Regały metalowe - must have wyposażenia magazynu, warsztatu czy piwnicy

Metalowe regałyMagazyny sklepowe, warsztaty usługowe i pomieszczenia piwniczne to miejsca, w których przechowuje się mnóstwo przedmiotów. Aby bez trudu znaleźć ten potrzebny, przestrzeń musi być dobrze zaaranżowana. Najlepiej zagospodarować ją regałami z dużą liczbą półek, umożliwiających pomieszczenie i uporządkowanie wszystkich akcesoriów, w tym wielkogabarytowych.

Regały z blachy stalowej - praktyczna alternatywa dla półek drewnianych

Najlepszym wyborem są regały magazynowe z trwałej blachy stalowej, odpornej na obicia i inne uszkodzenia mechaniczne. W porównaniu z meblami z drewna są znacznie bardziej wytrzymałe. Ich stabilna konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Co więcej, regały metalowe mają tę przewagę nad drewnianymi, że w razie konieczności da się je sprawnie rozmontować i ponownie złożyć. Równie łatwo utrzymać czystość półek. Meble można pokryć powłoką farby proszkowej w dowolnym kolorze i o wysokiej odporności na odpryski oraz korozję.

Montaż regałów metalowych

Asortyment regałów metalowych jest zróżnicowany pod względem sposobu montażu oraz dodatkowych funkcji, poprawiających komfort ich użytkowania.

Biorąc pod uwagę metodę montażu, można spotkać zarówno meble skręcane za pomocą specjalnych śrub, jak i składane poprzez bezinwazyjne łączenie ze sobą poszczególnych elementów stelażu. Niektóre z nich wyposażono w kółka jezdne, umożliwiające łatwe przemieszczenie mebla w dowolne miejsce magazynu. Takie mobilne modele to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń o niewielkiej powierzchni, w których jedne regały zasłaniają inne, a żeby dotrzeć do ich zawartości, konieczne jest przesunięcie mebla.

Regały z metalu - pojemne i wytrzymałe

Funkcjonalność regałów w dużej mierze zależy od ich wytrzymałości na obciążenia oraz pojemności. W ofercie mebli magazynowych dostępne są różne nośności regałów metalowych, na e-regaly.pl nawet do pięciuset kilogramów. Pojemność regałów również bywa zróżnicowana, a często można ją powiększać, korzystając z dobrodziejstw systemu modułowego. Umożliwia on dokładanie do mebla kolejnych elementów konstrukcyjnych, tak aby pomieścić więcej magazynowanych przedmiotów.

Szczególne miejsce w asortymencie regałów z metalu zajmują modele zamknięte. Są one przeznaczone do przechowywania akcesoriów wymagających wyjątkowego zabezpieczania i dbałości, aby pozostały w nienaruszonym stanie. Regały zamknięte projektuje się tak, aby spełnić te wymogi i uchronić ich zawartość przed zniszczeniem.

Komentarze