Top 5 wskazówek dla kupujących meble!

Nowoczesne mebleRozpoczynasz remont starego domu lub mieszkania? A może urządzasz zupełnie nowe wnętrze? Niezależnie od sytuacji ta aranżacja może się udać, ale tylko wówczas, gdy w trakcie jej wykończenia dobierzesz odpowiednie meble, dodatki, a wszystko ugruntujesz spójną kolorystyką. Jakie wskazówki podczas zakupu mebli należy wziąć pod uwagę? Przeczytaj, przemyśl, a potem kup z głową!

Zakup mebli zwiastuje koniec remontu lub rychłe wprowadzenie się do nowego domu. To dla wielu osób z jednej strony najprzyjemniejszy, ale i ostatni etap budowy, od którego zależy jednak wiele. Bo dobrej jakości meble, w dodatku dobrane tak, by pasowały do całej koncepcji aranżacyjnej domu lub mieszkania to nie lada wyczyn. Dodając do tego iście ważny aspekt zachowania wszystkich parametrów praktycznego wykorzystania, dobrego rozłożenia mebli i wykorzystania wszystkich funkcjonalności wnętrza okazuje się, że nie zawsze i z każdym zakupem udaje się trafić w dziesiątkę.

Jak kupować meble z głową, rozsądkiem i jednocześnie finezją? Sprawdź te triki od najlepszych projektantów!

Trik 1: Kupuj powoli, by gromadzić wyłącznie meble dobrej jakości

Każdy projektant wnętrz powie Ci jedno: nie aranżuj domu lub mieszkania w pośpiechu, ale powoli twórz wnętrze z duszą i wypełnione takim wyposażeniem, które do siebie pasuje. Im nasze decyzje zakupowe będą bardziej przemyślane, a każdy kolejny mebel kupiony w nawiązaniu do spełnienia określonych funkcji, tym wnętrze będzie prezentowało się spójniej i ładniej.

Dobra aranżacja wnętrza nie powstaje szybko, ale w dużym odstępie czasu. Wyjątkiem jest sytuacja, w której za urządzanie zabierają się profesjonaliści z założeniem nieograniczonego budżetu.

Trik 2: Komponuj pasujące do siebie zestawy

Jeśli w udostępnionej przez Twojego sprzedawcę kolekcji jest kilka mebli, które pięknie wkomponują się w aranżację Twojego salonu to koniecznie skorzystaj z możliwości urządzania nimi odpowiedniej przestrzeni. Gotowe kolekcje mebli to zestawy dobrane do siebie nie tylko pod względem funkcjonalności, ale przede wszystkim także wykończenia. Samodzielny zakup pojedynczych mebli nigdy nie gwarantuje, że utrafimy w komplet, który będzie będzie się prezentował perfekcyjnie.

Trik 3: Mat zamiast połysku - dlaczego?

Właściwie trudno stwierdzić, który z rodzajów frontów mebli jest bardziej modny i od kiedy. Zarówno mat, jak i połysk ma bowiem zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedno jest pewne, na fronty wykończone w wysokim połysku na pewno nie powinni decydować się rodzice posiadający gromadkę dzieci. Palce odciśnięte w różnych miejscach mebli w kuchni mogą bowiem spowodować spory ból głowy.

Nie zmienia to faktu, że połysk będzie ulubionym wariantem wykończenia mebli w nowoczesnych mieszkaniach, czy też domach urządzonych w stylu glamour. Mat natomiast świetnie zaprezentuje się we wnętrzach zaaranżowanych po skandynawsku.

Trik 4: Dobieraj meble zgodnie z ich przeznaczeniem

Bo choć meble dekoracyjne w postaci małej komody lub konsoli wyglądają ciekawie to nie będą praktycznym wyposażeniem np. w miejscu, gdzie musimy schować dużą liczbę małych akcesoriów. Dobierając poszczególny mebel zawsze miejmy na uwadze jaki rodzaj wnętrza urządzamy, a następnie zaplanujmy, czy taka ilość miejsca do przechowywania, wynikająca z wykonania określonego mebla nam wystarczy.

Trik 5: Tam, gdzie to możliwe wybieraj meble z systemem przesuwnych drzwi

Ten rodzaj mebli świetnie sprawdza się bowiem w aranżacji garderoby, czy też sypialni, a co najważniejsze umożliwia sporą oszczędność miejsca. Przesuwne drzwi wystarczy przeciągnąć po szynie, nie zaś otwierać na zewnątrz, zabierając przy tym sporą część dostępnej przestrzeni. Systemy przesuwne właśnie z tego powodu, będą meblem dedykowanym małym pomieszczeniom.

Komentarze