Trzy pomysły jak sprawić, by Twoja drewniana altana ogrodowa przestała być nudna

Altana ogrodowaDrewniane altany ogrodowe są bardzo w modzie. Zarówno posiadacze ogródków działkowych, domów jednorodzinnych, jak i właściciele punktów gastronomicznych i rekreacyjnych doceniają ich funkcjonalność i dostępność na rynku. Trudno jednak nie przyznać, że typowe (katalogowe) altanki ogrodowe z drewna mają bardzo niewyszukaną formę i same w sobie mogą wydawać się zbyt nudne. Podpowiadamy jak w trzech krokach przyjemnie je upiększyć.

Drewniana altana ogrodowa świetnie czuje się w towarzystwie kolorów

Altanki ogrodowe z drewna to zwykle prosta konstrukcja na kilku słupach z zadaszeniem, z reguły pokrytym gontem. Materiałem budulcowym są rodzime gatunki drewna: sosna i świerk (choć bywają też altanki ogrodowe wykonane z importowanego drewna). Elementy, choć pokryte impregnatem i lakierem bezbarwnym, sprawiają wrażenie jednolitych. Pierwszym krokiem by odmienić altankę z drewna jest zatem nadanie jej nieco życia za pomocą kolorowych dodatków.

Pomyśl o zasłonach - nietrudno je tutaj zawiesić, wystarczy kilka haczyków pod dachem. Świetnie sprawdza się także materiał do przykrycia stołu wewnątrz drewnianej altany. Z uwagi na to, że stale narażona jest ona na zmienne warunki atmosferyczne polecamy ceratę w kwieciste wzory - sprawi, że wnętrze nieco ożyje, będzie też rozwiązaniem trwałym i niedrogim. Kolejnym krokiem są przytulne koce oraz poduszki. Wewnątrz drewnianej altany ogrodowej spędzamy często długie wieczory, będzie więc to nie tylko dodatek aranżacyjny, ale również niezwykle przydatny.

Altany ogrodowe

Fot. Altany ogrodowe ze sklepu www.produktyogrodowe.pl

Altanka z drewna to perła ogrodu - oświetl ją należycie!

Kolejnym punktem, który ożywi naszą drewnianą altanę ogrodową z drewna będzie odpowiedniego rodzaju oświetlenie. W naszym przypadku najlepiej sprawdzają się kolorowe diody LED. Drewniana altana ogrodowa nie zawsze posiada podłączenie do sieci elektrycznej, a wiele dostępnych na rynku taśm LED, girland czy zwyczajnych łańcuchów z diodami wymaga jedynie kilku baterii AA (znanych wszystkim paluszków). Altanka ogrodowa z drewna jest bardzo wdzięczna jeśli idzie o tego typu oświetlenie - można zawiesić je bezpośrednio pod zadaszeniem, owinąć wokół słupów konstrukcyjnych lub przepleść przez płotki i barierki. Będzie przytulnie i stylowo jednocześnie.

Ścieżkę do altanki ogrodowej z drewna oraz jej wejście dobrze jest dodatkowo doświetlić lampą ogrodową w formie pylonu lub donicą LED. Wiele z lamp ogrodowych, które dostępne są na rynku posiada panele fotowoltaiczne, przez co nie wymagają połączenia do gniazdka  są energooszczędne i ekologiczne. Zadbaj o to by klosz odpowiednio wytłumiał promienie światła - w altanie ogrodowej z drewna musi panować jasność, ale nie chcemy by zbyt jasna żarówka raziła naszych gości i domowników.

Altana ogrodowa

Altanka ogrodowa z drewna najlepiej prezentuje się w towarzystwie zieleni

To prosta zasada - im bardziej naturalnie i zielono, tym lepiej odpoczywa się w drewnianej altanie ogrodowej. Kolor ten sprawia, że relaksujemy się. W okresie kwitnienia kwiatów bliska odległość altanki ogrodowej od rabaty lub krzewów może dostarczyć dodatkowych, niezwykle przyjemnych doznań zapachowych. Bujna roślinność gwarantuje również więcej intymności za dnia.

Altana ogrodowa

Fot. Duża altana ogrodowa ze sklepu www.produktyogrodowe.pl

Autor: www.produktyogrodowe.pl.

Komentarze