Szkło dekoracyjne w aranżacji wnętrz

Szkło dekoracyjneSzkło dekoracyjne to dobry materiał wykończeniowy i efektowny element zdobiący wnętrza. Jest funkcjonalne, łatwe w czyszczeniu i nadaje pomieszczeniom nowoczesny i elegancki charakter.

Gdzie można wykorzystać szkło dekoracyjne?

Tafle ozdobnego szkła znajdują zastosowanie nie tylko w przestrzeniach mieszkalnych, ale też biurowych i komercyjnych, w budynkach użyteczności publicznej, galeriach handlowych czy urzędach. Na rynku pojawia się coraz więcej atrakcyjnych szkieł dekoracyjnych.

Szkło dekoracyjne jest coraz powszechniej stosowane w kuchniach jako panele ścienne sąsiadujące z blatem roboczym. Jest również używane do frontów i blatów meblowych. Oprócz tego, że stanowi nowoczesny akcent w kuchni, jest łatwe do utrzymania w czystości. W łazienkach stosuje się je w postaci szklanych okładzin ściennych, które są alternatywą dla tradycyjnych kafelków. Ściany kabiny prysznicowej wykonane ze szkła dekoracyjnego o ciekawych wzorach i kolorach urozmaicą nie tylko samą kabinę, ale całą łazienkę.

Aranżacja szkła dekoracyjnego

Jest wiele powodów, dla których warto sięgnąć po szkło w aranżacji wnętrz. Przede wszystkim zastosowanie szkła dodaje pomieszczeniom lekkości i otwartości. Powoduje, że całość pomieszczenia jest optycznie większa i daje poczucie większej przestronności. W małych kompaktowych wnętrzach świetnym rozwiązaniem są na przykład szklane drzwi przesuwne lub szklane ścianki działowe. Umożliwiają stworzenie przegrody, zapewniając komfort i prywatność. Co więcej, szklane elementy korzystnie wpłyną na komfort akustyczny - niektóre rodzaje szkła mają bowiem właściwości tłumienia i absorbowania hałasu.

Nowoczesne szkło dekoracyjne jest bezpieczne. Hartowanie czy laminowanie, któremu może być poddawane, sprawia, że jest o wiele trwalsze i bardziej odporne na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Utrzymanie szkła w czystości jest łatwe, a ponadto nie wymaga ono dodatkowych zabiegów konserwacyjnych z biegiem lat.

Neutralność estetyczna szkła sprawia, że z powodzeniem można je stosować w niemal wszystkich rodzajach decoru. Świetnie współgra z drewnem, metalem, betonem czy ceramiką. Może dodatkowo podkreślić indywidualizm pomieszczenia i przyczynić się do uzyskania wyjątkowego charakteru.

Czym różni się szkło dekoracyjne od zwykłego?

Standardowe szkło jest niemal neutralne w swojej estetyce, natomiast szkło dekoracyjne dostarcza o wiele ciekawszych możliwości aranżacji wnętrz. Zaawansowana technologia produkcji takiego szkła pozwala na uzyskanie tafli, które wyglądem odzwierciedlają przeróżne tekstury i całą gamę kolorów. Można na przykład spotkać imitacje motywów roślinnych, kamienia czy też różnych tkanin. Odpowiednie wzory są zatopione w szkle, czego efektem jest wyjątkowy design danej tafli. Dodatkowo niektóre tafle można też malować czy lakierować. Dekoracyjne szkło zastosowane na ścianę z powodzeniem może zastąpić tapetę czy nawet obrazy. Można je wykorzystać do wykańczania ścian o dowolnej powierzchni. Najczęściej jest wybierane do aranżacji salonów, łazienek i kuchni, a także wnętrz restauracyjnych i hotelowych.

Komentarze