lub fioletowym, wybierzmy ziemię kwaśną. To niezwykła magia tych roślin! Warto, by dbać o ziemię i wybierać ją od renomowanych dostawców, np. marki Substral.

Miejsce usadzenia

Aby hortensja dobrze rosła, nie może mieć jednak gleby ciężkiej, nieprzepuszczalnej i wilgotnej. Pruchniczna ziemia sprawia, że kwiaty nie rosną tak, jak powinny. Jednak zadbanie o ziemię lekką, przepuszczalną i delikatną oraz słoneczne, ale okresami zacienione miejsce sprawi, że zamiast tego niezwykłego kwiatu w Twoim ogrodzie wykwitnie prawdziwy dywan z niezwykłych kwiatów w różnych kolorach; niebieskim, czerwonym, fioletowym. Wszystko dzięki połączeniu dobrych nawozów i gleby od dobrych dostawców, np. firmy Substral, oraz miejsca, w którym je posadzisz.

Podlewanie ma znaczenie

Hortensje są bardzo czułe na zmiany nawodnienia i nie lubią suchej ziemi. To oznacza, że źle znoszą brak wody, zwłaszcza w okresie obfitego kwitnięcia. Warto wówczas szczególnie zwrócić uwagę na dostęp do wody i pilnować, by wszystkie kwiaty dostawały jej tyle, ile potrzebują. Zarządzanie gospodarką wodną roślin jest ważne, ale warto pamiętać, by nie przesadzić. Wilgotna ziemia przez cały czas z pewnością hortensjom i ich przepięknym kwiatom nie posłużą.