Urządzasz pokój dziecka, czy może szukasz niecodziennych rozwiązań na salon lub sypialnie? Fototapety na drzwi pomogą ci stworzyć praktyczne aranżacje

Aranżacja pokoju dzieckaFototapety stają się coraz popularniejsze i znajdują swoje zastosowanie wielu aranżacjach. Umieszcza się je w pokojach dziecinnych, tworząc bajkowe klimaty, ale też w salonach, sypialniach i innych wnętrzach, aby uzyskać niebanalny dekor i optycznie korygować ściany. Warto też pomyśleć o fototapetach na drzwi, dzięki którym można stworzyć wyjątkowo ciekawe efekty w każdym pomieszczeniu.

Drzwi powinny być prologiem do ciekawego wnętrza

Niektórzy rezygnują całkowicie z drzwi, tworząc otwarte przestrzenie tzw. Open Space, a inni pozostają wierni tradycyjnym rozwiązaniom. Można też umiejętnie połączyć te dwa pomysły na klimatyczne wnętrza. Chodzi tu o połączenie wolnej przestrzeni z jednym zamkniętym pomieszczeniem, w którym mamy miejsce pracy czy sypialnię. Drzwi mogą być różne - drewniane, wykonane z tworzywa sztucznego czy w dużej części szklane, co ma również duże znaczenie w tworzeniu ciekawej aranżacyjne przestrzeni. Można też zastosować różne efektowne rozwiązania, aby drzwi stały się jeszcze bardziej elektryzującym i estetycznym elementem wystroju przestrzeni. Sposobów na tworzenie tego typu dekoracji jest bardzo dużo. Wystarczy zerknąć do jednego z dobrze zaopatrzonych w fototapety sklepów: https://tapeciarz.pl/pol_m_Fototapety-152.html, aby utwierdzić się w tym przekonaniu. Wybór jest bardzo duży. Można zdecydować się na wzory minimalistyczne, geometryczne lub na barwne obrazki. Bardzo ciekawie prezentują się na drzwiach także fototapety w wersji 3D. Uzyskanie efektu głębi nie tylko doda wnętrzu ciekawego klimatu, ale też stworzy iluzję głębi i poszerzy przestrzeń. W małych i wąskich pomieszczeniach tego typu fototapety są jak najbardziej wskazane.

Pokój dziecka jak z bajki? Z fototapetą to bardzo proste!

W pokoju dziecinnym na drzwiach mogą znaleźć się fototapety bardzo kolorowe. Najczęściej przedstawiają one barwne postacie z bajek czy książek lub gier komputerowych, ale też zwierzęta czy niesztampowe kształty. Dużo zależy na pewno od wieku dziecka i jego upodobań. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na to, aby takie naklejki na drzwi korespondowały z tłem pokoju. Najlepiej będą wyglądać wtedy, gdy stworzą spokojną stylistyczną całość z podłogą i wybarwieniem ścian. Można też uzyskać ciekawe efekty wizualne, gdy fototapeta w pewnym elemencie kontrastuje z aranżacją stylistyczną wnętrza. Musi być to jednak zamierzenie przemyślane i trafne.

Korekcja każdego wnętrza? Z fototapetą można zatuszować różne niedoskonałości

Jeśli ktoś chce powiększyć optycznie ścianę, na której znajdują się drzwi, lub uzyskać ciekawy dekoracyjny efekt, powinien spróbować nakleić na drzwi fototapetę. Bardzo ciekawie prezentują się te przedstawiające daleką perspektywę, np. długą i wąską uliczkę, korytarz czy krajobraz. Dzięki takim zastosowaniom naklejek na drzwi można uzyskać nietuzinkowe efekty. Pokój nabierze niezwykłego charakteru i stworzy się w nim ciekawy klimat. Do sypialni warto wybierać fototapety w bardziej stonowanych odcieniach, takie, które będą uspakajać. Nastrojowe zachody czy wschody słońca lub widoczek z leniwie wijącym się górskim strumykiem to świetne rozwiązanie w tego typu wnętrzach. Natomiast w salonie czy pokoju dziennym można stosować nieco bardziej energetyzujące rozwiązania. Mocniejsze, pobudzające do życia kolory czy wizualizacje zatłoczonego miasta sprawdzą się idealnie.

Warto pobawić się fakturami i kolorami naklejek na drzwi, by efekt był jak najlepszy. Dzięki fototapetom stare drzwi nabiorą innego charakteru. Co więcej, można zmieniać ich wygląd bardzo często, bo nie naklejki łatwo się instaluje i nie są zbyt drogie. Zastosowanie od czasu do czasu takiej zmiany w aranżacji swojego pokoju czy innego pomieszczenia może dać wiele pozytywnej energii.

Komentarze