Sofa w kolorze: przegląd najładniejszych modeli

Sofa w salonieGdy przychodzi moment urządzania salonu, wybór sofy o idealnym kolorze jest kluczowy. Zdecydować się można na uniwersalne szarości, dodające ciepła beże lub pójść w zupełnie innym kierunku, wprowadzając do salonu dostojny granat, romantyczny róż czy ożywczą zieleń. Zobaczmy przegląd najciekawszych sof w kolorze.

Tak, jak można urządzić salon bez innych mebli, jak na przykład stolika RTV, komody, witryny, tak trudno wyobrazić sobie tę przestrzeń bez wygodnego wypoczynku. Sofa to w końcu serce każdego salonu. To tam spędza się czas po pracy, odpoczywając, to tam toczą się godzinne rozmowy z bliskimi i znajomymi.

Salon bez sofy to nie salon

Dlatego wybór odpowiedniego modelu nie może być przypadkowy. Liczy się jednak nie tylko wymiar, konstrukcja i styl, ale też kolor obicia tapicerki. W jakim pójść kierunku? Bezpiecznych i uniwersalnych barw czy może wyjść poza schemat, decydując się na nietradycyjny róż, odważny granat, ożywczą zieleń lub inną barwę? W wyborze pomaga Marta Machowicz, projektantka wnętrz z poznańskiego salonu meblowego Mebest.

- Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy to sofa powinna pasować do wnętrza, czy wnętrze do sofy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi - każdy musi zaufać swojej intuicji i wybrać rozwiązanie, które będzie odpowiadało własnemu gustowi - radzi projektantka i dodaje: - Pamiętajmy, że sofa może być ubrana w praktycznie każdy kolor. To mebel, który dopasuje się do już urządzonego salonu lub który wyznaczy styl przestrzeni dziennej, którą aranżujemy od postaw.

Bezpiecznie, bo naturalnie

Kremy, beże, kolory kwitnącej magnolii, odcienie pergaminu czy bitej śmietany - to barwy, które sprawdzą się w każdej przestrzeni. Warto wybrać sofę w takim kojącym, bezpiecznym kolorze do minimalistycznego salonu, gdzie wtopi się w tło lub do wnętrza pełnego odważnych kolorów, gdzie stworzy strefę sprzyjającą odpoczynkowi i wyciszeniu.

Sofa w salonie

Fot. salon meblowy Mebest

Uniwersalnie, bo w szarościach

O szarej sofie powstały już dziesiątki artykułów. Dlaczego? Bo to jeden z najwdzięczniejszych i najczęściej wybieranych kolorów podczas urządzania wnętrza. Szara sofa pasuje wszędzie i praktycznie nigdy się nie znudzi. Można ją ubrać w kolor, dodając np. wzorzyste, wielobarwne poduszki. Lub nadać nowoczesny look dzięki dodatkom w jasnej bieli i szarościach. Pole do aranżacyjnego popisu jest ogromne.

Sofa w salonie

Fot. salon meblowy Mebest

Poważnie, bo w brązie

Jeżeli sofa skórzana to musi być brązowa. Taki mebel najlepiej nada się do wnętrza klasycznego, pełnego drewna i akcesoriów o nobilitującym charakterze. Nie bez powodu ikona stylu tradycyjnego, czyli sofa Chesterfield wykonana jest właśnie ze skóry barwionej na kolor czekoladowego brązu.

Ożywczo, bo w zieleni

Oczywiście sofa nie musi być w popularnym kolorze. Można pójść o krok dalej i wybrać bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Jednym z ciekawszych może być sofa w odcieniach zieleni. Podobnie jak kolory naturalne, zielony pozwala stworzyć atmosferę relaksu, dodając jednocześnie nuty glamour, szczególnie gdy zestawimy ją ze złotymi dodatkami.

Sofa w salonie

Fot. salon meblowy Mebest

Niekoniecznie słodko, ale różowo

Super odważnym posunięciem jest sofa w kolorze różu lub purpury. Taki wypoczynek staje się centralnym punktem w salonie i tłem dla wszystkich pozostałych mebli i dodatków, które dla balansu powinny być utrzymane w neutralnych barwach.

Elegancko, bo w granacie

Od odcienia navy przez morski granat po gołębi błękit. Kolor niebieski na sofie wygląda bardzo elegancko, niezależnie od natężenia barwy. Jest to odcień zimny, więc należy być ostrożnym. Niebieska sofa i kilka drobnych akcesoriów w tej barwie powinno wystarczyć, aby uzyskać stylowy klimat i nie ochłodzić nadto atmosfery.

Sofa w salonie

Fot. salon meblowy Mebest

Szukanie idealnej sofy może być potężną dawką dobrej zabawy. I to niezależnie od tego, czy nastawiamy się na neutralne kolory czy szukamy odważnych rozwiązań.

Komentarze