Pierwsza Dzielnica, czyli nowe mieszkania w Katowicach klasy premium

Nowe mieszkania - KatowiceW obecnej sytuacji na rynku mieszkaniowym można zauważyć bardzo interesujący trend. Dla dużej grupy nabywców mniejsze znaczenie ma wyłącznie cena nieruchomości - znacznie ważniejsza staje się jakość wykonania, a także dopasowanie danej inwestycji do własnych oczekiwań względem komfortu. Potwierdzeniem tych słów jest duże zainteresowanie jednym z najnowszych projektów realizowanych w stolicy Górnego Śląska, czyli Pierwszą Dzielnicą. Te nowe mieszkania w Katowicach mają odpowiadać na potrzeby najbardziej wymagającej grupy nabywców, co wcale nie oznacza, że pozostają poza zasięgiem osób dysponujących standardowym budżetem. Przyjrzeliśmy się bliżej tej inwestycji i wiemy już, co wyróżnia ją na tle całego katowickiego rynku mieszkaniowego.

Korzystna lokalizacja

Pierwsza Dzielnica to kameralne osiedle mieszkaniowe, które powstaje przy ulicy Góreckiego w śródmieściu. Jest to obszar katowickiej Strefy Kultury - budynki wielorodzinne powstają w sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej "Spodek" oraz budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Lokalizacja osiedla jest jednym z jego największych atutów. Bliskość centrum Katowic daje bardzo szerokie możliwości w zakresie korzystania z rozrywek oraz całej miejskiej infrastruktury, w tym doskonale rozwiniętej komunikacji zbiorowej, sklepów, placówek oświatowych, ośrodków zdrowia, aptek i wszystkiego, co tylko jest potrzebne do wygodnego życia.

Wysoki (i to dosłownie) standard wykonania

Uwagę zwraca znaczna wysokość nowych mieszkań na osiedlu Pierwsza Dzielnica - wynosi ona od 275 do aż 300 centymetrów (w zależności od kondygnacji), co pozwala bardzo ciekawie zaaranżować poszczególne lokale. Dodajmy do tego korzystną ekspozycję na strony świata, naturalne doświetlenie i funkcjonalnie rozplanowane wnętrza mieszkań, o co zadbała jedna z najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych w Katowicach.

Osiedle jest budowane w wysokim standardzie, z wykorzystaniem najlepszych materiałów i nowoczesnych technologii, w tym instalacji wewnętrznych, które zapewnią mieszkańcom komfort oraz bezpieczeństwo, jak również niskie koszty życia.

Priorytetem jest komfort mieszkańców

Pierwsza Dzielnica to osiedle, które w nawet najmniejszym detalu zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jego mieszkańcy mogli cieszyć się maksymalną wygodą - zarówno w swoich mieszkaniach, jak i na terenie całego osiedla. Imponująco prezentuje się lista przewidzianych udogodnień.

Do dyspozycji mieszkańców będą chociażby bawialnia (znakomite rozwiązanie z punktu widzenia rodziców i dziadków), pralnia oraz oczywiście podziemny parking na blisko 300 samochodów. Ciekawym i bez wątpienia przydatnym rozwiązaniem będzie strefa coworkingowa, czyli specjalna przestrzeń do komfortowej pracy zdalnej - która przecież cieszy się coraz większą popularnością i w wielu firmach jest wręcz standardem.

Na parterach budynków wielorodzinnych deweloper wydzieli przestrzenie na lokale usługowe i handlowe. Planowane jest uruchomienie między innymi gabinetu kosmetycznego, salonu fryzjerskiego czy nawet placówki bankowej.

Nowe mieszkania w Katowicach: znakomita okazja inwestycyjna

Z uwagi na bardzo prestiżową lokalizację oraz wysoki standard wykonania mieszkań, nieruchomości w ramach osiedla Pierwsza Dzielnica już teraz można określić mianem doskonałego kierunku inwestycyjnego. Katowice i cała Aglomeracja Śląska wciąż przyciągają nowych mieszkańców, którzy oczywiście potrzebują mieszkań na wynajem. Z tego mogą i powinni korzystać inwestorzy szukający długoterminowej lokaty kapitału z pewną stopą zwrotu. Zwłaszcza, że nowe mieszkania w Katowicach od TDJ Estate zostały bardzo rozsądnie wycenione na tle całego polskiego rynku mieszkaniowego.

Od kawalerek po luksusowe penthousy

W ramach pierwszego etapu inwestycji deweloper odda do użytku trzy 12-kondygnacyjne budynki, w których znajdzie się łącznie 256 mieszkań o różnych metrażach. Standardowe lokale będą mieć powierzchnię od 28 do 95 metrów kwadratowych. Coś dla siebie znajdą więc zarówno single, młode pary, rodziny z dziećmi, jak również seniorzy szukający komfortowego mieszkania na jesień życia.

Osobną, ekskluzywną kategorię mieszkań stanowią penthousy, które zostaną zlokalizowane na najwyższych kondygnacjach budynków. To doskonała propozycja przede wszystkim dla osób celujących w zakup prestiżowej, bezkompromisowej pod względem komfortu nieruchomości. Dostępne penthousy mają powierzchnię od 102 do 231 metrów kwadratowych. Każdy z nich będzie mieć dostęp do przepastnego tarasu, z którego można podziwiać panoramę Katowic.

Nowe mieszkania w Katowicach na osiedlu Pierwsza Dzielnica zostaną oddane do użytku w III kwartale 2021 roku. Inwestycja powstaje zgodnie z harmonogramem i deweloper nie przewiduje żadnego opóźnienia. Ceny mieszkań zaczynają się od 7200 złotych za metr kwadratowy.

Szczegółowe informacje na temat inwestycji można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej pierwszadzielnica.pl. Biuro sprzedaży działa w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.

Komentarze