Rodzaje bram przemysłowych

Brama przemysłowaBramy przemysłowe to produkty, które są wykonywane z materiałów o najwyższym stopniu trwałości. Intensywność użytkowania wymusza wykorzystanie zupełnie innych systemów i rozwiązań, aniżeli w przypadku standardowych bram garażowych. Obecnie w ofertach producentów dostępnych jest wiele rodzajów bram przemysłowych. Warto przyjrzeć się bliżej tym najbardziej popularnym.

Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

Dużą zaletą bram segmentowych jest wysoki poziom zabezpieczenia przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Wysoka jakość materiałów gwarantuje nie tylko trwałość, ale także odpowiedni poziom izolacji. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania są stalowe segmenty bramy, które zostały wypełnione pianką poliuretanową. Dodatkowo systemy bram segmentowych są wyposażone w rozwiązania zabezpieczające przed przytrzaśnięciem palców. Dużym atutem jest również brak progu, który niweluje ryzyko potknięcia.

Czym charakteryzują się bramy szybkobieżne?

Cechą charakterystyczną bram szybkobieżnych jest wysoki poziom dźwiękoszczelności. Ma to ogromne znaczenie w przemyśle, ponieważ przepisy prawa w wielu przypadkach nakładają obowiązek instalacji bram dźwiękoszczelnych. Ten typ bram wykonywany jest z elementów aluminiowych, które są dodatkowo wypełnione PCV oraz poliuretanem. Bardzo przydatnym elementem jest system awaryjnego otwierania i zamykania bramy. Specjalny łańcuch pozwala w mgnieniu oka otworzyć bramę.

Czym charakteryzują się bramy przeciwpożarowe?

Jak sama nazwa wskazuje, główną cechą tego typu bram jest podwyższony poziom ochrony przeciwpożarowej. Bramy przeciwpożarowe mogą występować w formie systemów rolowanych lub przesuwnych. W ofertach producentów występuje wiele wariantów bram, które różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane. W tej kategorii możemy wyróżnić bramy z gładkiej, ocynkowanej blachy stalowej oraz bramy ze stali nierdzewnej. Zupełnie nowe rozwiązanie stanowi stal nierdzewna pearlgrain, która jest dodatkowo ocynkowana.

Czym charakteryzują się bramy wahadłowe?

Bramy wahadłowe sprawdzają się przede wszystkim w warunkach wzmożonego ruchu pojazdów. Ich cechą charakterystyczną jest łatwy sposób otwierania. Najczęściej w zupełności wystarczy delikatne pchnięcie. Skrzydło bramy jest wykonane z miękkiego i przezroczystego PCV, którego grubość wynosi ok. 7 mm. Dodatkowym atutem jest wzmocnienie naroży wykonane z tworzywa sztucznego. Jest to forma zabezpieczenia przed rozerwaniem. Bramy wahadłowe mogą być wyposażone w dodatkowe elementy jak wkład z siatki odpornej na rozerwanie, wkład tkaninowy odporny na rozerwanie, blokadę elektromagnetyczną czy zabezpieczenie antykolizyjne.

To tylko niewielki wycinek typów bram przemysłowych, jakie są obecnie dostępne na rynku. Jeżeli szukasz innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań, skorzystaj z oferty sprawdzonych dostawców. Pod adresem: https://horsklep.pl możesz sprawdzić ofertę bram przemysłowych marki Hörmann. Z pewnością znajdziesz tu produkty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze