Styl Wabi Sabi inspirowany japońską filozofią

Styl Wabi SabiUrządzanie mieszkania to jedno z poważniejszych i najbardziej angażujących zadań, jakie stoją przed dwojgiem ludzi. Ma być idealnie. Luksusowo. Komfortowo. I choć wymagania w tej sprawie są w większości uzależnione od naszej osobowości, to w jednej kwestii wszyscy jesteśmy zgodni - dom ma być miejscem, w którym każdy poczuje się dobrze. Na jaki styl w takim razie postawić? Osobom, które we wnętrzach cenią sobie przede wszystkim autentyczność i subtelność przedstawiamy… kolekcję Wabi Sabi!

Trend prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni

Styl Wabi Sabi

Kolekcja Wabi Sabi jest wynikiem inspiracji japońską filozofią, której motywem przewodnim jest odrzucenie celowych upiększeń oraz niepotrzebnego przepychu. Wyposażenie z tej kolekcji jest wyrazem zamiłowania do niedoskonałości wynikającej z naturalnego procesu starzenia się każdego elementu. Wabi Sabi zwraca uwagę na piękno ukryte we wspomnianych niedoskonałościach, przekonując tym samym, że w tym właśnie tkwi cały urok takiej aranżacji. We wnętrzach wyposażonych w meble z tej kolekcji, dominuje równowaga i klasa, a co się z tym wiąże - prawdziwy luksus.

Wabi Sabi - w zgodzie z naturą i sielskim życiem

Styl Wabi Sabi

Sprawdź najnowszą kolekcję w sklepie meblowym Miloohome.pl.

Kolekcja Wabi Sabi stanowi harmonijne połączenie stylu rustykalnego oraz prowansalskiego, a więc odwołuje się zarówno do romantycznych marzeń o bliskim kontakcie z naturą, jak i do zamiłowania w klasycznej prostocie. We wnętrzach inspirowanych tymi stylami królują naturalne materiały i tkaniny takie jak drewno, wełna, juta, bawełna organiczna, len oraz ceramika. Całość utrzymuje się w skromnej tonacji i jasnych barwach - odcieniach beżu, mroźnej bieli, kości słoniowej oraz przygaszonego błękitu. Wszystko to sprawia, że wnętrze emanuje pozytywną energią i przenosi do zupełnie innego wymiaru komfortu, a mianowicie eleganckiego luksusu zamkniętego w naturalnie pięknej formie.

Wnętrza oddziałujące na wszystkie zmysły

Połączenie stylu prowansalskiego z rustykalnym wywołuje luksusowy i urzekający efekt, który zachwyci każdego. W tym przypadku ogromną rolę odgrywają detale, które idealnie dopełniają całość. Zestawienie patyny i przecieranych elementów z ceramicznym wazonem, wiklinowym koszem oraz dywanem z naturalnego owczego futra, przeniesie każdego do miejsca, w którym narodził się styl prowansalski, a mianowicie - Prowansji, obok Paryża. Kolekcja Wabi Sabi to skromność i harmonia, która nadaje wnętrzu łagodnego i luksusowego charakteru. Stanowi ona swoisty sprzeciw wobec współczesnego konsumpcjonizmu, dzięki czemu jest tak bardzo oryginalna.

Wystrój w stylu rustykalnym i prowansalskim to pewnego rodzaju gloryfikacja autentyczności. Sekret połączenia tych dwóch stylów polega na tym, że uzyskujemy idealny efekt, który wynika z niedoskonałości. Elegancja w najprostszej formie i piękno inspirowane Krajem Kwitnącej Wiśni. Prawdziwa magia!

Ocena: 5.0