Pierwsza kąpiel szczeniaka

Mycie psaDecyzja o zakupie psa to bardzo ważna i odpowiedzialna sprawa, która powinna być dokładnie przemyślana i zaplanowana przez całą rodzinę. Opieka nad zwierzęciem domowym to dużo dodatkowych obowiązków, dopasowanie trybu życia rodziny do wymagań pieska, ale też mnóstwo radości, miłości i dobrej zabawy. Przed wyborem i zakupem zwierzaka warto dobrze zapoznać się z wymaganiami danej rasy, a także wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do higieny i pielęgnacji zwierzęcia.

Kąpiel szczeniaka - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Kąpiel młodego pieska to pierwszy z poważniejszych zabiegów higienicznych, jakie będziemy musieli wykonywać jako jego opiekunowie. Warto więc dobrze się przygotować, zaopatrzyć się w niezbędne środki czystości oraz narzędzia do pielęgnacji szczeniaka po kąpieli. Zacznijmy jednak od kwestii, od kiedy można kąpać szczeniaka? Zdrowy i zadbany szczeniak powinien odbyć pierwszą kąpiel mniej więcej w 3-4 miesiącu życia. Najlepiej, żeby miał wtedy za sobą już wszystkie konieczne szczepienia. Zastanawiając się, kiedy można wykąpać szczeniaka, powinniśmy wziąć pod uwagę odpowiednią porę. Dobrze, aby planując kąpiel szczeniaka, wygospodarować przynajmniej godzinkę, podczas której nie będziemy się nigdzie spieszyć, tylko w pełni poświęcimy uwagę zwierzakowi, aby zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i sprawić, że ta pierwsza kąpiel nie będzie dla niego stresem a przyjemnością.

Mycie psa

Od kiedy można kąpać psa?

Jak już wspomniano wcześniej, zdrowego szczeniaka kąpiemy około 3-4 miesiąca życia. Planując, kiedy można kąpać szczeniaka, warto wziąć pod uwagę też kondycję pieska. Jeżeli zauważymy, że zwierzę ma gorszy dzień, jest markotne, lub niedawno przeszło szczepienie, lepiej odczekać kilka dni z kąpielą, aby szczeniak wrócił do formy. Bardzo ważne w planowaniu pierwszej kąpieli jest wybór odpowiedniego szamponu dla zwierząt. Wybierzmy dobrej jakości szampon, niezawierający sztucznych substancji. Warto dobrać szampon do umaszczenia i długości sierści zwierzaka. Dobrze dobrany szampon zagwarantuje, że sierść naszego pupila będzie odpowiednio oczyszczona, a także dobrze wypielęgnowana i lśniąca. Oprócz szamponu warto zaopatrzyć się też w dobrej jakości preparat na pchły i kleszcze. Szampony zwalczające pchły pomagają nie tylko pozbywać się pcheł, ale też chronią przed ich namnażaniem się przez kilka tygodni. To szczególnie przydatne, jeżeli mieszkamy w domu z ogrodem i nasz piesek codziennie przebywa na zewnątrz wśród krzewów i traw, gdzie z łatwością może złapać kleszcza. Odwiedź już teraz sklep https://multi-branch.pl/11-dla-zwierzat i sprawdź produkty dla swojego pupila.

Komentarze