W jakim wnętrzu sprawdzi się podłoga ze szkła?

Podłoga ze szkłaSzkło to materiał coraz odważniej stosowany we współczesnych aranżacjach. Szczególnie chętnie adaptowane jest we wnętrzach nowoczesnych, choć z pewną dozą pomysłowości z powodzeniem wpisze się je również w styl klasyczny. Jednym z ciekawszych trendów ostatnich lat pozostają podłogi szklane. Sprawdzają się w różnych wnętrzach, głównie w pokojach dziennych, a także pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni.

Podłogi szklane to więcej światła

Podłoga ze szkła może się wydawać rozwiązaniem nieco abstrakcyjnym. W praktyce okazuje się jednak bardzo praktyczna. Tafla szkła łączy i zarazem dzieli pomieszczenia na dwóch kondygnacjach. Z jednej strony odcina od hałasu, z drugiej pozwala widzieć, co też dzieje się we wnętrzu poniżej lub powyżej. W przeciwieństwie do tradycyjnej podłogi, ta wykonana ze szkła nie zatrzymuje naturalnego światła. Promienie wpadające przez okno dostają się do dwóch pomieszczeń, co pozytywnie wpływa na panujące tam warunki.

Wnętrza wydają się większe i bardziej przyjazne domownikom. Poza tym podłogi szklane można wyposażyć w system sztucznego oświetlenia. Tworzy się w ten sposób jedyny w swoim rodzaju dodatek do aranżacji. Skorzysta na tym salon, ale także kuchnia, będąca centrum życia rodzinnego oraz stanowiąca miejsce regularnych spotkań towarzyskich. Podłogę ze szkła warto rozważyć tam ze względów czysto praktycznych. Łatwiej utrzymać ją w czystości niż tradycyjne płytki. Poza kuchnią sprawdzi się zatem w łazience oraz w holu.

Nietypowa ozdoba aranżacji

Szklana podłoga może być stosowana w domach, w których mieszkają małe dzieci. Nietypowa konstrukcja na pewno wpisze się w niejedną wciągającą zabawę, a rodzicom pozwoli mieć swoje pociechy na oku. Wbrew pozorom, taka podłoga jest w pełni bezpieczna. Tworzy się ją z kilku warstw hartowanego, dobrze zabezpieczonego szkła. Dbając o bezpieczeństwo domowników, warto zainwestować jednak w powłokę antypoślizgową. Wykonuje się ją metodą sitodruku. Biorąc pod uwagę nietypowy charakter podłóg szklanych, trudno się dziwić ich rosnącej popularności. Współczesne aranżacje bazują na oryginalnych rozwiązaniach.

Projektanci oraz inwestorzy szukają nieszablonowych pomysłów na wykończenie wnętrz. Podłogi szklane przekonują natomiast połączeniem unikatowego charakteru z funkcjonalnością. Dzięki temu nadają się do praktycznie każdego wnętrza. W pokoju dziennym są interesującym dodatkiem, mogą też powiększyć optycznie niewielki salon. W gabinecie zapewnią więcej światła, tak potrzebnego do wykonywania obowiązków służbowych. W kuchni czy łazience podłoga ze szkła przełoży się na stworzenie aranżacji jedynej w swoim rodzaju. Ułatwi też utrzymanie tych pomieszczeń w czystości.

Duże przeszklenia to jeden z symboli budownictwa nowoczesnego. Po oknach przyszedł czas na szklane podłogi. Z pomocą tych ostatnich tworzy się ciekawe aranżacje. Wnętrza zyskują na lekkości, są jaśniejsze i pod wieloma względami bardziej ergonomiczne. Szklane panele umieszcza się na stalowym lub drewnianym stelażu. Daje to jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych i konstrukcyjnych.

Więcej informacji znajdziecie na: https://www.szyby-dekoracyjne.pl/project/podlogi-szklane.

Komentarze