Tapicerowane krzesła i fotele - styl i elegancja

Tapicerowane krzesłaMeble tapicerowane mają tyle zalet, że projektantów, producentów i sprzedawców mebli nie dziwi poziom zainteresowania nimi wśród klientów. Tapicerowane krzesła czy fotele mogą mieć różne kolory i wzory, ale też są tańsze niż obite skórą. Trwała gąbka pod obiciem, miła w dotyku tkanina, estetyczne pikowania składają się na wygląd mebla, który robi pozytywne wrażenie na każdym. Tapicerowane meble po latach intensywnego używania można też łatwo odnowić.

Fotele tapicerowane - wnętrza z klasą

Tapicerowane krzesła

W salonie czy sypialni oczekujemy nie tylko telewizora, czy sprzętu grającego, ale przede wszystkim zestawu miękkich mebli, na których można siedzieć lub leżeć, relaksować się przy kawie albo podczas oglądania ulubionego serialu. Tutaj meble tapicerowane są oczywistym wyborem. Właściciele mieszkań przede wszystkim szukają ciekawych kanap, sof rozkładanych czy praktycznych narożników. Chcąc zapewnić sobie największą wygodę, warto też zainwestować w elegancki fotel. Wysokie oparcie, podłokietniki i miękkie siedzisko koją zmysły, odprężają całe ciało, zachęcają do wypoczynku.

Fotel tapicerowany do salonu może być także niesamowitą dekoracją. Wybierając model zupełnie inny od wyglądu kanapy, zyskamy ciekawy kącik do czytania i wypoczynku. Fantastycznym rozwiązaniem do salonu może być też fotel bujany https://www.exitodesign.pl/fotel-bujany-tapicerowany-paul-dark-grey.html. Model Paul nie kojarzy się z babcinym, klasycznym fotelem, ale z nowoczesnym, lekkim krzesłem. Obicie w modnym surowym wzorze jest znakomitym tłem dla kolorowej poduszki lub koca. Na bujanym fotelu siedzieć będzie chciała cała rodzina! I nic w tym dziwnego, ponieważ bujanie wpływa pozytywnie na samopoczucie, a przyjemna w dotyku tkanina jest ozdobą całego wnętrza.

Krzesła tapicerowane do salonu i jadalni

Salon często pełni dodatkową funkcję, bo staje się jadalnią. Jeśli w domu nie ma oddzielnego pomieszczenia na stół lub nie ma miejsca do jedzenia w samej kuchni, urządzenie kącika do spożywania posiłków w salonie jest bardzo dobrym pomysłem. Zarówno w salonie, jak i w samej jadalni można używać krzeseł plastikowych, metalowych, drewnianych, a jednak zachęcamy, by zdecydować się właśnie na tapicerowane. Krzesła czy fotele tapicerowane do jadalni i do salonu nie tylko będą wyglądać bardzo elegancko, ale przede wszystkim zapewnią maksymalną wygodę. Jeśli rodzina spożywa posiłki codziennie, delektując się nimi, jeśli spotyka się przy stole, rozmawia, gra w planszówki, prowadzi przy jadalnianym stole swoje towarzyskie życie, wybór krzeseł pikowanych umożliwi spędzanie długiego czasu w pozycji siedzącej. Fantastycznie w każdym wnętrzu wyglądają pikowane krzesła do jadalni Madam Chesterfield https://www.exitodesign.pl/krzeslo-madam-chesterfield.html. Nie bójmy się ponadczasowej klasyki, bo chociaż kształt tego pikowanego krzesła nawiązuje do stylu klasycznego rodem z Anglii, to równie dobrze może ono stać w jadalni loftowej czy skandynawskiej.

W przypadku wnętrza, które podzielone jest barem lub wyspą na aneks kuchenny i salon, przydadzą się hokery. Hokery to krzesła podwyższone, które idealnie wpasowują się w przestrzeń pod wyższym barkiem lub podwyższoną wyspą. W przypadku takich mebli także można wybrać egzemplarze tapicerowane, na przykład elegancką i odporną na zabrudzenia ankarą. Hoker nie tylko jest praktycznym krzesłem, ale także meblem niezwykle modnym https://www.exitodesign.pl/hoker-krzeslo-barowe-ankara-black-20536.html.

Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Tapicerowane krzesła

Wielu klientów sklepu z meblami tapicerowanymi obawia się tego rozwiązania akurat w jadalni, w kuchni lub w salonie, w którym jada się posiłki. Chodzi oczywiście o niebezpieczeństwo zabrudzenia tapicerki. Obawy są zbędne, ponieważ współcześnie stosowane tkaniny są odporne na plamy, a usunięcie ewentualnych zabrudzeń ogranicza się do przetarcia tapicerki wilgotną ściereczką z delikatnym detergentem. Warto wybierać zawsze środki przeznaczone do mycia i odświeżania tapicerek i przed czyszczeniem mebli tapicerowanych sprawdzić w niewidocznym miejscu, czy nie odbarwiają one tkanin. Krzesła i fotele tapicerowane można także oddać do profesjonalnego czyszczenia, a jeśli po wielu latach uznamy, że marzymy o nowych, wystarczy wymienić tapicerkę u wybranego rzemieślnika.

Meble tapicerowane w Exito Design - na co się zdecydować?

Tapicerowane krzesła

Exito Design to sklep internetowy oferujący modne meble tapicerowane do salonu i do jadalni, między innymi krzesła, fotele i hokery. Wyróżniają się one za sprawą ciekawego połączenia eleganckich tkanin oraz różnorodnych materiałów. Takie krzesło jak Monaco https://www.exitodesign.pl/nowoczesne-krzeslo-tapicerowane-z-podlokietnikami-monaco-morski.html będzie znakomicie wyglądało zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej jadalni. Posiada podłokietniki, które zwiększają wygodę i pozwalają na wielogodzinne spędzanie czasu przy stole. Kolejnym dobrym pomysłem do jadalni lub salonu może być krzesło tapicerowane Carlo https://www.exitodesign.pl/krzeslo-tapicerowane-carlo-dark-red.html. Niewysokie oparcia sprawdzą się dobrze w niewielkich pomieszczeniach, w których nie chcemy dopuścić do zaburzenia proporcji. Klient Exito Desing ma naprawdę fantastyczny wybór, bo dostępne meble tapicerowane są nie tylko piękne, dostępne w wielu modelach i kolorach, ale także oferowane w naprawdę konkurencyjnych cenach.

Ocena: 5.0