Segmenty - połączenie zalet domu wolnostojącego i mieszkania w bloku

SegmentyDomy w postaci segmentów mają wielu zwolenników. Lokale, które łączą zalety domu wolnostojącego i mieszkania w bloku cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w dobrze skomunikowanych dzielnicach dużych miast. Obecnie nawet w stolicy można kupić wymarzone mieszkanie z osobnym wejściem, ogródkiem, samodzielne, a jednak z sąsiadami, z którymi można nawiązać trwałe przyjaźnie i z którymi warto stworzyć wspólnotę dbającą o budynek i otoczenie osiedla. Znaleźliśmy aż pięć powodów, by poszukać segmentu na sprzedaż na nowoczesnym osiedlu w Warszawie.

Komfortowe mieszkania

Mieszkania w bloku mają wiele zalet: są ciepłe, tańsze od domu, wspólnota dba o dach, klatki schodowe, o sprzątanie osiedla. Jednak wspólne wejście i ciągłe stykanie się z sąsiadami z boku, z góry i z dołu nie daje takiej swobody, jak mieszkanie w domu. Dom z kolei wymaga sporych nakładów finansowych, a wszelkie prace związane z modernizacją budynku należą tylko i wyłącznie do obowiązku jego właściciela. Segment jest domem w szeregu innych domów, połączony z sąsiednimi budynkami dwiema ścianami.

W segmentach mieszkania są najczęściej dwupoziomowe. Na dole znajduje się część dzienna: salon, kuchnia, ubikacja, często także garaż, na pierwszym piętrze część sypialniana z pokojami i dużą łazienką. Duże, dwupoziomowe mieszkanie jest więc idealnym miejscem dla rodziny, także wielodzietnej. Każdy właściciel segmentu ma własną furtkę, osobne wejście, swój podjazd, podwórko, gdzie może stworzyć przestrzeń rekreacyjną. Mieszkańcy nie mają więc wpływu na wygląd elewacji, dachu lub rozkład pomieszczeń, które są bliźniacze dla wszystkich domów w szeregu, ale mają swobodę, jeśli chodzi o wykorzystanie podwórka i oczywiście wyposażenie własnego lokum.

Ogródek

2. Własny ogródek

Zielona przestrzeń przed domem i niewielki, ale przy tym łatwy w pielęgnowaniu ogródek, to zaleta mieszkania w domu. W przypadku domu szeregowego każdy mieszkaniec ma do dyspozycji własną, ogrodzoną przestrzeń, na której może robić to, na co ma ochotę. Można więc urządzić miejsce do grillowania, posadzić drzewa, rozwiesić hamak, hodować kwiaty, warzywa i owoce, ustawić basen albo zrobić mini plac zabaw dla dzieci. Przecież na balkonie nie można zrobić nawet części tych rzeczy, a i duży taras to nie miejsce do sadzenia drzew. W mini ogrodzie przy domu każdy poczuje się tak, jakby mieszkał w domu za miastem, a nie na dużym osiedlu.

3. Miejskie życie

Segmenty powstają zwykle w miastach, w których liczba dużych działek pod zabudowę jest ograniczona. Postawienie na pustej ziemi zabudowy szeregowej pozwala na stworzenie miejsca do życia dla osób, które chcą mieć dostęp do komunikacji i miejskiej infrastruktury. Dom w mieście nie wyklucza czynnego udziału w życiu kulturalnym, nie oddziela od sklepów, szkół, przedszkoli, przychodni zdrowia, pozwala na dojazd do pracy bez samochodu, co znacznie obniża koszty życia. W porównaniu z domami na wsi to szereg zalet nie do przecenienia.

Segmenty są też ważnym elementem dzielnic, w których dba się o jakość ulic, chodników, oświetlenie, a nawet o ścieżki rowerowe, którymi także można dojechać do pracy lub szkoły. Bliżej stąd też do ośrodków sportowych, pływalni, placów zabaw, parków, kin i restauracji, a w nocy z centrum miasta do domu można dojechać taksówką lub nocnym autobusem.

Segmenty

4. Niższe koszty zakupu i utrzymania nieruchomości

Wiele osób decydujących się na zakup własnego domu nie uwzględnia późniejszych kosztów przeprowadzania remontów lub nie doszacowuje tych związanych z ogrzewaniem. Segment to znakomity kompromis pomiędzy domem a mieszkaniem, zwłaszcza jeśli zasobność portfela nie pozwala na zakup działki w mieście i wybudowanie domu.

Ceny segmentów są bowiem niższe, niż domów wolnostojących, a i mieszkania w nich wymagają mniej nakładów finansowych. Wspólne ściany ograniczają wychładzanie się wnętrz zimą, stanowiąc znakomitą izolację i zmniejszając koszty ogrzewania. Domy zrzeszone we wspólnocie mają też zarząd, który określa wysokość funduszu remontowego i dba o regularną modernizację budynków.

5. Przyjemne sąsiedztwo

Mieszkańcy segmentów nie mają wpływu na to, kto będzie mieszkał z nimi po sąsiedzku. Mogą być jednak pewni, że w segmencie z osobnym wejściem, ogrodem i bez sąsiadów z góry i dołu, poczują się bardziej swobodnie niż w bloku. Osoby kupujące dom raczej osiadają w nim na wiele, wiele lat, sąsiedzi więc zmieniają się niezwykle rzadko. To też sprawia, że po pewnym czasie pojawia się silna więź. Mieszkańcy poznają się, wspólnie zaprowadzają dzieci do przedszkoli i szkoły, dbają o otoczenie swojego osiedla, wiedzą, że właściwe zachowanie się w stosunku do sąsiada może przynieść korzyści.

Na osiedlu złożonym z segmentów i bliźniaków jest także bezpieczniej. Każdy zauważy pojawienie się kogoś obcego i szybko zareaguje, gdy niecodzienne zachowania i sytuacje wydadzą się podejrzane. Taki osiedlowy monitoring jest najcenniejszą ochroną mieszkańców i dającą poczucie komfortu. Inaczej też wychowuje się dzieci, gdy mogą one bawić się z kolegami. Kiedy wszyscy rodzice się znają, także więzi między dziećmi przerodzić się mogą w wieloletnie przyjaźnie.

Sprawdź dostępne segmenty w dzielnicy Wawer: https://www.hdkinvest.pl.

Segmenty

Segmenty na warszawskiej dzielnicy Wawer

Domy w zabudowie szeregowej są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą żyć w bloku, ale cenią sobie niskie ceny zakupu i utrzymania domu oraz bliskie relacje z sąsiadami i rozwiniętą infrastrukturę miejską. Komfortowe i estetyczne segmenty na sprzedaż w Warszawie cieszą się więc dużym powodzeniem wśród zwolenników zabudowy szeregowej i bliźniaczej.

Na uwagę zasługuje Wawer, w której deweloper HDK Inwest oferuje przyjazne domy dla miłośników ciszy, spokoju i lokatorach marzących o własnym ogródku. Atutem dzielnicy jest ogólne poczucie bezpieczeństwa, duża ilość terenów zielonych, czyste powietrze, a jednocześnie łatwy dojazd do centrum Warszawy i baza edukacyjna, która sprzyja rozwojowi dzieci. Niska zabudowa dzielnicy Wawer tworzy tutaj przyjazny klimat, ogranicza hałas, natężenie ruchu ulicznego i zachęca do osiedlania się młode rodziny połączone wspólnymi celami i podobnymi oczekiwaniami. Własny segment w Warszawie to tańszy dom z ogródkiem i osobnym wejściem, w cenie zbliżonej do mieszkania w bloku.

Komentarze