Profesjonalne akumulatory i ładowarki do elektronarzędzi - czym się charakteryzują i jaki model wybrać?

AkumulatoryNa rynku narzędzi budowalnych dostępnych jest wiele modelów akumulatorów i ładowarek do elektronarzędzi. Niekiedy ciężko się zdecydować, na który model najlepiej wydać nasze ciężko zarobione pieniądze, a w prawdziwym gąszczu dostępnych wariantów łatwo popełnić błąd. W poniższym tekście pokazujemy kilka wybranych modeli oraz podpowiadamy, który najbardziej opłaca się kupić. Potrzebujesz akumulatora lub ładowarki? Oto kilka naszych propozycji.

Akumulatory Li-lon - najbardziej wydajne na rynku

W nowoczesnych akumulatorach wykorzystywana jest technologia litowo- jonowa, która nie tylko optymalizuje zużycie energii, ale również wydłuża czas pracy akumulatora bez ponownego naładowania. Wkrętarki, szlifierki, wiertarko-wkrętarki i inne narzędzia akumulatorowe działają bez zarzutu o wiele dłużej, co pozwala na bardziej wydajną pracę. Jednocześnie akumulatory litowo-jonowe są 40% lżejsze od innych akumulatorów i charakteryzuje je duża dopuszczalna liczba cykli ładowania - a tym samym dłuższa żywotność niż w modelach wykorzystujących starszą technologię (Ni/Cd lub Ni/MH).

Akumulatory do elektronarzędzi - co polecamy?

Warto zwrócić uwagę na produkty marki Makita, które są wyposażone w wielostykowe terminale (będące obecnie standardem wielu akumulatorów, ale nie dla wszystkich) - zmniejszają one opór elektryczny przy przekazywaniu energii, co znacznie zwiększa stabilność pracy akumulatora.

Akumulatory możesz znaleźć na https://phuabc.com.pl/narzedzia-akumulatorowe/akumulatory-zapasowe-i-ladowarki-do-narzedzi.

Akumulator z Bluetooth - nowość, która zdobywa rynek

Nowością na rynku, która zyskuje coraz większą popularność, są akumulatory do elektronarzędzi z wbudowaną funkcją Bluetooth - dzięki niej będziemy mogli sprawdzić stan naładowania naszego sprzętu przy pomocy na przykład telefonu komórkowego.

Ładowarki do akumulatorów oraz elektronarzędzi uniwersalnych i wielonapięciowych

W zależności od modelu akumulatora (jego pojemności) stosujemy różne ładowarki. Najnowsze modele poza samym ładowaniem i przekazywaniem informacji o stopniu naładowania akumulatora (rozładowany, w trakcie ładowania, naładowany) dają użytkownikowi informację zwrotną na temat ogólnego stanu ładowanego urządzenia (a więc o tym, czy jest zimny, przegrzany czy może uszkodzony).

Pojemność akumulatora i moc ładowarki - najważniejsze parametry

W zależności od pojemności akumulatora, a także mocy konkretnej ładowarki zmienia się czas ładowania - w zależności od kombinacji tych dwóch parametrów akumulator może być naładowany do pełna w dwadzieścia pięć minut lub cztery godziny. Polecamy ładowarkę dwugniazdową marki DeWalt z dwoma dodatkowymi wejściami USB (które pozwalają na ładowanie np. telefonu komórkowego).

Adaptery USB do akumulatorów - do czego on tak właściwie służy?

Akumulatory do elektronarzędzi dzięki stosownym adapterom mogą być wykorzystywane jako przenośne ładowarki do sprzętów może nie pierwszej potrzeby, ale z pewnością codziennego użytku - w zależności od końcówki kabla łączącego akumulator z drugim urządzeniem akumulator dzięki adapterowi USB może być kompatybilny między innymi z:

  • Aparatem fotograficznym
  • Telefonem komórkowym
  • Nawigacją GPS
  • Tabletem
  • Mp3/Mp4
  • Przenośnymi konsolami do gier (PlayStation Portable, Nintendo Switch)

Wybierając adapter USB do akumulatora, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wyposażony w czytelnik wskaźnik poziomu naładowania oraz z akumulatorami o jakim napięciu jest fabrycznie w stanie współpracować (najczęściej występujące napięcie w akumulatorach do elektronarzędzi to 10,8V, 14,4V i 18V - niektóre adaptery mogą obsługiwać akumulator tylko o mniejszej wartości napięcia, inne tylko o większej).

Na co zwrócić uwagę wybierając adapter sieciowy?

Jeśli zdecydujemy się na adapter sieciowy, to trzeba się upewnić, że jest on kompatybilny a agregatami prądotwórczymi oraz z jaką wersją urządzenia mamy do czynienia (do wyboru: dla wysokiego lub niskiego napięcia).

Zestawy akumulatorów i ładowarek - idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć pewność

Niekiedy najbardziej opłacalnym rozwiązaniem okazuje się kupno zestawu, na który składają się akumulator i ładowarka. Mamy wtedy pewność, że oba sprzęty będą ze sobą kompatybilne. Kupując akumulator i ładowarkę do akumulatora oddzielnie, zawsze istnieje ryzyko pomyłki - źle odczytamy informacje znajdujące się na opakowaniu jednego z przedmiotów i przy pierwszej próbie użycia może się okazać, że sprzęt nie tylko nie będzie działał, ale ulegnie zniszczeniu.

By uniknąć tego typu nieprzyjemnych sytuacji, zaoszczędzić czas, pieniądze i ukoić i tak zszargane nerwy, polecamy wybrać jeden z dostępnych na rynku zestawów. Producenci elektronarzędzi i sprzętów akumulatorowych, tacy jak Makita i DeWalt, zadbali o różnorodność wspomnianych zestawów, dzięki czemu każdy powinien bez większych problemów znaleźć coś dla siebie.

Ocena: 5.0

Komentarze