Remont

Nowoczesne kleje do gwintów

Kleje do gwintówDzisiejsze maszyny, silniki oraz instalacje hydrauliczne to wysoce złożone systemy, za których sprawne działanie odpowiedzialne są znaczne ilości mniejszych układów oraz ich połączeń. Te połączenia często wykorzystują różnego typu gwinty. Co możemy zrobić, aby zagwarantować sobie możliwie długie i bezawaryjne funkcjonowanie połączeń gwintowych, nawet przy dużych obciążeniach lub wysokich temperaturach?

Więcej…

 

Kiedy wymienić okna plastikowe?

Okna pcvNowoczesne, dobrze dobrane i prawidłowo zamontowane okna plastikowe, powinny zaoferować wytrzymałość na co najmniej 20 lat. Niestety, decydując się na produkty niższej jakości, niekiedy przychodzi zmierzyć się z koniecznością ich wymiany. Rozważania o inwestycji w nowe okna plastikowe, czekają nas również w innych przypadkach. Sprawdźmy, kiedy nastaje czas, gdy wymiana okien pcv staje się priorytetem.

Więcej…

   

Co warto wiedzieć wybierając panele elewacyjne?

Panele elewacyjnePanele elewacyjne stały się ostatnio nie tylko oryginalnym materiałem do wyłożenia zewnętrznych ścian domu, ale przede wszystkim warstwą ochronną, która wygląda estetycznie i nowocześnie. Na co zwracać uwagę kupując panele elewacyjne na dom? Warto poświęcić choć chwilę na taką analizę, ponieważ dostępnych materiałów z tej kategorii produktów jest naprawdę sporo!

Więcej…

 

Malowanie mieszkania - jak pomalować ściany szybko i dokładnie?

Malowanie ścianZwykle jest tak, że do prac remontowo - wykończeniowych wzywamy ekipy fachowców, którzy mają zdjąć z naszych barków ciężar ich wykonania, abyśmy my mogli skupić się na swoich codziennych zajęciach. Ale takie rozwiązanie ma sporo wad, a spore koszty to tylko jedna z nich. Tymczasem wiele prac możemy z powodzeniem wykonać sami, wcale nie gorzej niż specjaliści, za to z pewnością staranniej i taniej. Jedną z nich jest malowanie ścian. Jak malować ściany? Jak je przygotować? Oto sprawdzone sposoby na malowanie bez poprawek.

Więcej…

   

Tynki ozdobne - rodzaje, zalety, nakładanie

Tynki ozdobneTynki ozdobne od stuleci zdobią ściany w domach na całym świecie. Jednym z najstarszych jest tynk japoński, który powstał 300 lat temu w kraju kwitnącej wiśni, w Europie dopiero zyskuje popularność. Ozdobne tynki wewnętrzne są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych farb ściennych i tapet.

Więcej…

 

Jak samodzielnie przygotować zaprawę murarską?

Zaprawa murarskaZaprawa murarska to niezastąpiony element każdej budowy. Jej zadaniem jest spajanie poszczególnych bloczków, które tworzą ścianę budynku. Na sklepowych półkach znaleźć można wiele propozycji gotowych zapraw, które wystarczy zalać wodą, aby były gotowe. Ciągle wiele osób wybiera samodzielne przygotowanie zaprawy. Jak to zrobić?

Więcej…