Remont

Tynki ozdobne - rodzaje, zalety, nakładanie

Tynki ozdobneTynki ozdobne od stuleci zdobią ściany w domach na całym świecie. Jednym z najstarszych jest tynk japoński, który powstał 300 lat temu w kraju kwitnącej wiśni, w Europie dopiero zyskuje popularność. Ozdobne tynki wewnętrzne są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych farb ściennych i tapet.

Więcej…

 

Jak samodzielnie przygotować zaprawę murarską?

Zaprawa murarskaZaprawa murarska to niezastąpiony element każdej budowy. Jej zadaniem jest spajanie poszczególnych bloczków, które tworzą ścianę budynku. Na sklepowych półkach znaleźć można wiele propozycji gotowych zapraw, które wystarczy zalać wodą, aby były gotowe. Ciągle wiele osób wybiera samodzielne przygotowanie zaprawy. Jak to zrobić?

Więcej…

   

Proste sposoby na odświeżenie prysznica i wanny

Odświeżenie wannyZ czasem kabina prysznicowa i wanna nie wyglądają już tak idealnie, jak na początku. Najprostsze sposoby, by znów nadać im pierwotny wygląd, to wymiana silikonu na krawędziach, odmalowanie ścian brodzika i usunięcie plam czy zacieków.

Więcej…

 

Jak zamontować panele ścienne 3D?

Panele ścienne 3DMontaż paneli 3D wykonanych z gipsu nie jest czynnością mocno skomplikowaną, jednak jeśli nie czujemy się na siłach warto skorzystać z pomocy fachowca, który montował już panele na ścianie. Jak zatem wygląda sam proces montażu? Zapraszamy do małego instruktażu...

Więcej…

   

Metamorfoza starej tapety, czyli proste i tanie DIY

Modernizacja tapetyZmiany aranżacji wnętrza można dokonać niedużym kosztem i w krótkim czasie. Odświeżenie ścian całkowicie odmienia charakter wnętrza. Nawet, gdy pokryte są one tapetą, metamorfoza jest w Twoim zasięgu - tapetę możesz bowiem pomalować na nowy kolor!

Więcej…

 

Przeglądy, naprawa i konserwacja dachu dla różnych pokryć dachowych

Naprawa dachuDzięki nowym materiałom, które są obecnie oferowane, można poddać dach naprawie bez większych komplikacji. Wszelkie prace naprawcze i serwisowe można wykonać samodzielnie. Wykorzystując dobrą, letnią pogodę należy wszystkie prace zakończyć jeszcze przed zimą.

Więcej…