Pomysły na niebanalną dekorację ścian

Dekoracja ścianŚciany to swoiste ramy pomieszczenia, dzielą przestrzeń i zamykają je w całość. Dobrze, aby przestrzeń ta była spójna, a ściany tworzyły integralną część wystroju pokoju. Klasyczne całkowicie białe, jednolite powierzchnie nie zawsze jednak pozwolą osiągnąć ten efekt - nie ze wszystkimi meblami i wyposażeniem będą współgrać, mogą też wytworzyć niepożądane uczucie obcości i pustki. Aby temu zapobiec warto "ocieplić" wnętrze różnego rodzaju dodatkami i dekoracjami ścian.

Działanie kolorem

Najprostszym sposobem na ożywienie ścian jest pomalowanie ich na wybrany kolor. Ci, którzy decydują się na to niezwykle popularne rozwiązanie zazwyczaj jednak ograniczają się do jednego koloru na wszystkich ścianach, często bardzo stonowanego - nie zawsze przynosi to zauważalny efekt, gdyż mało kontrastowe elementy kompozycji mogą kolorystycznie zlewać się ze sobą.

Jednak nawet trafione zestawienie kolorów ścian i wyposażenia nie pomoże, jeśli ściany "dominują" nad meblami, a duże płaszczyzny pozostają niezagospodarowane. Deco Strefa proponuje wzbogacenie ich malowaną lub naklejaną dekoracją komponującą się stylistycznie z wystrojem. Mogą przydać się do tego szablony malarskie, z pomocą których naniesiemy wybrany wzór. Taką dekoracją możemy świetnie wyrazić siebie, a ulubiony ornament, obrazek lub cytat będą towarzyszyć nam na co dzień. Ciekawą alternatywą są też naklejki welurowe, jedno lub wielokolorowe, dodatkowo posiadające miękką, miłą strukturę.

Szablony malarskie

Działanie deseniem

Deseń, czyli wzór, to kolejny obok koloru sposób na udekorowanie ściany. Zazwyczaj wzory na ścianach kojarzone są ze standardowymi, powtarzalnymi tapetami w rolkach, jednak coraz popularniejsze w wystroju wnętrz stają się fototapety. Sklep Deco Strefa oferuje je w przeróżnych rozmiarach i o rozmaitej tematyce, a także na zamówienie indywidualne.

Dają one jeszcze większe możliwości w kwestii personalizacji przestrzeni. To idealne rozwiązanie dla marzycieli oraz entuzjastów podróży i natury. W połączeniu z odpowiednio dobranymi dodatkami mogą stworzyć ciekawe, tematyczne wnętrze. Oprócz tapet, deseń mogą tworzyć również rytmicznie naniesione wzory z szablonów malarskich lub naklejki welurowe. Poza tym ciekawym działaniem jest zastosowanie na ścianie materiału o naturalnej teksturze, takiego jak drewno, kamień, czy jego imitacja, stiuk i wiele innych.

Działanie dodatkami

Dekoracja dodatkami to nie tyle działanie na samej ścianie, co komponowanie jej i całego wnętrza z akcesoriami, które na niej powiesimy. Akcesoria te zazwyczaj mają charakter praktyczny, jak na przykład zegar, z którego każdy z nas korzysta wielokrotnie w ciągu dnia, lub mają na celu o czymś przypominać - jak fotografie czy plakaty przywołujące miłe wspomnienia. Jedno i drugie łączą poniekąd tablice kredowe, które zaczęły podbijać wnętrza mieszkalne. Do tej pory kojarzone ze szkołą lub ze sklepowymi potyczkami reklamowymi, obecnie zostają zauważone również w dekoratorstwie ze względu na swój kreatywny potencjał. Sprawdzą się w szeregu pomieszczeń, od pokoju dziecka, przez kuchnię, na domowej pracowni kończąc.

Dostępne w różnych, nierzadko zabawnych kształtach, nawet niezapisane będą stanowić ciekawą dekorację. Dodatkowym plusem jest, że wiele z nich to tablice magnetyczne, do których możemy dodatkowo przyczepić papierową notatkę. Dla nieprzekonanych do tradycyjnych i ciężkich tablic dobrym rozwiązaniem mogą okazać się folie tablicowe do samodzielnej aplikacji na ścianę. Dają możliwość stworzenia własnego kształtu idealnego dopasowania do pomieszczenia i potrzeb. Wersja suchościeralna posiada dodatkową zaletę braku uciążliwego pyłu kredowego w pomieszczeniu.

Dekoracja ścian

Spójne i ciekawe wnętrze

Wśród wielu możliwości i dostępnych produktów trudno zdecydować się na najlepsze rozwiązanie. Trzymając się jednak zasad kompozycji i swojej wizji stworzymy harmonijną kompozycję dekoracji ścian i wystroju pomieszczenia. Pomocna będzie oferta specjalizujących się w dekoratorstwie sklepów takich jak Deco Strefa (https://www.deco-strefa.com.pl) - tam na pewno znajdziemy ciekawe inspiracje i produkty, które umożliwią nam efektowne urządzenie wnętrza.

Ocena: 5.0