Śnieg, lód, gradobicie - co nam grozi zimą?

Zabezpieczenie dachu na zimęZima to szczególnie trudny okres. Zarówno w codziennym funkcjonowaniu, dojazdach do pracy, jak i przy okazji posiadania własnego domu. Właściciele takich budynków muszą mierzyć się z problemami, które nie dotyczą mieszkańców bloków. Dom to komfort, ale też więcej obowiązków. Co zagraża nieruchomości zimą? Jak chronić rodzinę przed niebezpieczną czasami naturą? Sprawdzamy!

Sumiennej ochrony nie ma bez mocnego, solidnego dachu. To podstawa funkcjonowania. I choć dobre pokrycie dachu przydaje się także wiosną i latem, to właśnie w styczniu i lutym ma do spełnienia najważniejszą misję. Inwestycja w dobrą blachodachówkę pozwoli spokojnie i bezpiecznie przetrwać największe mrozy.

Śnieg i lód

Dobre pokrycie dachu będzie chronić przede wszystkim przed śniegiem i lodem. Tutaj doskonale sprawdzi się dachówka pokryta specjalną, mineralną posypką zapobiegającą przed niebezpiecznymi obsunięciami śniegu. Szorstka warstwa sprawi, że zbędne stanie się instalowanie zapór śniegowych, które można zauważyć na większości domów. Dobra dachówka to alternatywa dla kolejnych, kosztownych zakupów. Dzięki niej biała pokrywa bezpiecznie będzie leżeć na zadaszeniu do momentu stopnienia. Blachy z posypką wulkaniczną zdały egzamin nawet w trudnych warunkach zimowych w polskich górach. Ich instalacja to pewność, że cała nasza rodzina i wszyscy goście będą bezpieczni.

Gradobicie

Posypka wulkaniczna będzie też gwarancją estetycznego wyglądu i pełnej funkcjonalności także po silnym gradobiciu. Warstwa ta zabezpiecza panele przed silnymi uderzeniami - nawet sporych rozmiarów kule nie są w stanie im zagrozić. W porównaniu z ciężkimi dachówkami ceramicznymi lub zwykłą blachą ten typ pokrycia wypada doskonale. A to zimą bardzo ważne. Nie tylko chroni nas przed przykrymi skutkami ataków natury, ale zapewnia też piękny, estetyczny wygląd na wiosnę.

Silny wiatr

Zima to również silny, porywisty wiatr. Dzisiaj prawdopodobieństwo wichur i orkanów jest dużo większe niż jeszcze kilka lat wcześniej. Należy się przed nimi chronić. Dobry dach to taki, który nie tylko chroni od chłodu, ale również nie ulegnie uszkodzeniu pod wpływem potężnej wichury. Systemy Gerard są odporne nawet na ekstremalne zjawiska pogodowe. Dzięki unikalnemu systemowi mocowania, w którym każdy panel jest zamontowany poziomo w ośmiu różnych miejscach, wyeliminowane zostaje ryzyko zerwania dachówki przez wiatr.

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego budynku. Sumienne zadbanie o rodzaj zadaszenia i dobry montaż sprawią, że nasza rodzina będzie mogła w spokoju i cieple przetrwać te najtrudniejsze miesiące. Wichury, śniegi, lód i grad. Nic nie jest niebezpieczne. I zima przestaje nam zagrażać!

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź stronę www.gerardroofs.pl.

Ocena: 5.0